Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Wylotki , dennice i moja gospodarka z wykorzystaniem KM


Guest

Recommended Posts

On wyraża się niepochlebnie o tzw obecnej szkole pszczelarskiej w Polsce (tyle, że to wąska granica) a nie ludziach jako takich! Wy mu za to dopisujecie łatkę germanofila bo wjedzie, nie wiem po jakiego wała, z niefortunnym cytatem niemieckim.  Próbowałem prowadzić rodziny na początku kariery wedle tej szkoły , pszczoły samodzielnie mam od śmierci ojca, ni ch**a (nie kasować mi tego) nie chciało wychodzić jak to solennie obiecywano.  Potem kupiłem książkę Dolinowskiego i od razu rzeczy nabrały barwy. Tak zmieniłem ule na Zandery bo lżejsze niż Langstrothy 1/1 a te LN są najlepsze, bo sprawdzają się w każdej części świata. Głupim bym był idąc dalej w zaparte w dadantach. Te przecież też nie polskie ule. A w warszawskich tj. polskich i to po przodkach, zwyczajnie nie miałem tyle czasu na obsługę. Langstroth to położona na bok tak właściwie ramka warszawska zwykła. I pomyśleć, że spartolono pomysł ramki ula związkowego, bo kierunek był dobry ale ramka dostała za dużo centymetrów wysokości i wyszło monstrum. Tak bym miał polskie ule związkowe. 

Edited by tikcop
Link to comment
Share on other sites

56 minut temu, tikcop napisał:

. A tutaj to poszła spirala z obu stron. Niepotrzebnie wg mnie.

 

I ja też podzielam w tym przypadku pogląd Tomasza ? I też uważam , aby na forum pszczelarski nie poruszać tematów narodowościowych z faworyzowaniem jakiejś nacji .

Przyznam że nie znałem wcześniej Kocha czy tam Eryka z żadnych innych stron internetowych i mnie zaciekawił sposób jego widzenia pszczelarstwa i jego spora wiedza i doświadczenie i chciałem dać mu szanse żeby coś więcej w tym temacie napisał  ale tylko w temacie czysto pszczelarskim !!!!   chociaż niektórzy Koledzy poproszenie o stonowane odpowiedzi  potraktowali jako  nadmierne mitygowanie  ? noel.gifNie wiem czy prośba do kogoś o stonowane wypowiedzi i wskazanie regulaminu forum  to nadmierne mitygowanie ? Przecież regulamin forum obowiązuje nas Wszystkich. 

Za słownikiem  " mitygować  znaczy - hamować czyjąś zapalczywość , powstrzymać kogoś "

I proszony ma prawo wyboru czy się przychyla do prośby czy nie  , więc z definicji słownikowej wychodzi że mamy do czynienia drugą interpretacją czyli z hamowaniem czyjejś zapalczywości. Mam nadzieją że wyjaśniłem. 

Koch czy tam Eryk  sam poprosił o usunięcie z  forum . 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Tadek11 napisał:

hamowaniem czyjejś zapalczywości

ależ nie o to mam pretensje , tylko o jednostronność Twoich działań , hamowałeś tylko mnie a jemu właziłeś ...   Teraz to już nie ma sensu bo skasowałeś posty gościa .Pozostaje słowo przeciwko słowu - to nie ma sensu i szkoda czasu na bicie piany. 

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Teraz, manio napisał:

ależ nie o to mam pretensje , tylko o jednostronność Twoich działań , hamowałeś tylko mnie a jemu właziłeś ...   Teraz to już nie ma sensu bo skasowałeś posty gościa .Pozostaje słowo przeciwko słowu - to nie ma sensu i szkoda czasu na bicie piany. 

Nieprawda , traktowałem go jak kogoś nie znajomego więc grzecznie  i nie miałem podstaw tak jak Ty do uprzedzeń bo go wcześniej nie znałem. Ale jak być prześledził dyskusję to na tematy narodowościowe  czy  Dzierżonia w ogóle nie zabierałem głosu.

