Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Wózek pasieczny


boddan

Recommended Posts

Mam jeszcze inne wózki, ale te wspomniane 4-kołowe używam najczęściej - z osiatkowanymi burtami zawsze przy miodobraniu, przy przewożeni większej ilości korpusów, po prostu przy cięższych ładunkach. Platformę/wywrotkę każdorazowo, kiedy udaję się na przeglądy, ale i podczas miodobrania także. Trudno przewidzieć im jakąś 'specjalizację', po prostu zawsze mi są potrzebne, inaczej sobie nie wyobrażam, a tak wszystko mam na nim pod ręką. Ten większy ma jeszcze taką nakładkę z siatki, na której stawiam podkurzacz i inne takie duperele. Stawiam go poza ulem i na wyciągnięcie ręki jest wszystko, nie muszę robić zbędnych kilometrów. Każdy ma swoje nawyki i przyzwyczajenia, no i inaczej jest zakręcony. :D

To jest stabilny transport wewnętrzny w takiej firmie, jak pasieka. :)))

2-kołowego wcale nie wykorzystuję, bo ...go nie mam :D , mam natomiast 3-kołowy, ale sobie stoi i czeka na szczególne okazje, chociaż jest fajny, bo zrobili mi go wg mojego projektu, czasem lubię coś mieć, żeby ...mieć, bo wydaje mi się fajne, każdy ma swoje zabawki.

Link to comment
Share on other sites

ja mam taki podobny dwukołowy, ale służył mi tylko mi tylko do przewożenia ( przestawiania) ciężkich uli kombinowanych. Przy korpusowych niepotrzebny. Do miodobrania mam taki zwykłą dwukółkę ze stopką , z kołami od małego roweru ( córcia dawno wyrosła) i ten jest jak pisze Jerzy "wszystkomający" , żeby nosić w rękach , nie szukać , być niezależnym od tego czy akurat jest ktoś do pomocy czy , jak to zazwyczaj , jestem zdany na swoje siły.  Mam też przyczepkę do kosiarki traktorkowej i to już na jakieś większe zajścia w pasiece ,domu i ogrodzie .

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Rok później niż planowałem ale jest kupiłem :

 

http://allegro.pl/wozek-przyczepka-transportowy-ogrodowy-do-544-kg-i6459749473.html

 

Cena deko lepsza niż w sezonie i jeszcze wysyłka gratis :D więc sie już skusiłem :D

 

 

Do tego zestawu przydałby się jeszcze taki :

 

http://allegro.pl/wozek-transportowy-magazynowy-z-podestem-250kg-i5916037024.html

 

Do wjeżdżania na przyczepkę taką:

 

http://www.blyss.pl/produkty/przyczepy/przyczepy-pod-ule/bh752515t-kola-pod-platforma

 

na wysokość ok 40 cm podobno daje radę , tylko by trza jakieś długie najazdy zrobić by lekko szło :D i można samemu ogarnąć wędrówkę z pszczołami :D

Link to comment
Share on other sites

Przydał by się jeszcze napęd do taczki albo wózka

https://www.youtube.com/watch?v=L61EfHrpsZ8

 

Do napędu taczki lub wózka wystarczył by taki silniczek z motoreduktorem i akumulatorki

 

http://magma.sklep.pl/product-pol-4118-Silnik-24V-550W-XYD-2-DC-wolnobiezny-motoreduktor.html

Link to comment
Share on other sites

Tadziu do pasieki mi nie trzeba, bez przesady, na miejscu mam od pracowni do uli ok 30-40 m i równy teren a na wywózkach podjeżdżam pod same ule prawie więc te kilka-kilkanaście metrów sobie podjadę :D

Link to comment
Share on other sites

Łukasz ale myśl pozytywnie :)  Myślę już nad taka konstrukcją , chociaż jeszcze nie wykończyłem mojego wózka z windą . Ale głupi lubi robotę widocznie , więc i ja tak mam więcej pomysłów niż jestem w stanie zrealizować :D

Link to comment
Share on other sites

 Ale głupi lubi robotę widocznie , więc i ja tak mam więcej pomysłów niż jestem w stanie zrealizować :D

 

To możemy sobie przybić piątkę :D u mnie jest to samo w domu mi mówią cytuje "zesrosz się a nie zrobisz" , a ja na przekór "a właśnie że kur.. zrobię :D" i tak się przekomarzamy a dobrze wiedzą że jak się uprę to zrobie :D 

Link to comment
Share on other sites

To możemy sobie przybić piątkę :D u mnie jest to samo w domu mi mówią cytuje "zesrosz się a nie zrobisz" , a ja na przekór "a właśnie że kur.. zrobię :D" i tak się przekomarzamy a dobrze wiedzą że jak się uprę to zrobie :D

