Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Przeniesienie pasieki.


Tajden

Recommended Posts

Witam Pszczelarską Brać...

Trochę znudziło mnie jeżdżenie do drugiej pasieki, na poznańskiej Cytadeli. I dzisiaj wieczorkiem przewożę 3 ule, na ogród, pod domem.

Straciłem jedną rodzinę na Cytadeli, i jedną pod domem.

A więc zostało mi 6 rodzin. Ale planuję powiększyć pasiekę do 10 rodzin, z własnych pszczół.

Pozdrawiam...i gdybym był zapracowany, to życzę wszystkim Spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, dużo zdrowia, pogody ducha, i radości w Rodzinie.

(A zapracowany, to na pewno będę, bo zaczynam sam sobie robić węzę, na własny użytek. Już dawno to planowałem, ale zawsze coś stało na drodze).

Jurek

Link to comment
Share on other sites

?

mirek!

 Jerzy (Tajden) informuje "Pszczelarską Brać" , Ciebie i mnie też, że jakby co to na poznańskiej Cytadeli  już Go nikt nie zastanie ??....

 .... bo będzie teraz "pod domem" .... czyli też w domu Go nie zastaniemy , jakby co , bo będzie zajęty powiększaniem .... robieniem własnej .... na własny ....??

 ..... aaaaaaa ponieważ już niebawem , ale Jerzy będzie przecież 'zapracowany" , będą  Święta ..... to już teraz  złożył nam , Tobie też, życzenia ?? ...

.... też mu składamy na wzajem i niechaj się spełnią ?

???

 

PF 

  • Lubię 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Tajden napisał:

zapracowany, to na pewno będę,
bo zaczynam sam sobie robić węzę, na własny użytek. Już dawno to planowałem, ale zawsze coś stało na drodze).
 

To będziesz bardzo, bardzo  zapracowany !
Jak dobrze pamiętam , to już jakieś 5 lat temu (albo i więcej) jeździłeś do Ełku (lub Białegostoku ) na instruktaż robienia węzy , bo ...planowałeś robić .
Tyle lat planowania , to ile teraz trzeba będzie czasu żeby zacząć robić ?
No i zrobić dla 10 rodzin to nie w kij dmuchał .
To baaardzo dużo ciężkiej pracy . Można się samemu zapracować
Bo przecież spółdzielni już nie ma ... ;) 

Pozdrawiam.
Robert

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, mirek. napisał:

jakoś czytałem 3 razy i nie bardzo wiem o co ci chodzi?

 z tym przeniesieniem pasieki możesz jakoś naprowadzić na problem?

 

 

"Chwaliłem" się kiedyś, kilka lat temu, ze kilka rodzin przewiozę na poznańską Cyatdelę. Jest to największy, 100 hektarowy park. A zaprosiła mnie Poznańska Zieleń, która jest gospodarzem tego parku. Ale miałem trochę dosyć tego dojeżdżania, i zrezygnowałem. A bardzo chętnie postawi kilka swoich ul, kolega z Koła Pszczelarskiego. Nie wiem, dlaczego koledze będzie się chciało dojeżdżać do 5 czy 10 uli, a ma ich 300.   

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Robi_Robson napisał:

To będziesz bardzo, bardzo  zapracowany !
Jak dobrze pamiętam , to już jakieś 5 lat temu (albo i więcej) jeździłeś do Ełku (lub Białegostoku ) na instruktaż robienia węzy , bo ...planowałeś robić .
Tyle lat planowania , to ile teraz trzeba będzie czasu żeby zacząć robić ?
No i zrobić dla 10 rodzin to nie w kij dmuchał .
To baaardzo dużo ciężkiej pracy . Można się samemu zapracować
Bo przecież spółdzielni już nie ma ... ;) 

Pozdrawiam.
Robert

Robercie! Pracuję, od 200 do 400 godzin w miesiącu. A miesiąc, jak wiesz, ma tylko 720 h...:-)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
W dniu 7.04.2020 o 21:35, Robi_Robson napisał:

Może mieszka obok cytadeli ?

Nie wiem Robercie. Ale nie może być na Cytadeli nikt. Dostałem pismo z Zieleni Miejskliej, w odpowiedzi na moją rezygnęcję. Serdecznie mi dziekowali za współpracę, a na moją sugestię, żeby moje miejsce "przejął" znajomy pszczelarz, odmówili kategorycznie, pisząc, że Powiatowy Lekarz Weterynarii, zabronił stawiać ule na Cytadeli, z uwagi na zgnilca, który był gdzieś w pobliżu. Ja o zgnilcu, nic wcześniej nie wiedziałem, ani nie słyszałem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.