Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
MAZI

Jordanów Śląski

Recommended Posts

Mam na imię Mariusz, pszczoły mam od 2 miesięcy, stan na dziś 16 rodzin (zaczynałem od 2 na rzepaku) w wielkopolskich korpusach styrodurowych i 2 rodziny w Dadantach 1/2 styrodurowych. Cel na ten rok to zazimować 20 rodzin. Nie miałem wcześniej żadnego kontaktu z pszczelarstwem, jakoś samo wyszło :-)

Sukces na dzisiaj to 2 odkłady zrobione samodzielnie, oba przyjęły bez problemu matki linii Prima od Pani Gembalowej, jednodniówkę i inseminowaną.

P.S. Na forum Pasieki Michałów login MZ

Witamy ostro zaczynasz, powodzonka życzę bo mam takie same założenia jak ty co do ilości zazimowanych rodzin tyle że w drugim roku zabawy ;)

Wielkie dzięki!

Wczoraj byłem na zebraniu mojego stowarzyszenia pszczelniczego i powiem szczerze powiało smutkiem - 60% pszczelarzy powyżej 70 lat!

Ja byłem drugi najmłodszy... Kilku między 50 a 70. Czarno to widzę, młodzi w pszczelarkę nie idą, chyba, że tak jak ja doznają nagłego i niewytłumaczalnego olśnienia :-)

Przyłączam się do torciku urodzinowego happybday.gif i życzę również dużo zdrówka.

U mnie frekfencja młodzierzy na pszczelarzy jest większa i wynosi nawet pół na pół  tak że nie jest żle.

Pozdrawiam

Tadek

Ja również przyłączam się do życzeń i życzę zdrowia dla Ciebie i Twoich pszczół oraz dużo miodu.

Wielkie dzięki!

Wczoraj byłem na zebraniu mojego stowarzyszenia pszczelniczego i powiem szczerze powiało smutkiem - 60% pszczelarzy powyżej 70 lat!

Ja byłem drugi najmłodszy... Kilku między 50 a 70. Czarno to widzę, młodzi w pszczelarkę nie idą, chyba, że tak jak ja doznają nagłego i niewytłumaczalnego olśnienia :-)

Pociesz się że to tylko pół szoku. Ja dość że byłam najmłodsza to jeszcze jako jedyna kobieta, ale w ostatnich latach coś drgnęło i pojawiło się kilka młodych twarzy i  całe dwie kobiety :D . Taki urok pszczelarstwa

To jestem trochę zasmucony że tak mało młodych garnie się do pszczelarstwa u Was . U mnie na szczęście nie jest tak żle. Oto link ze strony mojego macierzystego Stowrzyszenia Pszczelarskiego z jednej z biesiad organizowanych przez pszczelarzy , jak widać młodzierzy jest sporo i pszczelarzy młodych też:

http://minscypszczelarze.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=56&Itemid=56

Pozdrawiam

Tadek