Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Cena miodu 2020


Recommended Posts

Krzysztof w ogłoszeniu jest 0,72l i niecały kilogram wagi, jednak cena mimo wszystko dość niska.

W tym roku sprzedawałem większość po 40zł (0,9l) Trafiła się też spadź, gryka czy ostropestowy które poszły drożej. Pewien znajomy pszczelarz, który miał ule przy tej samej plantacji pomimo niewielkich zbiorów sprzedawał po 27zł za 0,9, a inne miody po 25 i to z dowozem.

Ja już miodu nie mam a on całkiem sporo. Wielu klientów na miód za 30zł już patrzy podejrzliwie z uwagi na niską cenę.

Edited by Wampun
Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, Wampun napisał:

Krzysztof w ogłoszeniu jest 0,72l i niecały kilogram wagi, jednak cena mimo wszystko dość niska.

W tym roku sprzedawałem większość po 40zł (0,9l) Trafiła się też spadź, gryka czy ostropestowy które poszły drożej. Pewien znajomy pszczelarz, który miał ule przy tej samej plantacji pomimo niewielkich zbiorów sprzedawał po 27zł za 0,9, a inne miody po 25 i to z dowozem.

Ja już miodu nie mam a on całkiem sporo. Wielu klientów na miód za 30zł już patrzy podejrzliwie z uwagi na niską cenę.

No i dobre jest chociaż to co mówisz. 

 

Z kolei to co napisałeś, że w ogłoszeniu jest słoik 0,72 l - na innym ogłoszeniu zdjęcie było faktycznie tego słoika co by świadczyło o masie miodu 1 kg ale napisane było, że 25 zł za 1,2 kg miodu... 

Miejmy nadzieję, że dobry miód sam się obroni, ja mam swoją klientelę i nigdy nie miałem nadwyżki niesprzedanego miodu 

Link to comment
Share on other sites

Moja cena 1,2 kg miodu (0,9 litra) w okolicy Poznania to 35 złotych; Są na wsiach jednak tzw. wieczni pszczelarze, którzy sprzedają miód taniej; i nic nie zrobisz .... maja 5-10 uli , sa emerytami i są zadowoleni, że niską ceną dorobią do emerytury... Bardziej pazerni sa natomiast tzw. zawodowi pszczelarze, którzy kupując hurtowo tzw. europejsko-ukraińsko-chiński "miód" w beczkach a 200kg (np w K...e lub w innych hurtowniach...) po wymieszaniu i zagotowaniu (np. okolice Obornik) oferują "prawdziwy" miód  po cenach rynkowych... Trzecia grupa "pszczelarzy" to mieszacze miodu z syropem zbożowym; Ilość takiego miodu kreuje stosunkowo niską cenę miodu w ofercie na OLX i Allegro;  pozdrowienia dla....

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, jarosław napisał:

Moja cena 1,2 kg miodu (0,9 litra) w okolicy Poznania to 35 złotych; Są na wsiach jednak tzw. wieczni pszczelarze, którzy sprzedają miód taniej; i nic nie zrobisz .... maja 5-10 uli , sa emerytami i są zadowoleni, że niską ceną dorobią do emerytury... Bardziej pazerni sa natomiast tzw. zawodowi pszczelarze, którzy kupując hurtowo tzw. europejsko-ukraińsko-chiński "miód" w beczkach a 200kg (np w K...e lub w innych hurtowniach...) po wymieszaniu i zagotowaniu (np. okolice Obornik) oferują "prawdziwy" miód  po cenach rynkowych... Trzecia grupa "pszczelarzy" to mieszacze miodu z syropem zbożowym; Ilość takiego miodu kreuje stosunkowo niską cenę miodu w ofercie na OLX i Allegro;  pozdrowienia dla....

Mam taki sam rynek z drugiej strony Poznania. Generalnie są pszczelarze jeżdżący po festynach, którzy mają wyższe ceny, ale normalna cena miodu od pszczelarza z pasieki to 35 zł za 1.2kg

W tym roku wszystko od rzepaku po facelię sprzedawałem tak samo, rok temu spadź liściastą 10 zł drożej.

Miodu na sprzedaż już i tak nie mam.

 

Krzychu, co do plantacji słonecznika. Jest to roślina coraz bardziej popularna w Polsce. Jeżdżąc na Północ i Południe widzę z roku na rok coraz więcej tej rośliny i to w potężnych areałach. W promieniu 20km od mojego domu widziałem co najmniej 4 duże pola jadąc głównymi drogami. Sam miałem na plantacji 60ha. Jak jeszcze nauczę się ten miód pozyskiwać to coś z tego będzie. Na razie pierwsze koty za płoty.

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, daro napisał:

LUDZIE A CO TO JEST MIÓD ? JAK ON WYGLĄDA ? U mnie nawet śliwkowy znikł.

