Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Rójka z miodem...


Tajden

Recommended Posts

Witam serdecznie Pszxczelarską Brać...

Pochwalę się czymś, co dla Was, starych pszczelarskich wyjadaczy, jest "bułką z masłem", a dla mnie było wyczynem.

Tydzień temu, żona zobaczyła, miedzy drzewami, że na jednym z moich uli, formuje się zbiórka pszczół do wyrojenia.

W piorunującym tempie, zagoniłem pszxczoły z ula z powrotem do korpusów. A pszczół było sporo. cztery korpusy, i obsiadłe 10 ramek w każdym.

dałem im robotę, a dzisiaj zabrałem z tego ula pół wiadra miodu.

Moje piorunujące tempo ładowania pszczół z powrotem do ula, miało swoje ujemne następstwa. Sasiadka nakrzyczała na mnie, że ma w swoim ogrodzie pełno latających pszczół, i da znać do Straży Miejskiej. Moja akcja była o godz. 15-tej. A o 17.30 zawitała do mnie Straż Miejska. Kazali mi ubrać maseczkę, stojąc za progiem mojego mieszkania. ja jestem niesamowitym wrogiem tej ściemy z koronawirusem, i opowiedziałem im, że jestem u siebie, i żadnych maseczek nie będzie. Powiedzieli mi, że nie mają nic do mojej pasieki, bo spełnia normy odległości do sąsiadów. Ale mam się postarać ugodzić z sąsiadką. I tutaj pokazali swoją błyskotliwość i inteligencję. Ja pytam, z kim mam się ugodzić, (chociaż wiedziałem kto na mnie nasłał Straż, to żadna tajemnica), ale oni powiedzieli, że nie mogą mi tego powiedzieć...:D

Pozdrawiam...

Link to comment
Share on other sites

z sąsiadami warto żyć w zgodzie , zanieś słoiczek miodu co jakiś czas z uprzejmym uśmiechem . Zawsze warto pracować nad przychylnością bo zaognienie sytuacji nie służy żadnej ze stron. W krajach anglosaskich takie doniesiecie jest oczywistością i nikt nie ma o to pretensji, u nas jest postrzegane nagannie  jako brzydki donos. To zasadnicza różnica mentalności. Nie walcz z wiatrakami.

 

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, manio napisał:

z sąsiadami warto żyć w zgodzie , zanieś słoiczek miodu co jakiś czas z uprzejmym uśmiechem .

 

Najlepiej zaproś do siebie przy ładnej pogodzie i pożytku ;) i wtedy daj . Opowiadanie o pszczołach i ich biologi czyni cuda .

Ja nie dawno dostałem cynk o rójce .Pojechałem strząsnąłem pszczoły do rojnicy,trzeba było poczekać trochę .

Wziąłem przygotowany słoik z miodem i "mówię że pszczoły miały z sobą miód na drogę  " ;) było trochę śmiechu .

Miło było usłyszeć że zareagowali  na mój apel na FC "nie koszę trawnika póki żółte nie znika " i kosili go dopiero  jak pojawiły się dmuchawce.?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.