Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

... z mej okolicy


Recommended Posts

Nieco (tak tylko nieco) wahałem się czy .... ale niech tam .

Zainspirował mnie Michał swymi "migawkami" .... pozwólcie , że po zanudzam Was 'migawkami z okolic naszej pasieki' .

Zatem :

 

 

PF

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Sześć lat temu dostaliśmy ultimatum : albo pszczoły albo Ja - ule ustawione były 10m od domu a okazało się , że szwagierka mocno uczulona na jad pszczeli (osy nie).

Mus było poszukać nowego miejsca pod .... wybór padł na łąkę ... ok. 500m od domu . Wybraliśmy 'teren' , ogrodzili, jesienią przewieźli ule z pszczołami .

 

 

 

 Niżej z 'rocznej' już ... :

P1270039.JPG

 

 

PF

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, PiotrekF napisał:

Mus było poszukać nowego miejsca pod .... wybór padł na łąkę ... ok. 500m od domu . Wybraliśmy 'teren' , ogrodzili, jesienią przewieźli ule z pszczołami .

Ale chyba teraz nie żałujesz że tak się stało.Komfort pracy przy pszczołach bez oglądania się że pszczoły komuś przeszkadzają jest super. PK

Link to comment
Share on other sites

 

12 godzin temu, piotrpodhale napisał:

Ale chyba teraz nie żałujesz że tak się stało.Komfort pracy przy pszczołach bez oglądania się że pszczoły komuś przeszkadzają jest super. PK

Nie ! nie żałuję ... wtedy (ultimatum) wogóle 'ważyły' się losy pszczół .... nawet szukałem lokalizacji w Niepołomicach ..... echhhh .... już dawno minęło.

Ale 'pojawiły' się wtedy inne niedogodności  : wszystko (dosłownie) co potrzebne ...trzeba było donieść/dowieźć by nie wspomnieć o zapomnianych 'drobiazgach' ?

  Niekiedy 'transport' bywał taki:

 

poniższe z końca sierpnia 

 

z maja

 

PF

  • Lubię 4
Link to comment
Share on other sites

Kolejny sezon 'mówi' nam : < no te pszczoły nie mają tam tak źle, obok płynie rzeczka (Piotrówka ?), .... i jeszcze inne> ....

W drugiej połowie sierpnia 'dostaję' tel. od .... - są do zabrania ule , jeśli chcę , bo inaczej zrobi z nich ognisko.

                                                                 - z pszczołami? - pytam

                                                                 - tak - opowiada.

  Mocno namawiam szwagra , opiera się jeszcze mocniej , w końcu ulega perswazji starszego.....

 Organizuję transport , okazuje się że te pszczoły to rabusie , mina szwagra taka nieszczególna ...

 Wygrodzone miejsce pod .... za małe . Kolejna 'robótka' mnie czeka .... do końca sezonu udało mi się z ... ogrodzeniem . 

Nowy sezon ..... pojawiły się rójki .... w 'nowych' chciałem ..... nie zdążyłem odnowić :

 

20170624_185014.jpg

 

 

PF

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

???

23 godziny temu, michal79 napisał:

I to jest broda z pszczół !

Ekhmmm  ? a ... a może z tego 'powodu' ta nazwa ???? ?

 

Nieco 'mojej' i moich podopiecznych "okolicy" (wiosennej okolicy)

 

 

PF

  • Lubię 3
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Dzisiejsze ... z dzisiejszej wizyty u podopiecznych 

'inne' całkiem realne 'zagrożenie'

... na razie te 'duże'  powalają w kier. wody 

... są już 'blisko' 

  • Smutny 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Odwiedziłem podopieczne w niedzielę (24 / 01) .... niby bez zmian, no niby :

 

 

... powiększa się zalewany teren :

 

... kolejne do .... nie mamy prawa 'interweniować' bo nie 'nasz' teren ( jako odp. mirkowi)

 

... o oooo tam 'pracują' (bobry) gdzie 'biegnie' ta droga : ten topolowy 'lasek' 

 

PF

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.