A posty usunął Administrator forum nie ja i  Administrator zrobił to na prośbę zainteresowanego zeby usunąć wszystkie jego posty. 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

W dniu 27.09.2020 o 08:49, Krzychu napisał:

Karmienie nie spracowuje pszczół.

Karmienie spracowuje pszczoły . Tyle że przerobem cukru zajmuje się stara pszczoła i widać na wiosnę po osypie na inwercie a cukrze . Karmię cukrem .

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, daro napisał:

Karmienie spracowuje pszczoły . Tyle że przerobem cukru zajmuje się stara pszczoła i widać na wiosnę po osypie na inwercie a cukrze . Karmię cukrem .

Też jestem tego zdania, że spracowuje jeśli cukrem.

Ten cytat brzmi jakbym ja to napisał ale to nie ja a Koch ??

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Tadek11 napisał:

Nieprawda , traktowałem go jak kogoś nie znajomego więc grzecznie  i nie miałem podstaw tak jak Ty do uprzedzeń

Nie mam żadnych uprzedzeń nie rób ciągle ze mnie oszołoma , idioty czy pieniacza , ale mając doświadczenia z amnezji zrobiłem printscreeny co bardziej szokujących wypowiedzi.

Wkleić żebyś poczytał skoro przypadkowo przymknąłeś oczko ? A wredny admin skasował sporo więcej ?  Przykro czytać ,że nie zauważyłeś jego obrzydliwości jakie pisał np. o powstańcach śląskich zmanipulowanych przez polską propagandę . Nie widziałeś , nie słyszałeś tylko głupi manio się uwziął beż najmniejszego powodu na świętego ,niewinnego Kocha. Nick nawiązujący do zbrodniarza to tez chyba była zaplanowana prowokacja  . Choć z drugiej strony skoro na amnezji pisze Lenin ? Przecież nie należy mieć uprzedzeń bo to narusza dobre obyczaje ?

Pozostaje tylko wierzyć ,ze zawstydził się swojej głupoty i poprosił o zatarcie śladów. Niesmak jednak pozostał , choć niektórzy byli zachwyceni mimo wszystko,  bo rzucił ochłap w postaci komplementu. Ciekawe rzeczy pisze o pszczołach , ale otoczka  od której nie może się powstrzymać dyskwalifikuje do z grona ludzi cywilizowanych . Gwarantuję Ci ,że natychmiast by wyleciał z każdego niemieckiego forum , gdyby pozwolił sobie na takie uwagi o Niemcach na jakie sobie pozwalał bez żadnej reakcji na tej coraz węższej ławeczce, bo przecież nic się nie stało i nie masz uprzedzeń .

Dobrego samopoczucia życzę.

Edited by manio
  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

45 minut temu, manio napisał:

Ciekawe rzeczy pisze o pszczołach , ale otoczka  od której nie może się powstrzymać dyskwalifikuje do z grona ludzi cywilizowanych .

 

Ciekawe? po przeczytaniu części materiałów na jego stronie mam wrażenie że facet ma raczej klapki na oczach i są to głównie przepisy z liebiga <- choć tej książki nie czytałem od dechy do dechy a jedynie przeglądałem. To wrażenie miałem identyczne.  

 

I sam fakt nazwania strony "bienenhalter" mówi coś o kierunku myślenia autora. Ale to tylko tak nawiasem.

Edited by hurriway
  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

57 minut temu, daro napisał:

Manio musimy kiedy się napić wódeczki .Jak pozwolisz .

P.S. tylko nie myśl że się wpraszam . jak pomyslałeś to jak Ci podoba się ideea?

Ja nigdy nie odmawiam , ale coś mi się Pan Bóg zdrówko zabrał za moje niecne posty i mam zakaz spożywania . W szczególności piwa . Ale piwa nie lubię :)

Wrócimy do sprawy wiosną po oblocie ?

24 minuty temu, hurriway napisał:

Ciekawe?

