Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Zdjęcie

Skąd pozyskujecie rośliny miododajne?

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

Bożena

Bożena

100% Domownik

• Moderatorzy
  • 146 postów
  • LokalizacjaWarmia
  • Typ ula:Dadant drewniane i styropianowe

Odniosę się do informacji Joasi, ponieważ druga fotografia wstawiona przez nią nie przedstawia ogórecznika. Jest to może mylące, bo roślina ta ma owoce w kształcie przypominające małe ogórki. Według mnie to kolczurka klapowana, roślina uważana za inwazyjną. Pszczoły też lubią tą roślinę. A ogórecznik lekarski jest wręcz oblegany przez pszczoły.A wygląda tak :

Załączone pliki

• piotrpodhale lubi to

daro

daro

SPRAWCA ZAMIESZANIA :)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2813 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Typ ula:Dadant

I ma kwiaty jak ogórek . Choć mi kartofel bardziej przypominają.

• Bożena lubi to
SPRAWCA ZAMIESZANIA :-) Władca Pierścienia

Słowian

Słowian

Guru forumowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1345 postów
  • Imię:Łukasz
  • LokalizacjaOsiek/Olkusz
  • Typ ula:Wlkp, Wlkp 18-stki

No dokładnie, kwiaty jak kartofel tylko trochę mniejsze i niebieskie, ja sobie kupiłem 0,5 kg nasion na szkoleniu, będą siać u mnie pod oknami u babki w ogródku, może w koło pasieki znajdę jeszcze jakie miejsce  ;)

joasia

joasia

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 410 postów
  • Imię:Joanna
  • LokalizacjaPolska
  • Typ ula:dadant

To bijcie mnie za szerzenie głupot :)  :)  :)  byłam przekonana ,że to ogórecznik, tyle że jakaś inna odmiana, bo i owoce i nasiona ma identyczne z tym niebieskim , a pszczół na nim zawsze od groma i ciut ciut. A że jest inwazyjny to fakt. bo z roku na rok oblega nieużytki, potoki, drzewa i pobocza. Przepraszam za wprowadzenie w błąd, a cokolwiek to nie jest i tak polecam :D

• Bożena i piotrpodhale lubią to

MDR

MDR

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 99 postów
  • Imię:Maciej
  • Lokalizacjawarmińsko-mazurskie
  • Typ ula:Ostrowskiej

Joasiu na pocieszenie: ogórecznik ma jeszcze kwiaty jadalne i ładnie wyglądają w sałatkach ;)

MAZI

MAZI

Guru forumowy

• Redaktorzy
  • 1100 postów
  • LokalizacjaJordanów Śląski
  • Typ ula:wielkopolskie i dadant 1/2 styrodur korpusowe

Dzisiaj pozyskałem piękna 2-metrową lipę z przydrożnego rowu :-) Już ją raz wycieli i odbiła z boku :-)

MikołajWitwicki

MikołajWitwicki

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 473 postów
  • Imię:X
  • LokalizacjaWarmia
  • Typ ula:Dadant, Wielkopolskie

Macie doświadczenie po jakim czasie powinny wschodzić nasiona takich roślin jak :

Mikołajek płaskolistny

Pszczelnik mołdawski
Żmijowiec grecki

Melisa lekarska
Przegorzan kulisty
Dzielżan jesienny
Farbownik lekarski
Hyzop lekarski
Jeżówka purpurowa
Kocimiętka naga
Lebiodka pospolita
Przegorzan pospolity
Trędownik bulwiasty
Trojeść amerykańska

Niektórych jeszcze nie wysiałem, część przed kilkoma dniami, ale np Trojeść amerykańska wysiana została 3 tyg temu do doniczek i żadnych wschodów.

Kto ma pszczoły ten ma miód , kto ma ziemię, ten ma trud.

Paweł12

Paweł12

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 32 postów
  • Imię:Paweł
  • LokalizacjaPrzemyśl
  • Typ ula:Warszawskie poszerzane

Posiałem jakieś 1.5 tyg temu mikołajek i już wypuścił, to samo z żmijowcem pospolitym, ale nie wiem jak jest z greckim, myślę że podobnie. Przegorzan zawsze kupowałem sadzonki. Posiałem też 2 tyg temu przegorzan, ale do tej pory w ogóle go nie ruszyło. Z nasionami trojeści to u mnie było podobnie, długo nie mogły wykiełkować, to kupiłem kłącza.

Tizen

Tizen

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 21 postów
  • Imię:Tizen
  • Lokalizacjadolnośląskie
  • Typ ula:wielkopolski korpusowy

Ja dostałam nasiona od Syngenty - no nie sądziłam, że tyle tego będzie :) prawie 10 kg. Trzeba kolejne pół ha zorganizować pod siew ;)

Już rośnie gorczyca i facelia, no i kwiaty na rozsadę w skrzynkach. Najbardziej nie mogę się doczekać przegorzanu, ale to jeszcze ze 4 tygodnie spokojnie... Jemu się spod ziemi nigdy nie spieszy.

Xpand

Xpand

As forumowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 600 postów
  • Imię:.
  • LokalizacjaMałopolska
  • Typ ula:Wlkp 18/wlkp - jedna deska + osiatkowana dennica

MikołajWitwicki

Lebiodka u mnie około tygodnia.

Przegorzan kulisty (inny od Twojego) około 2-4 tygodnie i jakieś ~10% kiełkowalności. Z przegorzanem jest taka zasada, że kupuje się tylko świeże nasiona, bo słabo kiełkuje.

Kocimiętka, konkretniej nepeta mussinii, o ile dobrze pamiętam 1-2 tygodnie, ale to było w zeszłym roku, więc mogłem coś pomieszać. W tym roku z nepet jeszcze poleci cataria - przypuszczam, że będzie podobnie do mussinii.

Piotr.CK

Piotr.CK

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 120 postów
  • Imię:Piotr
  • LokalizacjaDublin
  • Typ ula:Wielkopolskie korpusowe, Dadant

Witam. 

Ma może ktoś namiar na dobrą szkółkę gdzie można kupić dobrze przygotowane drzewa miododajne? Najbardziej zależy mi na lipie Moltkego i głogu pięcioszyjkowym.

daro

daro

SPRAWCA ZAMIESZANIA :)

• Użytkownicy
  • 2813 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Typ ula:Dadant

Ogrodnik Morawski

SPRAWCA ZAMIESZANIA :-) Władca Pierścienia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Wolne pszczoły | Twoja reklama w tym miejscu? Skontaktuj się z nami! | Stowarzyszenie "Polanka"