Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Recommended Posts

To prawda .Przez kilka dni pszczoły chodziły jak szalone , dzisiaj zaglądam , pojedyncze komórki  do połowy wypełnione . Może na drugiej miejscówce lepiej .   W połowie tygodnia ostatni gwizdek , jeśli coś będzie , biorę .Jak nie to karmię .

Link to comment
Share on other sites

Tadek11 nie mam pojęcia. Ostatnio mi znajoma mówiła, że pszczelarz, który ma z 20-30 uli koło jednej z moich miejscówek wystawił reklamę "miód ekologiczny sprzedam". Pomijam już amitraz, ale pszczoły ma w styropianach/poliuretanach, więc na bank by certyfikatu nie dostał, no ale miód ekologiczny ma :) Akurat to jest najgorsza miejscówka, z której przywiozłem jakieś ochłapy lipy bez zasklepu, więc się zastanawiałem skąd on ten miód ma. Być może kwestia linii pszczoły, bo on ma jakieś mniej plenne, tylko wielkopolski gniazdowy + półnadstawka. Beczka też tam jakaś stała przez jakiś czas, więc pewnie poidełko wodne zrobił :)

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, Xpand napisał:

Tadek11 nie mam pojęcia. Ostatnio mi znajoma mówiła, że pszczelarz, który ma z 20-30 uli koło jednej z moich miejscówek wystawił reklamę "miód ekologiczny sprzedam". Pomijam już amitraz, ale pszczoły ma w styropianach/poliuretanach, więc na bank by certyfikatu nie dostał, no ale miód ekologiczny ma :) Akurat to jest najgorsza miejscówka, z której przywiozłem jakieś ochłapy lipy bez zasklepu, więc się zastanawiałem skąd on ten miód ma. Być może kwestia linii pszczoły, bo on ma jakieś mniej plenne, tylko wielkopolski gniazdowy + półnadstawka. Beczka też tam jakaś stała przez jakiś czas, więc pewnie poidełko wodne zrobił :)

 

Ten znam pszczelarza, co sprzedaje miód ekologiczny. A nawet posiada certyfikat na to eko. Jak przeszukałem internet to okazało się, że ma certyfikat eko. Ale na produkcję nasion facelii. Na nic więcej 

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Xpand napisał:

Tadek11 nie mam pojęcia. Ostatnio mi znajoma mówiła, że pszczelarz, który ma z 20-30 uli koło jednej z moich miejscówek wystawił reklamę "miód ekologiczny sprzedam". Pomijam już amitraz, ale pszczoły ma w styropianach/poliuretanach, więc na bank by certyfikatu nie dostał, no ale miód ekologiczny ma :) Akurat to jest najgorsza miejscówka, z której przywiozłem jakieś ochłapy lipy bez zasklepu, więc się zastanawiałem skąd on ten miód ma. Być może kwestia linii pszczoły, bo on ma jakieś mniej plenne, tylko wielkopolski gniazdowy + półnadstawka. Beczka też tam jakaś stała przez jakiś czas, więc pewnie poidełko wodne zrobił :)

 

Sławku w ogóle z tą ekologią to jest jakieś przegięcie pały ? Niby ideały są słuszne i o ekologię trzeba dbać bo to jest nasze środowisko w którym żyjemy , ale z drugiej strony te normy jakie przy tej okazji ktoś wymyśla  są zupełnie popie...... one i pozbawione logiki. A jak człowiekowi myślącemu ktoś na sile będzie nie logiczne i pozbawione sensu reguły   wprowadzał do prawa to wyjdzie jeden wielki śmiech na sali i wszyscy oleją tą ekologie jako wymysł jakichś tam po... nych   ''zielonych " i wszystko pozostanie po staremu.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

38 minut temu, Krzychu napisał:

po 130 zł za słoik

może duży był ten słoik, ale słuszna jest linia naszej partii i za rok może już to nie dziwić. Ja już kiedyś zarabiałem miliony.

Edited by manio
Link to comment
Share on other sites

No cóż. Mam nadzieję, że to co teraz zbierają wystarczy im w pełni do optymalnego rozwoju na zimę, aby matka dobrze czerwiła bo to jest właśnie decydujący moment. 

Link to comment
Share on other sites

Lipa przekwitła. Najbliższe dni deszczowe i do 17 stopni. W środę rozpocznę sprzątanie i podkarmianie. W sam raz co nazbierały to zjedzą do tej pory 

Link to comment
Share on other sites

Ja jutro biorę jeśli coś będzie do wzięcia i karmię .Ta pogoda całe plany mi popsuła , zawsze ostatnie miodobranie robiłem z kręceniem ziołomiodu teraz wszystko się rozeszło w czasie , zawsze to jedno mycie mniej .Pięknie chodziły ostatnimi dniami , gdzieś widocznie była spadż , przyszła burza i nawet nie wyjrzą z ula .

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, Krzychu napisał:

Lipa przekwitła.

Nic dodać nic ująć. U mnie zakwitła za to  drugi raz akacja lepka . Normalnie kwitnie drugi raz miesiąc później . Jesień idzie , nie nie ma na to rady. Z lipy lipa na nieznaną mi dotychczas skalę, zupełne zero. Pszczoły leżą na wylotkach jakby właśnie dostały 500 +, dziwne bo coś tam jednak w polu kwitnie.