 

Na lokalnym ryneczku słyszałem taką rozmowę , jak klientka pytała się o miód mniszkowy i handlarz powiedział jej , że na następną środę ( dzień targowy) przywiezie jej miód mniszkowy i jaki chce i nawet bananowy jak będzie chciała ?

Link to comment
Share on other sites

Ja mimo wszystko mam jeszcze połowę miodu na sprzedaż bo mimo wszystko na wiosnę ładnie mi nanosily. Mimo rozrojonych rodzin we wszystkich ulach było bardzo dużo nieprzepracowanej pszczoły które wykorzystały w ostatnim momencie okienko pogodowe i wyszło z 1 miodobrania po 14 kg z ula na moich kundelkach linii f32 bez opalitkow. Także miodu jeszcze mam w sam raz na drobne wydatki i cukier za rok 

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

A ja w tym roku sprzedaję po 38 za słoik 1,2 kg i żałuję że za tanio, jeszcze jesień nie nadeszła a ja już prawie bez miodu. Na lokalnym ryneczku pewien handlarz sprzedaję po 45 zł. miód podobno od wujka pszczelarza (każdy może mieć rodzinę za wschodnią granicą)?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Wiosenny po 45 zł wspomnienie ,Spadziowo-lipowy na zapisy po 50 zł już nie ma .

Nawłociowy po 45zł  ilości  min. zniknie .

Nie będę daro denerwował  ;) co mam jeszcze, ale też na zapisy .

Rok bidny choć dla mnie i tak lepszy jak poprzedni ,jednak tempo sprzedaży masakryczne .

Miałem w tamtym roku propozycje od Ukraińca po 10z ł za kilko na miejsce .

Ja sprzedaje tylko swoje wyroby jednak wielu na pewno się skusiło .

Jedyna nadzieja w smaku klientów . Są tacy że jak im braknie teraz to zapisują się na następny .To bardzo cieszy .

Jednocześnie trochę żal że nie ma się więcej ;) .

Edited by baru
Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, baru napisał:

Wiosenny po 45 zł wspomnienie ,Spadziowo-lipowy na zapisy po 50 zł już nie ma .

Nawłociowy po 45zł  ilości  min. zniknie .

Nie będę daro denerwował  ;) co mam jeszcze, ale też na zapisy .

Rok bidny choć dla mnie i tak lepszy jak poprzedni ,jednak tempo sprzedaży masakryczne .

Miałem w tamtym roku propozycje od Ukraińca po 10z ł za kilko na miejsce .

Ja sprzedaje tylko swoje wyroby jednak wielu na pewno się skusiło .

Jedyna nadzieja w smaku klientów . Są tacy że jak im braknie teraz to zapisują się na następny .To bardzo cieszy .

Jednocześnie trochę żal że nie ma się więcej ;) .

 

Miejjy nadzieję, że w następnym roku poleje za to bardzo obficie ?

Link to comment
Share on other sites

A oto obrazek u mnie z targowiska :

202009181_qqxqqsq.jpg

Wg handlarza są to prawdziwe miody i mamy między innymi miód akacjowy skrystalizowany bardzo podobny do mniszkowego , miód lipowy a jakże, miód spadziowy , miód malinowy , miód wielokwiatowy ,  jak ktoś chce to i  miód wielokwiatowy bardzo podobny do lipowego . I soki ekologiczne takie jak imbirowy , dzika róża, malina, truskawka , poziomka , wiśnia, czarna pożeczka.

I my tu na forum rozważamy różne formy sprzedaży , Państwo wymyśla coraz to nowe paragrafy do legalnej sprzedaży a życie idzie swoją drogą i takie obrazki widać na Polskich targowiskach. I nie jeden pszczelarz sobie pomyśli jaki to ma w ogóle sens uchwalanie takiego prawa którego nikt nie jest w stanie egzekwować i prawo jest tylko takim biczem dla urzędników żeby jak chcą mogli w kogoś uderzyć i żeby czuli się Panami.parowkasb3.gif

Pozdrawiam

 

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Tadek11 napisał:

...jaki to ma w ogóle sens uchwalanie takiego prawa ...

 

Zasadniczo wystarczało 10 przykazań ale jest i zestaw dwóch najważniejszych. No ale co zrobić jak w innym to jest po parę setek nakazów i zakazów oddzielnie. Ciekawe na czym wzorują się.

Link to comment
Share on other sites

Mam takie pytanie bo już kolejna osoba mi mówi o tym samym a mianowicie o wodnistym miodzie w tym roku. Woda na poziomie 23%. Wcześniej słyszałem tylko od osób co to kupowały ale mam jeden taki od goscia co mianuje się pszczelarzem. Ponoć był zasklepiony aż dziw bierze. Jak często się coś takiego zdarza ?? 

