Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Karmienie pszczoł


Recommended Posts

11 godzin temu, Nacek napisał:

A były czasy że 7 kg wystarczało.

 

Pewnie za dużo masońskich szachownic.

 

U mnie na wszystkich miejscówkach dobierają sobie nawłoć, czy co tam kwitnie, i widać że w pewnym momencie już tak spowalniają pobieranie cukru.

Edited by michal79
Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Nacek napisał:

A mi wyjdzie średnio po około 18 kg cukru na rodzinę, choć są różnice pomiędzy poszczególnymi rodzinami i miejscówkami. A były czasy że 7 kg wystarczało.

U mnie średnio 5kg ciasta od ostatniego miodobrania i po ok 10kg cukru na zalanie. Na razie wszystkie dostały po 5kg, a w poniedziałek druga dawka.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam karmienie prawie zakończone,pozostały do doglądnięcia 2 rodziny z matkami wymienionymi początkiem września tam troszkę opóźni się fajrant.Rodziny pobrały od około 20 sierpnia 20-25 kg apifoodu.Do roboty przy pszczołach zostanie jeszcze wyciągnięcie pasków i ostatnie korekty zapasów po przymrozkach w październiku.Szybko przeleciał ten sezon.....PK

Link to comment
Share on other sites

@Michał nie wiem jak wy to robicie że są wam wstanie wtargać ciasto do ramek, tyle razy próbowałem i zawsze wyglądało to podobnie a mianowicie tak, że pobierały je na bieżąco. Z kilkoma ciastami próbowałem i skutek zawsze taki sam. Nie były wstanie nawet wianószków zrobić co innego z syropem.

@piotrpodhale nie opowiadaj że dałeś coś innego jak cukier bo nikt nie uwierzy, przeca rok ciężki a ty jako rodowity góral z dutkami się  ściskasz i monetę dwa razy obejrzysz nim wydasz :P

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Brzytwiarz napisał:

nie wiem jak wy to robicie że są wam wstanie wtargać ciasto do ramek, tyle razy próbowałem i zawsze wyglądało to podobnie a mianowicie tak, że pobierały je na bieżąco.

Po to jest ciasto . Po to je daje się przy produkcji odkładów aby nie zalały ramek . Kto zabroni się komu chwalić ? Chwal się . ?

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Brzytwiarz napisał:

 nie opowiadaj że dałeś coś innego jak cukier bo nikt nie uwierzy, przeca rok ciężki a ty jako rodowity góral z dutkami się  ściskasz i monetę dwa razy obejrzysz nim wydasz :P

 Nie znasz górali. Góralską zaradność mylisz ze sknerstwem. Górale z Białki czy Bukowiny Tatrzańskiej w lecie spali w stodole a izby wynajmowali panom. Pojmujesz takie coś?

Odnośnie karmienia inwertem to,, Król się bawi złotem płaci,,? chcesz to wierz nie chcesz twoja brocha.PK  

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Tak jest masz racje górale to chytre i cwane bestie. :P Ponoć nawet żony wynajmowali na godziny byle tylko dudki się zgadzały hhehehe

Edited by Brzytwiarz
Link to comment
Share on other sites

W dniu 18.09.2020 o 16:49, Brzytwiarz napisał:

@Michał nie wiem jak wy to robicie że są wam wstanie wtargać ciasto do ramek, tyle razy próbowałem i zawsze wyglądało to podobnie a mianowicie tak, że pobierały je na bieżąco. Z kilkoma ciastami próbowałem i skutek zawsze taki sam. Nie były wstanie nawet wianószków zrobić co innego z syropem.

Nie mam pojęcia dlaczego Ci to nie wychodzi ;) Ciasto w dużej ilości - min 2-3kg na raz daję bezpośrednio na ramki po ostatnim pożytku. Pobierają przeważnie w tydzień taką ilość - w jednej lokalizacji zakwitła w sierpniu wierzba energetyczna i te rodzinki nie pobierały ciasta tak ochoczo. W innych lokalizacjach pięknie przeniosły do ramek i posklepiły. Rok temu miałem ciasto Diamanta, a w tym roku mam z pszenicy - różnicy w pobieraniu wielkiej nie ma.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Nie będę nowego tematu zakładał, tylko tutaj się podepnę. Panowie, jak przechowujecie inwert, który Wam pozostał na zimę? Zostały mi dwa wiadra i wiem, że zbyt duża temperatura przerobi inwert na truciznę, ale co z niską? Mam pracownię zrobioną z izotermy, więc jeśli na zewnątrz temperatura spadnie do -15 czy -20, to w środku też nie będzie za wesoło. Zabierać wiadra do garażu do kanału, gdzie będzie cieplej, czy mróz nie ma wpływu na jakość pokarmu? Wiadra oczywiście nieotwierane.