 

Ciekawe o ile kto nie czytał Liebiga i nie oglądał jego filmików . Warto znać różne pomysły na pszczelarstwo , ale nie za wszelką cenę. Nie odkrywa Ameryki , choć tak mu się zdaje . Jak każdy świr uważa , że ma misję do głoszenia i nie toleruje sprzeciwu czy krytyki. Domy wariatów czekają.

Edited by manio
  • Lubię 3
Link to comment
Share on other sites

20 godzin temu, manio napisał:

............... Obrażał wszystkie polskie fora pszczelarskie i ich użytkowników , a nawet zmarłych adminów . ......... . Żadnej dyskusji bo tylko jego poglądy warte uwagi , nawet w banalnej kwestii wysokości ramki. ........

 

I kto to pisze ? Najbardziej zarozumiały user tego forum.

Co mnie obchodzą inne fora. Jestem na Forum Pszczelarskim - Pasieka "Banicja" i skupiam się na postach tutaj pisanych.

Jak masz do Tego Gościa jakieś uwagi, to pisz o nich na forach, które ciągle przytaczasz.

Ja osobiście nie mam nic do niego i dziwi mnie, że pojechałeś i cały czas jedziesz po człowieku  jak po rudym burku, a inni Ci na to pozwolili i nadal pozwalają.

  • Dziękuję 1
  • Zdezorientowany 1
Link to comment
Share on other sites

Jak to było ? Nie bedzie ...?

Manio nie jest zarozumiały . Manio ma rację . Ten Pan wszędzie tak pisze i się zachowuje .  Jak  uczestnicy forum zwracają mu uwagę  co do polityki lub co gorsza jego prawdy objawione pszczelarstwa , zaczyna toczyć pianę i .....

Wszędzie .

Nie neguję jego wiedzy pszczelarskiej było by fajnie aby ktoś znający język niemiecki tłumaczył . Ale bez piany na ustach i  ubliżaniu innym mających inne zdanie . Wiedza nie idzie zawsze w parze z umiejętnościami jej przekazu .

P.S. Z tego co pamiętam to chyba Churchill

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Jak kto nie czytał tych niemiłych kawałków antypolskiej kupy, które wplatał w posty o pszczołach, to oznacza dwie rzeczy: 1) moderacja sprawna 2) nie zabierać głosu w tej sprawie warto.
Tutaj na takie szpile tolerancji nie ma i bardzo dobrze.

Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, michal79 napisał:

Jak kto nie czytał tych niemiłych kawałków antypolskiej kupy, które wplatał w posty o pszczołach, to ........................

 

Zacytuj mi proszę te kawałki, bo wygląda na to, że o czymś nie wiem (z tego forum oczywiście).

Link to comment
Share on other sites

Odkłady z jednej ramki czerwiu krytego robiłem 6 czerwca. Pogoda! 5 lipca były już matki ratunkowe pounasienniane. Wtedy im pokleiłem opalitki. Dzisiaj tj 4 października wjechalem z podkarmiaczkami ramkowymi, mieszczą 6 litrów na raz. Ostatni raz w tym sezonie tak mi się zdaje. Odkłady są na 8 ramkach zanderowskich. A siła? Porównując do dobrych rodzin z Kamionka z yt nie mam się czego wstydzić :) Jedna rodzina odstaje ino, ale tu zawinił autor. Dostały chyba ramkę czerwiu przeterminowaną. No nic, ten się nie myli co nic nie robi. Ten odkład się rozparceluje przed listopadem. Ogólnie to te odkłady to po taniości ale jakości nie można się przyczepić. Prima sport. W sumie na to co zamierzam zazimować to wyceniam 20 kg cukru poszło na sztukę, nie ważne odkład czy rodzina była.  Koło czwartku będę wyjmował podkarmiaczki to i pokażę na filmie. Szkoda, że Eryk znowu focha strzelił i się wyniósł, nie zdążyłem dopytać czy odkłady zimuje na 8 ramkach. Ja tam chomik jestem to i po 2 plastry mam do uzupełnienia tych korpusów. Dennice mam cały czas otwarte. Szkoda tylko, że 4 cm wysokości i nie bardzo co jest postawić pod spód ramek do karmienia. Folia od góry na szczelno. Dziś pokazałem bratu. Mina swoje powiedziała. Odkłady w czerwcu dostały kwasem mlekowym a we wrześniu mrówkowym. Będą zimowane na 1 korpusie. No oczywiście miodu z nich nie miałem jeszcze ale będę miał na wiosnę 2021. A takie z kilku ramek czerwia czy z UN wcale mnie nie interesują bo od miodu są stare rodziny a te jak za bardzo się oszwabi to miodu nie dadzą wcale u mnie. Pszczoły wyszły bardzo łagodne.

