Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Karmienie pszczoł


Recommended Posts

Mam pytanie, czy pszczoły podkarmiac zaraz na początku sierpnia? Zabrał bym miodnie I podstawil słoiczek z syropem cukrowy który swobodnie by sobie płynął A pszczółki powoli go pobieraly. Oraz czy powinienem to dawać na rodnie czy miodnie gdyż jednak nie jestem pewien j czy ta pora jest dobra na karmienie? Prosiłbym o ogólne konkretne daty podkarmiania I odpowiedź na powyższe pytania. Zdjęcie mojego 1 ula przed założeniem miodni dla uwagi.

IMG-20200623-WA0005.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sorry  uklon2.gif że to piszę .  ale co piszą w tym temacie w książkach pszczelarskich ? Masz jakąś książkę pszczelarską dla początkujących pszczelarzy? ?

Ale Żeby Ciebie nie frustrować za bardzo to masz tu takie kalendarium w pigułce ?

http://pasieka.neostrada.pl/porady.htm

A z tą książką pszczelarską to na poważnie przemyśl jakiś zakup jeżeli nie masz , chociaż oczywiście zakładam że masz.

Pozdrawiam

 

  • Lubię 3
  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Dobrze, dziękuję wam za porady ale ja chcialbym znac tylko odpowiedź na moje pytanie gdyż jestem zielony, to żeby miód zostawić to już wiem, czyli sądzę żeby miodnie zostawić(?) na czas zimowania, a podkarmianie zacząć....?

Edited by NowyPszczelarz
Aktualizacja
Link to comment
Share on other sites

Tylko czasami nie obrażaj się na to forum, bo odpowiedź dostałeś od Tadka.

Pszczoły to stworzenia żywe, które na swój sposób myślą o przyszłości, czują i odczuwają stres.

Zanim kupujesz sobie kotka, to najpierw musisz mieć jakąś podstawową wiedzę na temat jego sposobu życia.

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, irkor napisał:

Tylko czasami nie obrażaj się na to forum, bo odpowiedź dostałeś od Tadka.

Pszczoły to stworzenia żywe, które na swój sposób myślą o przyszłości, czują i odczuwają stres.

Zanim kupujesz sobie kotka, to najpierw musisz mieć jakąś podstawową wiedzę na temat jego sposobu życia.

Takową też posiadam, ale jednak żeby wiedzieć na przyszłość chcę się dowiedzieć jakiego błędu nie popełniać. Możemy już nie mówić o... tamtym?? Tylko chce znać odpowiedź i lecę \('_' )/

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, NowyPszczelarz napisał:

Możemy już nie mówić o... tamtym??

Nie warto bo nic nie wiesz o hodowli pszczół . Twoje pytania to szczyty ignorancji. Naprawdę przeczytaj jakiś podręcznik pszczelarski bo pszczoły nie dożyją wiosny.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, NowyPszczelarz napisał:

Widzę że nie ma sensu prowadzić dalej tej rozmowy, liczyłem na wartościowe odpowiedzi (oczywiście nie wkładam wszystkich do jednego wora) A nadal znajdzie się taki jeden co palnie coś bez sensu.

W tym kalendarium które Ci w link.gifhttp://pasieka.neostrada.pl/porady.htm pod pozycją sierpień jest wszystko w pigułce na temat karmienia zimowego , jak chcesz rozszerzonej wiedzy to od tego są książki . Czy czytałeś te porady na miesiąc sierpień i lipiec ? Czy wolisz żeby Ci ktoś je przepisał jeszcze teraz , bo Ci się nie chce otworzyć powyższej strony internetowej i przeczytać ją. Teraz my pszczelarze w środku sezonu nie mamy czasu przepisywać stron internetowych czy książek ,  a tam w linku wyżej jest wszystko o co pytasz i tak jak chcesz czyli rzeczowo i krótko. A jak byś czegoś nie rozumiał z tych porad , to oczywiście pytaj czego nie zrozumiałeś , ale chyba tam jest jasno napisane. 

Pozdrawiam 

  • Lubię 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Od sierpnia czy lipca do pszczół zimowych to czasu trochę jest. Bo niby skąd te jęki w październiku później słychać od wielu, że matki o zgrozo nadal czerwią. Moje też czerwią i warozy nie mają a czerwią. Wniosek? Pory roku trochę się w Polsce poprzesuwały od wiekopomnego dzieła pani Wandy Ostrowskiej. Teraz to bardziej pora sucha i deszczowa. Daje 3:2 we wrześniu i pszczoły mi jakoś nie posrywają się po tym. Szybko przerabiają. No ale jak jeden z drugim puszcza do zimy garstkę pszczół a nie zdatną rodzinę to potem szuka wymówek po wszystkim tylko nie po sobie.

Edited by tikcop
Link to comment
Share on other sites

Wiaderkiem 10 litrów na raz i trawa jako pływak.

 

Cokolwiek się robi to trza mieć jako takie pojęcie, przez coś teorii i coś praktyki czyli chcieć się nauczyć i zacząć to robić, inaczej nic z tego nie będzie. A z pszczołami to się przyjęło, że to samograj. Miód sam cieknie do słoika. Ano niech i tak będzie...khe he

Edited by tikcop
Link to comment
Share on other sites

Może trzeba otworzyć nowy dział : poczytaj mi mamo/tato  (i opowiedz) ?

Wstręt do czytania i  studiowania wiedzy pszczelarskiej to też znak naszych czasów. Potem narzekania na zatruty cukier , czy chore pszczoły leśnego dziadka .

Plaga durnowatych youtuberów zbiera śmiertelne żniwo.