No i wykombinowałem. Silnik do napędu kół od hulajnogi elektrycznej taki na 350wat z manetkami i sterownikiem za niecałe 200 zł

Link to comment
Share on other sites

Tadziu tylko gdzie na tym wózku zamontować dwa aku po 12 V żeby było 24 jak w opisie silnika zreszta 12 V nie ma sensu chłopcy maja samochodzik na 12 V i kicha za słaby 30 min nawet nie jazdy i klapa 24 V  dużo lepsze. Takie dwa aku sporo ważą na takim wózku i nie jest to bez znaczenia 

Link to comment
Share on other sites

Tadziu tylko gdzie na tym wózku zamontować dwa aku po 12 V żeby było 24 jak w opisie silnika zreszta 12 V nie ma sensu chłopcy maja samochodzik na 12 V i kicha za słaby 30 min nawet nie jazdy i klapa 24 V  dużo lepsze. Takie dwa aku sporo ważą na takim wózku i nie jest to bez znaczenia 

Gdzie zamontować ? A Czesi i Niemcy wiedzą gdzie , obejrzyj te filmiki to będziesz wiedział i Ty.

A na hulajnodze elektrycznej można przejechać i 10  - 20 kilometrów chyba starczy na jeden dzień pracy w pasiece ?

Ja mam trochę większą działkę i latem do sprawy wrócę

https://www.youtube.com/watch?v=3YyQ6E9HkTs

https://www.youtube.com/watch?v=G_GPT2bjdxI

Link to comment
Share on other sites

A ja mam najprostszy wózek szwagrowej konstrukcji (taki jak dziadek ciągał komarkiem), lekki (15-20 kg)dostosowany do moich furtek.

Ładowność do 100 kg bo ja nie "kóń" co by ciągał ciężary.

I żadnych innych cudów z oponami Pirelli i hamulcami tarczowymi zrobionym przez Niemca nie potrzebuje.

Częściowo widać go tu http://pasiekapszczelarska.pl/gallery/image/240-zdj%C4%99cie0275/

Link to comment
Share on other sites

Co ja nie zrobię ? Ja nie zrobię ? Kurde od raz widać żeś Polak !

Darek ale czy u nas na rynku są takie wózki nie za bardzo drogie elektryczne do kupienia dla pszczelarzy? Czesi i Niemcy są mądrzejszymi narodami u nich takie wózki produkują i są pewnie na ich kieszeń , a u nas w Polsce  jak by ktoś coś takiego skopiował  to pewnie by kosztowało fortunę . I dlatego jest opinia że Polak potrafi.  Zobaczycie niedługo że prędzej Ukraińcy zrobią takie wózki i będą nimi handlować jak Polacy , bo u nas to się nie opłaca ?? ZUS podatki czynsze i inne są tu  na przeszkodzie. Jaki VAT jest u Niemca a jaki w Polsce ??? I jeszcze ostatnio nie chcą Vatu zwracać podatnikom i przeciągają jak mogą , że wielu przedsiębiorców u których jest duży obrót albo mających dużo nie sprzedanego towaru na magazynie ma już kłopoty finansowe , piszą o tym w prasie .

Link to comment
Share on other sites

Jak mówiłem tak zrobiłem udało sie kupić nówkę na olx za 270 zł  z przesyłką tylko paragonu barany nie dały :(

 

Solo

 

7c8c13b736c0e9b5med.jpg

 

Z plandeką 

 

4d4fcd1b0aa6a0f1med.jpg

 

Super sprawa ten wózeczek, dwa korpusy wlkp wchodzą można spietrować i 4 jak nic wieźć do pracowni :D

 

Film 

 

Link to comment
Share on other sites

Wózek super ale musisz mieć jeszcze kozę do ciągnięcia ? najlepiej taką w rajtuzach girl4.gif? to i popatrzeć  można :D

Ale ja powrócę do tematu latem i taki elektryczny wózek dla pszczelarza zaprezentuję. Trzeba być z postępem . To nie jest błaha sprawa jak ma się kilkadziesiąt uli i nie ma domowników do pomocy do ciągnięcia  wózka , a raz zrobiony wózek na akumulator posłuży dużo lat.

Link to comment
Share on other sites

Malamut, narzeczona chce takiego. Myślę, że karmienie jednym cielaczkiem na tydzień starczy, żeby takie bydle wyżywić.

 

Co do wózka to jaki ma udźwig? Jak by dorobić demontowalną podłogę, ewentualnie dospawać podpory, to na rozłożonych burtach można by jeździć, wtedy zamiast 4 korpusów sądzę, że dałoby się upchać nawet 12. Ale wtedy to Malamutowi trzeba by solidną "kiełbaską" pomachać przed nosem, żeby chciało mu się iść. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.