Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Nóż do odsklepiania i wytłaczarka do odsklepin


MDR

Recommended Posts

Czy ma ktoś z Was jakieś urządzenie do automatycznego odslepiania i wytłaczarkę do odsklepin? Jak się sprawuje? W przyszłym roku chciałbym te gadżety zakupić.

Link to comment
Share on other sites

Jak masz automat lub zwykły stół to są sita. Jak co możesz kupić woreczkido odsklepin, choć słyszałem uwagi że g.

Odnośnie woreczków do odsklepin, to całkowicie się zgadzam. Kupiłem, zakup całkowicie chybiony, 90% odsklepin nie odwirowane, mimo że obroty ustawione na max.

.............................................................................................................

 Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Link to comment
Share on other sites

Worki do odsklepin mam. Szkoda na nie kasy. Chyba że później mniej sprzątania jak się taki worek prosto do ula włoży.

 

Ale do tematu. Wszystko ręcznie odsklepiacie? Nie wierzę. podzielcie się opiniami co do sprzętu...

Link to comment
Share on other sites

Worki do odsklepin mam. Szkoda na nie kasy. Chyba że później mniej sprzątania jak się taki worek prosto do ula włoży.

 

Ale do tematu. Wszystko ręcznie odsklepiacie? Nie wierzę. podzielcie się opiniami co do sprzętu...

No, dobrze. Stół do odsklepiania nakładkowy z trójkątnym nożem parowym jest  niedokładny i niebezpieczny  np. przy obecności dzieci. Przy małych pasiekach (np. 30szt.)będzie stał jako gadżet. Przy dużych za mała przepustowość i dokładność. Zanim to ustrojstwo przygotujesz to można kilkanaście ramek odsklepić z mniejszą stratą.

Będąc w Kijowie na apimondiach  w 2013 roku, różne cuda widziałem  w akcji.  Moim zdaniem, całkiem dobrą ofertą, jest stół do odsklepiania z podajnikiem ręcznym  Łysonia.  Tylko ta cena –prawie 6 tys. Ale, trudno  będę miał podobny na przyszły sezon. Mam kolegę, który ma podobny, 5 sezon i pracuje bezproblemowo, przy 220 ulowej pasiece.

.............................................................................................................

 Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Dokładnie taki jak widziałem u Mikołaja na Białorusi.Przy dużej pasiece super sprawa . Mikołaj trochę kręcił nosem bo tam odsklepiny z miodem sprzedaje się jako ,,lekarstwo,, a tych nie ma. No powiedział 3 tony miodu odebrał sam , inwalidą bedąc. Ja mając 40 widelcem .Jak bedę miał 200 kupię srebrny. :P

P.S. Odprowadzenie pary musi byc na zewnątrz pomieszczenia.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Daniel, łatwiej i taniej będzie pewnie zrobić odsklepiarkę bijakową czyli z dwóch stron plastra wałki a na nich łańcuszki.

Do tego typu odsklepiarek trzeba mieć dobry system odzysku miodu z odsklepin, bo sporo go tam zostaje.

Najlepiej spiner, bo prasy ślimakowe takie od Łysonia ponoć słabo cisną.

 

 

Edited by Krzyżak
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.