Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

PolyVarYellow


Recommended Posts

Jak psa zwał tak zwał flumetryna . Dopierdzielono dawkę z  3,6 mg na pasek do 275 mg na pasek .

Coś komentować ? Wycofano chyłkiem Baywarol i pokazał się smok żółty ziejacy siarką . Baywarolem załatwiłem swój pierwszy ul . 60 razy więcej .... Powinny pszczoły przeżyć .

Link to comment
Share on other sites

Panowie a co ze skutecznością - jak ją oceniacie bo zastanawiam się czy nie wybrać tego leku na przyszły rok.

Inna sprawa to czy bramki nadają się na małe wylotki, czy da się zamontować by spełniało swoją funkcje (stare ule) np 15 cmx 2 cm

Link to comment
Share on other sites

Jak ktoś jest w posiadaniu tego produktu i ma na zbyciu jedno opakowanie, to chętnie odkupie.

Z uwagi na proste jego użycie, chętnie poeksperymentuje z tym specyfikiem.

Co do zakładania na wylotek, to zgodnie z instrukcją nie powinno być problemów. W moim przypadku tylko sposób z rysunku 3c instrukcji.

 

https://www.weterynaria.bayer.com.pl/pl/zwierzeta-gospodarskie/pszczoly/polyvar-yellow/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 year later...
56 minut temu, irkor napisał:

Guru forumowy powinien wiedzieć, że do tego nie jest potrzebna lupa, nawet ta duża.

 

80% warrozy chowa się pod zasklepem.

Z tej pozostałej 99% siedzi na brzuchu pszczoły, wciśnięta między sternity. 

1% (czyli 0,2% całości) siedzi pszczołom na plecach.

Tak przynajmniej piszą mądrzy ludzie ;)

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, irkor napisał:

No popatrz, bo ja to myślałem, że po tylu latach to już potrafię ocenić kondycję rodziny np. po ilości osypu zimowego.

Jak to człowiek może się pomylić ;)

 

Myślałem że skuteczność tego produktu to raczej ilością warrozy oceniasz...

Bo jeśli kondycją rodziny... no w sumie też można, zwłaszcza na wiosnę. A to rzeczywiście bez lupy, racyja ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.