Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Co robimy w pasiece. Rozpoczęcie nowego sezonu 2015/2016


daro

Recommended Posts

Dziś ranao u nas mrozisko na piętrze minus 2 ,w nocy musiałem palić w piecyku żeby pomidory nie pomarzły .Jak tak będzie mrozić to z drzewek owocowych nic nie będzie bo zaczynają kwitnąć i mniszek też zakwitł ,a pszczółki muszą w ulu siedzieć . :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Dziś ranao u nas mrozisko na piętrze minus 2 ,w nocy musiałem palić w piecyku żeby pomidory nie pomarzły .

Było powiedzieć , że masz dyżur palacza .

To i u mnie w szklarni byś napalił ;)

Link to comment
Share on other sites

Zważywszy że wszystkie potoki i sady zakwitły na biało to tego śniegu tak u mnie nie widać, przynajmniej w oczy się nie rzuca a prognoza optymistyczna na cuda, do 10 maja :( . Piotr , kiedy Ci ten miód naniosły, u mnie na palcach jednej ręki można policzyć pogodne dni :(

Link to comment
Share on other sites

Zważywszy że wszystkie potoki i sady zakwitły na biało to tego śniegu tak u mnie nie widać, przynajmniej w oczy się nie rzuca a prognoza optymistyczna na cuda, do 10 maja :( . Piotr , kiedy Ci ten miód naniosły, u mnie na palcach jednej ręki można policzyć pogodne dni :(

U mnie jest dokladnie to samo, no moze bez tego sniegu, snieg zpowiadaja na jutro. W nocy mam takie przymrozki, ze ziemniaki mi scielo pomimo przykrycia wloknina :(

Link to comment
Share on other sites

W Wielkopolsce rano również było biało  - -2 st (choć bez śniegu). Do 11 świeciło słońce i pszczółki brały wodę na całego i z pyłkiem też przylatywały. Teraz niestety chmury. i tak do piątku. Miałem kłaść nadstawki ale czekam - oby tylko do piątku. Jak tak będzie dłużej to zaraz będą rójki.

Link to comment
Share on other sites

U mnie zapasy pokarmu kończą się, mało latają przez pogodę, a 4 ramki czerwiu do wykarmienia. 2 tyg temu miały kilka pełnych ramek zapasu, a dziś na szybkiego podnosiłem i znikome ilości zapasu.  Dawać małe porcje syropu czy ciasto?

Bukfasty zaczęły się wreszcie rozwijać na całego coraz silniejsze są. Do tej pory były słabiakami. Kortówce dziś dołożyłem 2 korpus z kompletem 11 ramek /taki nietypowy ul wielkopolski 11 ramkowy , nie wiem o czym stolarz myślał B) . Prima i Nieska słabiej się rozwijają. Kundelki dosyć dobrze się rozwijają.

 

Mam problemy z mrówkami w ulach. Takie jakieś małe mróweczki opanowały ul - jak je zwalczyć?

Link to comment
Share on other sites

Zaproś kolegów i na każdego zgrzewkę piwa i przydziel kilka uli , niech każdy znaczy swoje terytorium i po mrówkach , trawa będzie wypalona .A tak poważnie ja posypałem wokół uli solą i dało skutek .

Link to comment
Share on other sites

U mnie zapasy pokarmu kończą się, mało latają przez pogodę, a 4 ramki czerwiu do wykarmienia. 2 tyg temu miały kilka pełnych ramek zapasu, a dziś na szybkiego podnosiłem i znikome ilości zapasu.  Dawać małe porcje syropu czy ciasto?

Bukfasty zaczęły się wreszcie rozwijać na całego coraz silniejsze są. Do tej pory były słabiakami. Kortówce dziś dołożyłem 2 korpus z kompletem 11 ramek /taki nietypowy ul wielkopolski 11 ramkowy , nie wiem o czym stolarz myślał B) . Prima i Nieska słabiej się rozwijają. Kundelki dosyć dobrze się rozwijają.

 

Mam problemy z mrówkami w ulach. Takie jaki

Link to comment
Share on other sites

Dziwicie się, że teraz drastycznie ubywa pszczołom pokarmu.

Przecież nie tak dawno pisaliśmy, że w kwietniu pszczoły zużywają ponad 10 kg pokarmu.

Jak z zimy tyle nie zostało to trza było uzupełnić wcześniej.

Link to comment
Share on other sites

Dziś po rannym  przymrozku pszczoły ładnie latały ,wkoło aż biało od mirabelek , czereśnie rozkwitają , no i klony kwitną aż miło posłuchać pszczelej muzyki. :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

U mnie od jutra prognozy coraz lepsze. Oby się sprawdziły.

Oby ...

Bo zapasy znikają w mgnieniu oka a pszczoły w tak marną pogodę , to mimo kwitnienia śliw , czereśni , klonów , mniszków , to tylko po wodę latają .

Link to comment
Share on other sites

mnie tylko zastanawia jedna rzecz: zimno, mokro śliwy i czereśnie się skończyły, jabłoni jeszcze nie ma a one ciągną dziką zabudowę jak tylko mogą. Pod rameczką 1/2wlkp włożoną w izolatorze do gniazda w 3 dni pociągnęły piękny plaster trutowy i matka zaczerwiła.

Link to comment
Share on other sites

Czy tylko ja mam takie dziwne pszczoły? Z rana przy ok 5st ciepła juz zaczeły wylatywać teraz jest 7 i se normalnie latają, nie tak chucznie jak w południe ale latają i nosza coś.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.