Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Recommended Posts

Mam na imię Andrzej jestem z Mazowsza i od trzech lat jestem szcześliwym posiadaczem siedliska w otoczeniu lasu na skraju wsi.

Dwa lata temu postanowiłem założyć pasiekę zaczynając od dwóch rodzin, w chwili obecnej mam ich 10 i duże plany na powiększenie pasieki do 25 rodzin , które to właśnie realizuję.

Mam ule wielkopolskie ramka 18 cm. Ule wykonuję sam, dennice drewniane, korpusy strodur.

Liczę na pomoc koleżanek i kolegów ? i wymianę doświadczeń.

Pozdrawiam

Witaj Andrzeju.  Musisz sie pilnowac bo trzeci rok jest krytyczny.  Jak cos nie tak w ulach to w trzecim sezonie wychodzi. (zima)  Powodzenia

Witaj Andrzeju na forum ? Jesteś z Mazowsza więc mamy ten sam obszar klimatyczno pożytkowy co jest nieraz ważne przy wymianie doświadczeń.

Pozdrawiam

Dziękuję za powitanie, mój plan rozwoju pasieki ulega modyfikacji, ponieważ z 10 rodzin zrobiło się 5 nie z powodu osypu tylko w rejonie w którym mam pasiekę jeszcze do sierpnia 2019 roku nie mogłem założyć pasieki z powodu zgnilca, więc zlokalizowałem u dobrego znajomego w kujawsko pomorskim, we wrześniu przywiozłem do siebie 5 rodzin pozostałe 5 miały przyjechać na wiosnę,  nie był to pszczelarz ale tak mu się to spodobało że w dniu wczorajszym poprosił mnie czy mógłbym mu pozostawić te 5 rodzin więc za przysłowiową złotówkę zostawiłem.

Także jeśli ktoś ma nadmiar rodzin to chętnie odkupię.

Tadek w jakiej części mazowsza masz pasiekę moja zlokalizowana jest w okolicach Mińska.

12 godzin temu, Andrzej11 napisał:

te 5 rodzin więc za przysłowiową złotówkę zostawiłem.

Także jeśli ktoś ma nadmiar rodzin to chętnie odkupię.

To jak już od kogoś kupisz , to ja chętnie za przysłowiową złotówkę je od Ciebie odkupię :D

Jest to osoba, u której trzymałem rodziny dwa lata, a także należy cieszyć się że powiększa się grono pszczelarzy :D

Ale będę pamiętał o Tobie 

23 godziny temu, Andrzej11 napisał:

Tadek w jakiej części mazowsza masz pasiekę moja zlokalizowana jest w okolicach Mińska.

Pasiekę mam też niedaleko Mińska Maz. w kierunku wschodnim. Dokładniejszej lokalizacji pasieki nie podaję na publicznym z wiadomych względów.

Jak by co to na PW napisz to się zdzwonimy tel. i porozmawiamy.

Pozdrawiam