Edited by tikcop
Link to comment
Share on other sites

Daro, manio, we dwóch tylko chcecie spożywać? Nie chcę się wpraszać, ale po zrobieniu propolisu zostało mi z pół litra 70%. Da się wyczuć aromat śliwkowy. Samemu nie ma jak ruszyć...

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, michal79 napisał:

Daro, manio, we dwóch tylko chcecie spożywać? Nie chcę się wpraszać, ale po zrobieniu propolisu zostało mi z pół litra 70%. Da się wyczuć aromat śliwkowy. Samemu nie ma jak ruszyć...

najczęściej i tak na gadaniu się kończy :)  czasy nie sprzyjają takim spotkaniom , choć dezynfekcji nigdy dosyć ....

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Poszedł sobie i cześć. Zakończyłbym temat. Pisałem z nim na forum miodka. Imponował wiedzą, to fakt, ale niestety jak neofita nie znosił zmian w kanonie. Miało być tak a nie inaczej. Ramka taka a taka, kwas taki i taki, wtedy i wtedy... Wszystko jakiś chory ordnung niemiecki przypominało a nie lubię, gdy ktoś mi coś narzuca. Po pewnym czasie znudziło mi się z nim rozmawiać, bo jego racja zawsze musiała być na wierzchu, a wszystko co poniżej to polskie wymysły i byleco. ,

No a jak nie chciałem pszczół liczyć?! Oj dostało mi się po uszach, że podstaw nie znam i szwajcarskie pszczół liczenie mądrością najważniejszą w pasiece ma być...

Czekałem aż puści focha i pójdzie leczyć kompleksy świecąc oczami na Zachód z westchnieniem ulgi.

 

manio... ale żeby jeszcze jako dziadek niemieckimi filmami się jarać ;)

 

  • Dziękuję 3
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Michał napisał:

manio... ale żeby jeszcze jako dziadek niemieckimi filmami się jarać

interesowałem się nimi w erze forum tomka miodka , zawsze warto się uczyć nawet będąc młodym dziadkiem. Nauczyli mnie niemieckiego , ale zawodowo korzystam tylko z angielskiego , a nawet rosyjskiego ostatnimi laty. Jestem otwarty na wszelkie eksperymenty, ale wolę już małomówność Krzyżaka niż patologiczną wylewność Ericha Kocha . Szkoda ,że Krzyżak tak rzadko pisze o swoim warsztacie i trzeba to składać z postów na kilku forach. Akurat metody, które stosuje do mnie przemawiają bo bez zbędnych ruchów i rzeźbienia w goownie .

Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, manio napisał:

interesowałem się nimi w erze forum tomka miodka , zawsze warto się uczyć nawet będąc młodym dziadkiem. Nauczyli mnie niemieckiego , ale zawodowo korzystam tylko z angielskiego , a nawet rosyjskiego ostatnimi laty. Jestem otwarty na wszelkie eksperymenty, ale wolę już małomówność Krzyżaka niż patologiczną wylewność Ericha Kocha . Szkoda ,że Krzyżak tak rzadko pisze o swoim warsztacie i trzeba to składać z postów na kilku forach. Akurat metody, które stosuje do mnie przemawiają bo bez zbędnych ruchów i rzeźbienia w goownie .

Nie o takie filmy mi chodziło :P

Ale Szymon? Że małomówny? Piwa trzeba mu polać to się rozgada ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.