Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Polbart


netto

Recommended Posts

Nie może być !?

Leszek się ucharakteryzował na mnie ? :D 

A jeszcze w tym roku pod koniec zimy w Pszczelej Woli miał fryzurę taka jak zawsze... krótką

100_2816.JPG

No nie tylko ja Go widziałam. Włosy lekko pofalowane i bez okularów. Pewno szkła kontaktowe. Szkoda że nie zrobiłam zdjęcia.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Wklejam i tutaj odpowiedź Polbarta bo dotyczy tego tematu .

Polbart napisał :

Zdaje sobie sprawę, że nasycanie terenu trutniami i wprowadzanie genów pszczoły Graaff Reinet może wzbudzać spore emocje.
Nasycanie terenu wyselekcjonowanymi trutniami, znane jest od ponad stu lat i wielokrotnie było opisywane w miesięczniku Pszczelarstwo.
Nieżyjący już Pan Doktor Andrzej Zawilski, kilkanaście lat temu przekonał mnie do stosowania tej metody, którą stosuje szeroka rzesza hodowców na świecie. Przykładem może być chociażby Paul Jungels.
Geny górskiej pszczoły GR występują już od prawie dziesięciu lat w pszczole Buckfast od Atlantyku aż do Rosji. 
Proszę poszukać chociażby oznaczeń GR na tej stronie.
 
Oto kilku z wielu hodowców pszczoły Buckfast, którzy już pracują z genami pszczoły Graaff Reinet

  --- Breeders --- SNB:
Stichting Nederlandse Buckfastbijenteelt CS:
Christian Salau (DE) IC:
Bioland Imkerei Ivan Curić (DE) MKK:
Pierre de Koning (NL) PN:
Horst Preissl &   Johannes Neuburger (AT) ST:
Peter Stougård (DK) TR:
Thomas Rueppel (DE)  Wszyscy Ci z Państwa, którzy posiadacie już u siebie pszczoły B320, B366, MKN160 i MKN615 staliscie się posiadacz

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mam jeszcze troche matek od Leszka ale tez mam juz drugi sezon Elgona z wieczornego unasienniania uwazam ze pytanie ile daja miodu jest troche nie na miejscu bo u jednego dadza 100kg a u drugiego 15 kg i tez bedzie zadowolony wszystko zalezy od pozytkow jakie mamy w terenie i od ilosci pasiek w okolicy ora od tego co potrafi pszczelarz tak tez zamowilem dwie szt u Leszka na ten sezon .po tym Elgonie odhodowalem sporo matek w zeszlym sezonie ubarwienie identyczne jak matka a jak bedzie dalej to zobaczymy 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mam jeszcze troche matek od Leszka ale tez mam juz drugi sezon Elgona z wieczornego unasienniania uwazam ze pytanie ile daja miodu jest troche nie na miejscu bo u jednego dadza 100kg a u drugiego 15 kg i tez bedzie zadowolony wszystko zalezy od pozytkow jakie mamy w terenie i od ilosci pasiek w okolicy ora od tego co potrafi pszczelarz tak tez zamowilem dwie szt u Leszka na ten sezon .po tym Elgonie odhodowalem sporo matek w zeszlym sezonie ubarwienie identyczne jak matka a jak bedzie dalej to zobaczymy 

dlatego porównujemy rodziny stojące na tej samej pasiece, i rodziny w podobnej sile .. nie porównujesz przeciez matki reproduktorki która ma czerwić tylko tyle, żeby rodzina była stabilna z rodziną produkcyjną którą okradasz jak najbardziej się da .. 

Dlatego jak dostaję matkę od kogoś i idzie do silnej rodziny to porównuję ją miodnością z inna moją silną rodziną z tej samej pasieki .. więc pytanie ile dają miodu ma jak najbardziej sens kiedy odpowiedź jest typu 'tyle samo co inne z pasieki' lub wybitniej albo gorzej ... ;) pozdrówka

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.