Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Zakaz wstępu do lasu a pasieka w lesie LP


Recommended Posts

Witam.

Mam pasiekę w lesie, na wtorek zaplanowałem tam przegląd. Jest zakaz wstępu do lasu i co teraz....

Szukam jakiejś podpowiedzi w internecie ale nic nie ma co bezpośrednio wskazuje na możliwość wjechania do lasu...... chyba, że jako rolnik, konieczność opieki nad zwierzętami..... jak trafię na formalistę to będę bujał się po sądach.

 

Jakie macie pomysły - może spotkaliście się z taką sytuacją?

 

A tak na marginesie wczoraj byłem w mojej leśnej pasiece i jakież było moje zdziwienie - 4 młode osoby (19-20 lat - prawdopodobnie Ukraińcy) spacerują sobie po lesie  w grupie - zakazy jakie zakazy? - na każdym wjeździe do lasu komunikat, taśmy).

Link to comment
Share on other sites

Ukraińcy może ule chcieli podziwiać . A jeśli chodzi o temat , to nie jesteś sam w takiej sytuacji- ja również . Sądzę , że jakiś dokument o posiadaniu pasieki i powinien wystarczyć .Rolnik musi zadbać o swój inwentarz .

Link to comment
Share on other sites

Ja wczoraj poznałem straż leśną, nie było problemu nawet bez papieru.

Ps. Trzyma się zwierzęta gospodarskie, czy rybki akwariowe?

Edited by michal79
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Krzyżak napisał:

 

A jesteś "rolnikiem" czy "hobbystą" ?

A w którym momencie, pszczelarz staje się rolnikiem, nieposiadający 1 hektara ziemi?

Edited by Nacek
Link to comment
Share on other sites

Jeszcze przed wczoraj ,jako myśliwy?, mógłbyś  ... od wczoraj nie 

 Podejrzewam , że straż leśna czy inny 'leśnik' mogli by się wykazać pewną wyrozumiałością ... dla pszczelarza (do pracy wszak ....)

 

PF

Link to comment
Share on other sites

"Rolnikiem" w pełnym tego słowa znaczeni pszczelarz nigdy nie będzie.

Ale jak się ma ponad 80 pni to się ma dział specjalny produkcji rolnej. Ukończony kurs R04 też pewne uprawnienia rolnicze już daje.

Na szczęście rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (Dz. U. poz. 491), zmienione w dniu 24 marca br. (Dz. U. poz. 522) w związku z wprowadzaniem kolejnych ograniczeń dotyczące z pandemiii wirusa SARS-CoV-2 mówi, że wystarczy prowadzić "działalność rolniczą" aby móc legalnie przemieszczać się po terenie naszego kraju. Na szczęście definicja "działalności rolniczej" obejmuje pszczelarzy więc możemy jeździć do pasiek. Co nie zmienia faktu, że rolnikami nie jesteśmy.

 

Działalnością rolniczą jest działalność w zakresie produkcji roślinnej lub zwierzęcej, w tym produkcji ogrodniczej, sadowniczej, pszczelarskiej i rybnej, natomiast gospodarstwem rolnym - każde gospodarstwo służące prowadzeniu działalności rolniczej, podlegające z tego tytułu opodatkowaniu na podstawie ustawy z dnia 15 listopada 1984 r. o podatku rolnym (Dz. U. z 1993 r. Nr 94, poz. 431, z późniejszymi zmianami).

 

 

Edited by Krzyżak
Link to comment
Share on other sites

U nas w Kanadzie wiekszosc biznesow i sklepow pozamykane, ale sklepy pszczelarskie otwarte. Chyba nie trzeba tlumaczyc dlaczego. Mam przy sobie zgloszenie pasieki i to powinno wystarczyc. No coz czly swiat dal sie zniewolnic. 

Link to comment
Share on other sites

panika nic więcej

z obu stron są ludzie i obie strony myślą mam nadzieje normalnie

jak nie to protokół ze spotkania i sąd 

nie dajmy się zwariować bo zaraz będzie problem sprzedażny miodu i odkładów

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.