Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Sezon 2021


michal79

Recommended Posts

8 godzin temu, daro napisał:

Wredne pszczoły nie mają zalet .

 

Całe szczęście nie mam takich wrednych, nie dałoby się u mnie podejść do ula gdybym takie miał, a co dopiero obsługiwać je 

Link to comment
Share on other sites

Hej,hej,hej !!!!- Proszę sobie nie żartować i nie śmiać się z mojego pszczelarstwa.?

Bo:

Ja w tym sezonie wziąłem już pierwsze pieniążki =1250 zł za 3 rodzinki.

Pochwalcie się Wy.

Kwota co prawda niewielka, przypomina "Jarkowe", ?,

ale jednak miłe odwdzięczenie się moich pszczółek

i to bez majówkowego wirowania  miodów odmianowych.?

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tadek11 napisał:

Kawaler Ci jeszcze dołoży w podatkach żebyś nie miał tak słodko. ? Podobno katastralny jest w opracowaniu.

Z zazdrości to tak się pieprz y. 

 

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Bohtyn napisał:

Ja w tym sezonie wziąłem już pierwsze pieniążki =1250 zł za 3 rodzinki.

Pochwalcie się Wy.

Ja podobną kwotę zainkasowałem w tym tygodniu na samym pyłku  i propolisie .
Żeby było ciekawiej , to wysłałem produkty do naszego forumowego Kolegi , który miał chętnych, a nie miał produktów .
Pomógł mi więc szybko sprzedać moje zapasy .
I zanim dobrze rozpakowali paczkę już poprosili o kolejne kilka kg.
Ostatnie kilka kg. z 2020r.
Większość poleci na Islandię .
Następny pyłek będzie u mnie dostępny dopiero za miesiąc.
Na razie niech dziewczyny zaopatrzą swoje rodzinki .
A propolisowe "żniwa" dopiero przede mną .
Wszystko w ulach dokładnie zakitowane .
Wcale nie kituję ;)
Jak się zrobi ciepło , to w maju parę kilo wpadnie . Po 350zł./kg.

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Krzychu napisał:

a jeśli u mnie, to i u wszystkich raczej też

U  mnie nie . W/g podbiału rzepak zakwitnie ok 20 maja . Dziś rano nawaliło  śniegu . Mniszek pąków nawet nie ma .

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, daro napisał:

U  mnie nie . W/g podbiału rzepak zakwitnie ok 20 maja . Dziś rano nawaliło  śniegu . Mniszek pąków nawet nie ma .

Ech, kolejny rok dziwny. Wydaje mi się, że mirabelki kwitną przed mniszkiem? U mnie właśnie te ba słońcu zakwitły, a mirabelki jeszcze w pąkach 

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Krzychu napisał:

Nie wiem czy panowie już zauważyli, ale mniszek lekarski już zakwitł - a jeśli u mnie, to i u wszystkich raczej też ;)

U mnie jeszcze nie. Dopiero trawa się zazieleniła. Kwitną jeszcze krokusy. PK  

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Robi_Robson napisał:

Jak się zrobi ciepło , to w maju parę kilo wpadnie . Po 350zł./kg.

Oczyszczony czy skrobany ?

10 godzin temu, Bohtyn napisał:

Ja w tym sezonie wziąłem już pierwsze pieniążki =1250 zł za 3 rodzinki.

U mnie , 70zł za ramkę, 700zł za rodzinę z czerwiem na 7 ramkach + 3 zapas .

Link to comment
Share on other sites

U mnie kwitną mirabelki, klony, zaczął mniszek ale cóż z tego skoro w dzień w słońcu ledwo 12 stopni i nic nie nektaruje. Pojedynczy pyłek i wyloty po wodę. Z mniszka szarpały pyłek marchewkowy w zacisznych nagrzanych miejscach, pod murami i plotem z płyt. Co do rzepaku to pewnie po weekendzie majowym wystrzeli, wilgoć jest, jedynie ciepłych nocek brakuje, a ponoć jak warunki ma, to przyrosty ponad 20 cm dziennie może mieć. Tak więc trzeba czekać i zobaczymy jak się sezon uloży

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Dziś nieco cieplej, pszczoły które mam koło domu noszą brązowawy pyłek. Pewnie jakaś ałycza albo inna mirabelka. Jutro jak się uda, pojadę  do reszty pszczół. tam wszystko opóźnione o tydzień-dwa. Pewnie najbliższe kwiaty będą tam u  mniszków i dzikich owocówek. Przy okazji zobaczę, jak  moje zasiewy. Od dłuższego czasu wszystko co wzeszło stoi na poziomie liścieni, a wzeszło mało. Głównie gorczyca i esparceta.

