Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

łaczenie dwóch słabych rodzin


Recommended Posts

Czołem,

Zastanawiam się nad sensem łączenia dwóch rodzin (które nie są koło siebie). No bo tak jeśłi nawet je teraz połączymy, to co z tego jak pszczoła lotna (czyli o tej porze wszystkie pszczoły) i tak wróci na stare miejsce przy pierwszym dniu pogody  i będzie szukać ula którego tam już nie ma. Część porozlatuje się do uli sąsiednich a część padnie krążąc wokół miejsca dawnego ula. Więc jaki sens łączenia dwóch rodzin teraz?

Pytam bo w jednym ulu gdzieś przepadła matka, a drugi mam słabszy i chętnie to bym przeżuci. No ale taka rozkmina mnie naszła jak wyżej. 

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Krzyżak napisał:

 

Tak ? A ja będę wymieniał jeszcze matki i łączył odkłady ze słabszymi rodzinami.

Póki ciepło to pewnie, że można. Oczywiście UN? 

Link to comment
Share on other sites

36 minut temu, irkor napisał:

To już nie jest pszczelarstwo, to jest przemysłowa produkcja na zasadzie wycisnąć za wszelką cenę ile się da.

 

Gdzie? Co? Jak?

W jednym ulu chłopu padła matka, drugi ma matkę a słaby. 

Nazywanie tej prostej sytuacji "przemysłową produkcją... za wszelką cenę... wycisnąć..." ?

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

A gdzie ten chłop był w sierpniu, czy najpóźniej we wrześniu ?

Zaraz mi napiszesz, że w listopadzie, czy nawet w grudniu można rozgrzebać gniazdo, bo przecież ciepło jest to czemu nie przedłużyć sobie roku pszczelarskiego.

Łączyć, wymieniać matki, lać syrop, wycisnąć za wszelką cenę ile się da i chwalić na forum, że 70 kg wziąłem.

Link to comment
Share on other sites

W dniu 7.10.2020 o 15:23, hurriway napisał:

Zastanawiam się nad sensem łączenia dwóch rodzin

Nie wymyślaj ? Pod wieczór daj gazetę i połóż rodzinę bez matki na tą z matką.Z miejsca gdzie zabrałeś rodzinkę usuń wszystkie klamoty.Dołączone pszczoły zrobią oblot na nowym miejscu i nawet jak trafią na stare miejsce to będą wracać do połączonej rodziny.PK 

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, irkor napisał:

A gdzie ten chłop był w sierpniu, czy najpóźniej we wrześniu ?

Zaraz mi napiszesz, że w listopadzie, czy nawet w grudniu można rozgrzebać gniazdo, bo przecież ciepło jest to czemu nie przedłużyć sobie roku pszczelarskiego.

Łączyć, wymieniać matki, lać syrop, wycisnąć za wszelką cenę ile się da i chwalić na forum, że 70 kg wziąłem.

Nigdy nie wziąłem 70kg. Teraz w październiku to dobry czas na łączenia i wymiany matek. Pokojowo się odbywa.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
W dniu 9.10.2020 o 06:14, tikcop napisał:

Nigdy nie wziąłem 70kg. Teraz w październiku to dobry czas na łączenia i wymiany matek. Pokojowo się odbywa.

A wiosną slabiak do silnej lub średniej? 

Też pokojowo czy już gazeta musi być? 

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, tikcop napisał:

Ja nie łączę wiosną. Od tego był zeszły październik.

A co robisz z rodziną, która z jakiś przyczyn wyszła słabo z zimowli? Np utrata matki? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.