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Brzytwiarz napisał:

Mam takie pytanie bo już kolejna osoba mi mówi o tym samym a mianowicie o wodnistym miodzie w tym roku. Woda na poziomie 23%. Wcześniej słyszałem tylko od osób co to kupowały ale mam jeden taki od goscia co mianuje się pszczelarzem. Ponoć był zasklepiony aż dziw bierze. Jak często się coś takiego zdarza ?? 

W nawlociowym podobno jest taka szansa, że zasklepia taki miód 

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Brzytwiarz napisał:

Mam takie pytanie bo już kolejna osoba mi mówi o tym samym a mianowicie o wodnistym miodzie w tym roku. Woda na poziomie 23%. Wcześniej słyszałem tylko od osób co to kupowały ale mam jeden taki od goscia co mianuje się pszczelarzem. Ponoć był zasklepiony aż dziw bierze. Jak często się coś takiego zdarza ?? 

Trzeba zawsze brać pod uwagę kto mówi takie opinie czy przwdziwy doświadczony pszczelarz czy adept który ma dwa lata pszczoły i mianuje się pszczelarzem i za bardzo nie wierzyć "osobom" .

Być może miodu było mało w tym roku i niektórzy brali to co jest w ulach żeby sobie "osłodzić życie"  i nawet wirowali nie całkowicie odparowany miód i to jest wg mnie najbardziej prawdopodobna przyczyna tych rewelacji ja nie spodkałem sie żeby mi pszczoły zasklepiły miód powyżej 20% , podobno wrzos ale wrzosu nigdy nie posykiwałem więc nie wiem.

Przeważnie u mnie zasklepiony jest w granicach 17,5 - 19 % chyba że odwirowuje się ramki nie całkowicie zasklepione co czasami trzeba robić  (rzepak) ale średnia nigdy nie jest powyżej  19,5 - 20% wody. I co ciekawe jak obserwuję przez wiele lat miód łatwo wzrokowo po obserwacji jak się leje z miodarki na sito poznać czy jest już odparowany czy nie i nawet każda różnica o 1 % wody w wilgotności w przedziale 17-20 jest bardzo zauważalna po formowaniu się i wyglądzie stożka lejącego się miodu z miodarki  na sito.

Proponuję młodym pszczelarzom porobić sobie w przyszłym roku takie obserwacje i doświadczenia ( pomiary )  podczas miodobrań.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Brzytwiarz napisał:

Mam takie pytanie bo już kolejna osoba mi mówi o tym samym a mianowicie o wodnistym miodzie w tym roku. Woda na poziomie 23%. Wcześniej słyszałem tylko od osób co to kupowały ale mam jeden taki od goscia co mianuje się pszczelarzem. Ponoć był zasklepiony aż dziw bierze. Jak często się coś takiego zdarza ?? 

W przypadku uli bez górnej wentylacji tj jak ja mam (brak przeciągów) istotnym jest aby obok otwartej dennicy osiatkowanej wlotek był otwarty całkowicie 38cmx2cm. Inaczej pszczołom będzie trudno odparować i mogą posklepić wodnisty. Ale to na granicy a nie aż tyle procent. Pszczoły sklepią jak komórka pełna a nie jak miód dojrzały. Miód dojrzewa i osusza się i też pod zasklepem. Oczywiście cudów z osuszaniem nie ma się co spodziewać. Nawłociowy lubi mieć sporo wody. Nie mam bo u mnie nawłoci towarowo brak. Ale tak słyszałem.  

Edited by tikcop
Link to comment
Share on other sites

Tak też właśnie książki mówią że małe szanse by był tak wodnisty pod zasklepem. Ja tam u siebie nie miałem takich problemów jeszcze nigdy ale ja mam jednościenne bezfelcowe dechy i stety czy niestety deko je zwichrowało co sprawia że jest wentylacja między korpusami. Jakiś wielkich przeciągów niema ale zawsze to wentylacja. W smaku też taki dziwny ten ciemny jak dla mnie to miód ze sklepu + kawa inka jakiś wał to jest i tyle. 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Brzytwiarz napisał:

 W smaku też taki dziwny ten ciemny jak dla mnie to miód ze sklepu + kawa inka jakiś wał to jest i tyle. 

To jest prawdopodobnie dodatek spadzi pewnie liściastej , do miodu która powoduje ciemniejsze zabarwienie i smak kawy inki ? ale oczywiście to tylko moje przypuszczenie.

Ja też nie przepadam za miodem spadziowym czy z dodatkiem spadzi  , ale klienci się zabijają o niego o chcą nawet płacić więcej ? Ale na to to my nie mamy wpływu , to znaczy na smak klientów . ?

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.