 

 

 

Edited by manio
  • Lubię 3
  • Dziękuję 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

W dniu 26.06.2020 o 01:24, NowyPszczelarz napisał:

Mam pytanie, czy pszczoły podkarmiac zaraz na początku sierpnia? Zabrał bym miodnie I podstawil słoiczek z syropem cukrowy który swobodnie by sobie płynął A pszczółki powoli go pobieraly. Oraz czy powinienem to dawać na rodnie czy miodnie gdyż jednak nie jestem pewien j czy ta pora jest dobra na karmienie? Prosiłbym o ogólne konkretne daty podkarmiania I odpowiedź na powyższe pytania. Zdjęcie mojego 1 ula przed założeniem miodni dla uwagi.

IMG-20200623-WA0005.jpg

Nic tu się konkretnego nie dowiesz. Powtórzę tylko memento co w ub. r. zamieścił jeden z forumowiczów. cyt. - Nie ma większej k...y jak jeden pszczelarz wobec drugiego. Jeżeli jesteś młodym lub przynajmniej w sile wieku : NIECH ŻYJE MŁODOŚĆ:  Jesteś z Bytowa - chłopie jesteś w czepku urodzony- Nie słyszałeś o słynnym pszczelarzu z pod Bytowa - Nazwisko Bułka - występuje jako Sabart - mam płytę o jego gospodarce pasiecznej w kompie (do nabycia za marne 45 zł.) - Ja osobiście nie jestem w stanie opowiedzieć się o jego dokonaniach, doświadczenia, próby, eksperymenty przez dziesięciolecia - to jest nie pojęte. A to na forum - baz komentarza. Aczkolwiek są wyjątki. Nawiąż kontakt, człowiek oddany tej sprawie i cię pokieruje jak trzeba. Trochę daleko bo mam do zbycia 7 uli kpl. nowe zasiedlone z 2019 i 2020 roku za czapkę gruszek. 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Zamiast udzielić "cennej porady" kierujesz go do szarlatana za jedyne 45 zł za zużytą bezwartościową płytkę CD , przy okazji próbujesz coś sprzedać i opluć forum. Tak teraz zachowują się harcerze ?  Wstydź się Druhu Boruchu.

 

Pomagam zawsze chętnie , wielokrotnie na tym forum , są jednak jakieś granice bezczelności. Poza tym rad  głupi nie słucha , a mądry ich nie potrzebuje.

Parę lat temu promowano "ul z kranikiem " właśnie obliczony na naiwnych dyletantów , ale jakoś rewolucji nie zrobił ?

Edited by manio
Link to comment
Share on other sites

No dobra .....

 ..... przestańcie już 'wydziwiać' ..... Konradowi pewnie dało 'to do myślenia' .... i że nie każde pytanie 'doczeka' się odpowiedzi.

NowyPszczelarzu ! Tadek11 nakierował Cię na ..... sporo wiedzy (i nie tylko) wymaga opieka nad pszczołami .... 

.... z Twego pierwszego wpisu wynika : masz jeden ul  ..... to za mało by w ogóle zajmować się ..... też to powinieneś wiedzieć twierdząc :"Takową też posiadam".

 

Jeśli na poważnie chcesz ..... masz 'temat' do przemyślenia 

 

Pozdrawiam PF

 

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, manio napisał:

Zamiast udzielić "cennej porady" kierujesz go do szarlatana za jedyne 45 zł za zużytą bezwartościową płytkę CD , przy okazji próbujesz coś sprzedać i opluć forum. Tak teraz zachowują się harcerze ?  Wstydź się Druhu Boruchu.

Zapoznaj się z odpowiedziami których udzieliliście koledze który chciał ewentualnej porady w sytuacji dla niego nie banalnej. Na jakiej podstawie twierdzisz, że to szarlatan,? jesteś małym człowieczkiem- czy ja polecałem zakup płyty? Ciąg tak dalej a zapewne Nobla masz za całokształt. PRAWDA JEST NAJWIĘKSZYM WROGIEM.   

Link to comment
Share on other sites

Co zjadłeś ze takie głupoty piszesz?  Ludzie całymi godzinami udzielają się bezpłatnie, nawet w czasie sezonu. Pomagając było nie było obcym ludziom.  Za to ze tobie nie powiodło się z pszczołami nie obarczaj kolegów. Czy kiedy kolwiek odczułeś ze ktoś doradzał  ci aby ci zaszkodzić? 

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, PiotrekF napisał:

No dobra .....

 ..... przestańcie już 'wydziwiać' ..... Konradowi pewnie dało 'to do myślenia' .... i że nie każde pytanie 'doczeka' się odpowiedzi.

NowyPszczelarzu ! Tadek11 nakierował Cię na ..... sporo wiedzy (i nie tylko) wymaga opieka nad pszczołami .... 

.... z Twego pierwszego wpisu wynika : masz jeden ul  ..... to za mało by w ogóle zajmować się ..... też to powinieneś wiedzieć twierdząc :"Takową też posiadam".

 

Jeśli na poważnie chcesz ..... masz 'temat' do przemyślenia 

 

Pozdrawiam PF

 

Dobrze to wyłowiłeś To jest  EKSPERT NAD EKSPERTAMI.

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Beeman napisał:

Co zjadłeś ze takie głupoty piszesz?  Ludzie całymi godzinami udzielają się bezpłatnie, nawet w czasie sezonu. Pomagając było nie było obcym ludziom.  Za to ze tobie nie powiodło się z pszczołami nie obarczaj kolegów. Czy kiedy kolwiek odczułeś ze ktoś doradzał  ci aby ci zaszkodzić? 

Co pomogłeś w tym temacie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.