Zalęgły mi się też osy ziemne, ciekawe stworzenia siedzą w wydłubanej w ziemi dziurze i czekają na ofiarę. Żyją w stadzie jak wilki . Dobrze ,że nie są rozmiaru psa ;)

 

Edited by manio
Link to comment
Share on other sites

40 minut temu, manio napisał:

/.../ Z lipy lipa na nieznaną mi dotychczas skalę, zupełne zero. /.../

 

 

W okolicy Miechowa tak samo . Nie pamiętam takiego zjawiska/sytuacji odkąd zostałem zięciem pszczelarza i tym który teraz opiekuje się pszczołami , Jego pszczołami .

 

PF

Link to comment
Share on other sites

Została mi jeszcze tylko jedna pasieka do miodobrania - swoją drogą dawno tak długiego sezonu nie miałem. Wczoraj ostatnie pszczoły na facelii ogołociłem. Wynik przyzwoity. W tym miejscu raptem 4 lipy w okolicy widziałem, więc miód jasno zielonkawy, taki jak być powinien, "perfumowany" i łagodny. W innych miejscach nie specjalnie ciemny a jednak cholernie w język szczypie, więc lipa łatwo wyczuwalna - jakby ktoś kwasu dodał.

Niektóre lipy nawet w mojej okolicy dopiero zaczęły kwitnąć w weekend. Mam kilka km posadzonych lip przy drodze. Nie są specjalnie okazałe jeszcze, ale już kwiaty wytwarzają. Niby ten sam gatunek itd a drzewka zakwitały bardzo nierównomiernie w tym roku. Na kwiatach pszczoły widuję teraz, a 2 tygodnie temu na tych kwitnących było pusto.

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Krzychu napisał:

Jakby ktoś myślą, że miód lipowy zdrożeje w tym roku to sprawdźcie na olx jakie są ceny... 

Krzysiek ? ale chyba nie o to chodziło nam pszczelarzom o zwyżkę ceny tego miodu itp. ?  , tylko jaka jest zawartość lipy w lipie i o technikę marketingu , klient chce lipy no to ją dostanie na OLX pomimo nie urodzaju w tym roku - chcesz "lipę"  to kupuj u mnie lipowy ?

Link to comment
Share on other sites

26 minut temu, Nacek napisał:

Ano i przejżałem olx, wychodzi na to że jakiś gamoń jestem, wszyscy mają pełno miodu lipowego tylko nie ja??

A kto Ci broni napisac na forum ,ze polało Ci lipą po 25 kg z pnia ? Od razu sie dowartościujesz , a i kolegom ciśnienie skoczy  :)

 

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie kolegów pszczelarzy!; moje pierwsze uwagi na Forum; Prawdę mówią Ci co twierdzą, że"lipa z lipy" ; u mnie pod Poznaniem oraz w Puszczy Noteckiej miodu lipowego jak na lekarstwo!! Mamy jesień: w polu, w lesie i w ulach!!! Czas zacząć przygotowania do nowego sezonu 2021 !

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Nacek napisał:

Ano i przejżałem olx, wychodzi na to że jakiś gamoń jestem, wszyscy mają pełno miodu lipowego tylko nie ja??

I to po cenach sprzed 2 lat 

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, jarosław napisał:

Witam serdecznie kolegów pszczelarzy!; moje pierwsze uwagi na Forum; Prawdę mówią Ci co twierdzą, że"lipa z lipy" ; u mnie pod Poznaniem oraz w Puszczy Noteckiej miodu lipowego jak na lekarstwo!! Mamy jesień: w polu, w lesie i w ulach!!! Czas zacząć przygotowania do nowego sezonu 2021 !

 

Witaj na forum ? Napisz coś o swojej przygodzie z pszczołami . Puszcza Notecka to ładne tereny.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tadek11 napisał:

 

Witaj na forum ? Napisz coś o swojej przygodzie z pszczołami . Puszcza Notecka to ładne tereny.

Noteckie to najlepsze pifko kiedyś było :D Jarosław witamy na forum.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj zabrałem miodnie na złomowisku . To nie bieda, to bieda jemeńska. Nie było prawie co zabierać, zapasy w gniazdach żałosne . Matki czerwią jakby nie widziały ,że w sklepie puste półki ? Jutro od rana syrop 1:1 po 5 litrów. Za tydzień druga pasieka i czekam na zimę. Nic już nie będę mnożył, wymieniał matek. Nie ma warunków. czegoś podobnego nie widziałem w życiu. Jak żyć Panie Prezesie ?

Miodu lipowego nie było , tylko jakaś czerwona spadź liściasta . Wygląda w słoikach jak 18 letnia whiskey , choć ja akurat nie gustuję. Nie wszystkie lipy jeszcze kwitły . Mam lipy amerykaNskie i te jeszcze w pąkach. Jak na amerykaNskie przystało liście mają ze 2-3 razy większe niż nasza szerokolistna. Będą kwitły też i inne lipy , ale już zapomniałem jak się nazywają. U mnie jak zwykle susza , więc o nawłoci nawet nie myślę. Sezon 2021 rozpoczęty.

Edited by manio
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.