Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Pszczoły, które noszą dużo propolisu


Xpand

Recommended Posts

O ile dobrze pamietam to pare lat temu na Baltyku znaleziono zatopiony okret.  Wydobto teczke cyrulika. Byla tam lista lekarstw. Na liscie byl sproszkowanu faraon. Oczywiscie faraon nie uzdrawial a te specyfiki czym byl posmarowany miedzy innymi propolisem. 

Edited by Beeman
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, manio napisał:

 Znajdziesz też wiele publikacji o cudownych właściwościach syropu z sokiem z pokrzywy po przepuszczeniu przez ul. W zasadzie to apteki powinny zbankrutować gdyby wszyscy wierzyli w to co można wyczytać w internecie.

pozdrawiam

niepokorny manio

 

No chyba nie zaprzeczysz, że nie ma cudownych właściwości? 

 

Apteki nie zbankrutują bo sprzedają z marżą specyfiki koncernów farmaceutycznych. I to koncerny mają dzięki finansom takie narzędzia jak marketing, handlowców. 

W aptece wszystkie suplementy diety to dopiero pić na wodę, wszelkie witaminy w tabletkach musujących, które przepuszczasz z moczem przez nerki do kanału. 

Co natura to natura, gdyby koncerny przyznały, że na przeziębienie działa czosnek, imbir, propolis, pirzega, miód to by zbankrutowały a tego nie chcą z jasnych przyczyn. 

Jak mnie łamie to nigdy nie lecę do apteki. Dopiero jak już mnie rozłoży to niestety - lekarz, recepta, l4. 

Póki objawy są małe to tylko naturalnie, i wtedy na małych objawach się kończy 

Edited by Krzychu
  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Znam jeden przypadek wyleczenia wrzodów żołądka.

Osobiście stosuje przy przeziębieniach z dobrym skutkiem, dawki 30-40 kropli 3-4 razy dziennie, mniejsze ilości raczej nie działają. 

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

30-40 kropli to tak ze dwie łyżeczki i do tego 3-4 razy dziennie... Dość sporo wydaje się... Ja używam propolisu i jestem szczęśliwy, że coś takiego istnieje. Na sprawy związane z refluksem i zgagą w połączeniu z pierzgą jest rewelacyjny. Odkąd zacząłem to stosować ilość chemii jaką spożywam na te dolegliwości spadła o ok. 95%. Na pewno jest skuteczny. Czy ma ujemne skutki uboczne? Nie wiem.

 

Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, vincent vega napisał:

30-40 kropli to tak ze dwie łyżeczki i do tego 3-4 razy dziennie... Dość sporo wydaje się... 

 

Ale taka dawka jest skuteczna i nie muszę kuracji przedłużać w nieskończoność. Na zgagę rewelacyjnie działają migdały, wystarczy schrupać garstkę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.