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Żaki-Czan napisał:

Nie będę nowego tematu zakładał, tylko tutaj się podepnę. Panowie, jak przechowujecie inwert, który Wam pozostał na zimę? Zostały mi dwa wiadra i wiem, że zbyt duża temperatura przerobi inwert na truciznę, ale co z niską? Mam pracownię zrobioną z izotermy, więc jeśli na zewnątrz temperatura spadnie do -15 czy -20, to w środku też nie będzie za wesoło. Zabierać wiadra do garażu do kanału, gdzie będzie cieplej, czy mróz nie ma wpływu na jakość pokarmu? Wiadra oczywiście nieotwierane.

 

Z tego co udało mi się na szybko ustalić. To niska ujemna temperatura wcale nie szkodzi miodom. Wręcz przeciwnie. Dlatego można założyć ze temperatury rzędu -15 stopni nie zaszkodzą inwertowi. Na pewno będzie to lepsze niż przechowywanie w cieple. 

Edited by hurriway
  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Wiadra które stały w nieużywanej zamrażarce skrzyniowej  ( prądu nie podłączałem :) ), w nieogrzewanym magazynku 
kiedy je po 2 latach przypadkowo znalazłem zmętniały i były w 90% skrystalizowane . Ale na miękko . Konsystencji prawie jak miód kremowany .
Dało się je przelewać , tyle że  długo to trwało .
Pszczoły po lipie dały radę je spożytkować .
Teraz na wszelki wypadek to co mi zostało przeniosłem do piwnicy w której przez cały rok jest 13 stopni C.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
36 minut temu, piotrpodhale napisał:

Ciekawe co ty Krzychu kombinujesz teraz z tymi inwertami. ?

Postanowiłem, że więcej nie będę się bawił w podkarmianie zimowe cukrem. W tym roku mnie to zmęczyło i jeszcze ten przykry widok gdy na ramkach nie widziałem tego co im dałem. Wiecie o co chodzi, mówiłem już wcześniej o tym. Inwert diamanta kosztował w sezonie ponad 3,5 zł /kg? Teraz niewiele droższy od cukru. Nie mówiąc o apifood, który jeszcze tańszy jest. Pytanie czy te ceny są tylko na zimę a w lato znowu podrożeje? 

Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, Krzychu napisał:

na ramkach nie widziałem tego co im dałem

jak inwert dasz to nie zjedzą ? W tej branży , jak w każdej innej trzeba zainwestować żeby wyjść na swoje. Rok był trudny, mocno nietypowy - nieznany w mojej praktyce. Nie można na tej podstawie zmieniać swoich rozsądnych zachowań wypracowanych latami

Edited by manio
  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Teraz, manio napisał:

jak inwert dasz to nie zjedzą ? W tej branży , jak w każdej innej trzeba zainwestować żeby wyjść na swoje. Rok był trudny, mocno nietypowy - nieznany w mojej praktyce. Nie można na tej podstawie zmieniać swoich rozsądnych zachowań

Nie chodzi mi o zjedzenie ale rabowanie przez sąsiada. Ma pszczoły 30 m od moich. Zaczyna karmić po moim podkarmianiu. 

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Krzychu napisał:

Nie chodzi mi o zjedzenie ale rabowanie przez sąsiada. Ma pszczoły 30 m od moich. Zaczyna karmić po moim podkarmianiu. 

Bez przesady nigdy w życiu nie popatrzyłem na karmienie zimowe w ten sposób. ?

Zjadły bo była bieda w polu, jakby miały zrabować sąsiadki to 2 -3-10 rodzin nie 50.

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, Krzychu napisał:

Nie chodzi mi o zjedzenie ale rabowanie przez sąsiada

To uważasz ,że inwertu nie wymacają ? Dopilnuj aby ule były szczelne ( bez dziur w ścianach i daszkach ) , wylotki zmniejszone i nie ma prawa być rabunku . W tym roku też lałem dużo więcej żeby zapewnić rozwój i potem zalanie zapasów. Następnym razem zabarw syrop na niebiesko barwnikiem spożywczym. Przekonasz się czy się sąsiad wygada :)

Pszczoły nie są rabowane częściowo , jak się rodzina nie jest w stanie obronić to ją wyrabują nawet twoje własne rodziny do ostatniej kropli . Tego nie da się ukryć , to widać nawet po plastrach.

Edited by manio
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.