Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Jak kwitnienie wpływa na jakość pokrzywy


Recommended Posts

Pokrzywa kwitnąca a niekwitnąca - różnice? Chcę użyć jako surowiec do syropu dla podkarmiania rozwojowego słabszych rodzin.
Czy ktoś posiada konkretne informacje (nie zasłyszane lub zaobserwowane na swoich warszawiakach gdzieś pod Świdnicą - z całym szacunkiem dla Świdnicy i warszawiaków ;) )
cytat:
Cytat

Łukasz Łuczaj w książce "Dzikie rośliny jadalne Polski" pisze, że młode liście i pędy od przedwiośnia do maja są bardzo wartościowym pokarmem po ugotowaniu - później należy używać jedynie najmłodszych liści na wierzchołku pędu (o ile są zielone i świeże). Stare liście i pędy nie powinny być spożywane: zawierają drobne kamyczkowate twory zwane cystolitami, które podrażniają nerki.

 

To powyższe wskazuje, że jeśli odpowiednio przygotujemy syrop - metodą maceracji w hipertonicznym roztworze cukru, raczej kamyczkowate drobinki pszczołom nie grożą?

 

Pozdrawiam, z góry dzięki 
 
zwlGJvb.jpg
Edited by michal79
Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chodzi o Twoje główne pytanie to nie wiem. Natomiast jeśli chodzi o pokrzywy, to wystarczy, że je skosisz i za ~30 dni będziesz miał młode :) W kwestii przygotowania, to dawniej jak to robiłem, to myłem dokładnie pokrzywy w zimnej wodzie w dużej misce, a potem kroiłem, zalewałem wodą i blendowałem blenderem ręcznym i czekałem z ~30min. Potem wszystko filtrowałem przez nową pieluchę tetrową + wyciskałem liście. Bardzo ciemny syrop wychodził, ale dawałem też dużo pokrzywy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.