Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Kapelusz z siatką dla okularnika...


ikop74

Recommended Posts

Chciałam zapytać wszystkich używających z konieczności okularów korekcyjnych, szczególnie krótkowidzów, jak sobie radzicie z siatką na głowie i czy cokolwiek w ramce widzicie przez tą siatkę.. Bo nie ukrywam, ze to iż oberwałam ostatnio w brew wynikło z tego, że kapelusza używam (ps. używałam..., bo od czwartku postanowiłam być grzeczna.. ;) ) bardzo rzadko, bo mając okulary z minusem i do tego ta siatka czarna, to wszystko sprawia, że widzę w tym kiepsko i zobaczyć przez tę siatkę jajeczko, to naprawdę trzeba wysiłku... przez okulary nie ma szans, najczęściej patrzę pod okularami, wtedy z bliska dobrze widzę. Ale dziś pod okularami widziałam tylko czarną siatkę, jajeczek nie dojrzałam, tylko larwy, mam nadzieję, że ich tam rzeczywiście nie było...

I tu pytanie, czy komuś z Was udało się może gdzieś kupić kapelusz z jasną siatką? Albo może jakiś inny patent, przyłbicę lub coś podobnego z szybką? Jeśli tak to będę wdzięczna za podpowiedź co mogę zrobić, żeby sobie komfort i przyjemność pracy poprawić. Bo w siatce niestety cała przyjemność z obcowania z pszczołami idzie się paść i bardziej mnie to frustruje niż cieszy...

Tak na marginesie, to pomyślałam sobie, że to chyba genetyczne że mam z siatką problem, bo mam kuzyna, który już ma 4 dzieci i się kiedyś skarżył, że żona go do siebie nie dopuszcza, bo on w gumce żadnej przyjemności nie ma i chciałby tylko bez... :D:D:D

Edited by ikop74
  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Na minusach się nie znam, używam plusów, ale też mam problem bo w nich widzę tylko z bliska, i ciągle zdejmuje i ubieram okulary, przez to są szybko upaciane i wtedy już nie widzę ani z bliska ani z daleka. W jasnej siatce odbija się światło i widać jeszcze gorzej, wypróbuj sobie odwracając kapelusz przód na tył.

Ps 

Żonie kuzyna powiedz aby się tak nie przejmowała, przecież pięć stuwek po drodze nie chodzi?

Edited by Nacek
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ikop74 said:

I tu pytanie, czy komuś z Was udało się może gdzieś kupić kapelusz z jasną siatką?

Dlatego wlasnie jest ciemnego koloru aby widziec. Przez biala siatke kiepsko widac.  Mysle ze wizyta u okulisty bedzie odpowiedza na twoje problemy. 

Edited by Beeman
  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.