Link to comment
Share on other sites

Niestety pogoda w Kwietniu nie zachwyca. Nie ma nawet kiedy zrobic przegladu bo w porywach dochodzi do 14C.  Mniszki juz ladnie zakwitly ale chyba pszczoly juz maja dosc tej pogody i lataja nawet przy 7C.  Dzis po poludniu (17C) zrobilem pierwsze odklady bo robi sie tloczno w ulach.  Dennice maja zasuniete ale chyba juz pora je troche ostudzic?  Dzis w nocy ma byc +2C. 

 

 

 JBKDU9s.jpg

Edited by Beeman
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Beeman napisał:

Niestety pogoda w Kwietniu nie zachwyca. Nie ma nawet kiedy zrobic przegladu bo w porywach dochodzi do 14C.  Mniszki juz ladnie zakwitly ale chyba pszczoly juz maja dosc tej pogody i lataja nawet przy 7C.  Dzis po poludniu (17C) zrobilem pierwsze odklady bo robi sie tloczno w ulach.  Dennice maja zasuniete ale chyba juz pora je troche ostudzic?  Dzis w nocy ma byc +2C. 

 

 

 JBKDU9s.jpg

A jak u was z opadami, bo u nas z prognoz to rzepakowa pustynia a zapewne i dalsze pożytki.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, harcerz1020 napisał:

A jak u was z opadami, bo u nas z prognoz to rzepakowa pustynia a zapewne i dalsze pożytki.

  Jeśli pytasz ogólnie a nie Beemana, to powiem ze u mnie na Mazowszu kiepsko. To co posiałem, załapało się co prawda na początku na deszcze ale teraz- pustynia. Podobno w niedzielę ma popadać- zobaczymy.

Link to comment
Share on other sites

Patrząc na prognozy to idzie się załamać, deszcz deszczem pogania.  Ale ogólnie nie jest zle aby tylko cieplej było.  Do ogródka maszyna nie wjedzie, ale łopata się da.  Cebulki już tydzień w ziemi. 

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, Beeman napisał:

Do ogródka maszyna nie wjedzie, ale łopata się da.  Cebulki już tydzień w ziemi. 

   Tylko u mnie na pożytki z tego co łopata posadziłem, to liczyć nie można. Owszem, coś rośnie ale traktuję to jako urozmaicenie diety pszczelej. Liczyłem właśnie na to w czego posianiu pomogły mi maszyny. Ale tego prawie 1,5 ha i konewką z rzeczki nie podleję...  Liczę trochę na ulęgałki oraz zdziczałe sady. No i czeremchę...

Link to comment
Share on other sites

Ja widzę różnice w rozwoju na odcinku 70 km. Dziś zajrzałem do pszczół koło domu. Dwóm rodzinom dołożyłem po ramce suszu. Zdechlaki, które do zimowli poszły w dwóch -trzech uliczkach dziś zajmują pięć ramek WP a matka zaczerwiła każdą możliwą dziurę. Pyłku mają pod dostatkiem, noszą wszelkie możliwe kolory z dominującym brązowawym i białawym.  A na wsi gdzie mam pasiekę - było ciut z wierzby i olszyny (to znaczy było dużo, tylko jak kwitły to się zimno zrobiło) a teraz nic. Czekam aż we wsi zakwitnie coś z ozdobnych u ludzi. 

 Wczoraj przejechałem z przedmieścia z jednej strony Warszawy na drugą. Obserwowałem termometr w samochodzie- w środku miasta ze trzy stopnie cieplej niż na brzegach. I widać to po kwitnieniu drzew i krzewów. Ogródki działkowe praktycznie białe od kwiatów. Pasieki miejskie pewnie mają się dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj nawiedziłem pszczoły na toczku warszawskim. Co mnie ucieszyło, to bardzo duża liczba siewek irgi błyszczącej w okolicy. Jeszcze muszę pomyśleć, gdzie to przesadzić... Pszczoły Krzycha dostały trochę młodzieży na dobry początek, chyba przez dwa tygodnie będą miały spokój. Inne rodziny różnie. Generalnie mam wrażenie że przez te zimne dni nie chciały rozwijać się w pionie, za to korpusy gniazdowe wypakowane trutniem, czerwiem, zapasami. Kupa pierzgi... Jutro Lubelszczyzna.

Edited by michal79
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.