Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Jad pszczeli - nowotwór piersi, czerniak - potencjalny lek?


Recommended Posts

"Przełomowe odkrycie w walce z rakiem piersi. Jad pszczół zabija komórki nowotworowe. Grupa australijskich naukowców dokonała rewolucyjnego odkrycia. Okazuje się, że jad pszczoły miodnej zabija złośliwe komórki raka piersi."

 

Więcej na ten temat:

https://www.o2.pl/informacje/przelomowe-odkrycie-w-walce-z-rakiem-piersi-jad-pszczol-zabija-komorki-nowotworowe-6549687957400448a

 

Generalnie chodzi tutaj o melityne, o której pisaliśmy również w temacie o Covid-19

Tutaj więcej na ten temat:

https://pasiekapszczelarska.pl/topic/1549-2019-ncov/?do=findComment&comment=40014

 

 

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, że można próbować, ale czy żona nie będzie miała obiekcji? :)

 

W artykule napisane jest w co celują:

Cytat

Wiele substancji jest w stanie zwalczać raka piersi w warunkach laboratoryjnych. Od odkrycia do stosowania danego preparatu w praktyce wiedzie daleka droga – stwierdził prof. Alex Swarbrick z Garvan Institute of Medical Research w Sydney.

 

Ze swojej strony mogę dodać, że ja od jadu pszczelego nie stronię, u mnie standard kapelusz, krótkie spodenki i krótki rękawek :) Obawy tylko w tym, że za mało żądeł dostaje. Jakoś w tym sezonie w podawaniu sobie kilkunastu żądeł co 2 dzień się opuściłem, ale lepszy sprzęt do aplikacji już zrobiłem i z 2 tygodnie testowałem:P

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Xpand napisał:

Jakoś w tym sezonie w podawaniu sobie kilkunastu żądeł co 2 dzień się opuściłem, ale lepszy sprzęt do aplikacji już zrobiłem i z 2 tygodnie testowałem:P

Zacząłeś szerszenie hodować, żeby mniej użądleń aplikować ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.