Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Drabina dla pszczelarza.


kubek33

Recommended Posts

Witam.

Panowie wiem, że wielu z Was powie "dobremu pszczelarzowi drabina nie jest potrzebna bo nie dopuszcza do rojenia".

Tylko, że dobry pszczelarz zagospodaruje każdą rodzinę.

Moje pytanie dotyczy jakich drabin używacie - jakich firm.

Potrzebuje sprzętu dobrego, stabilnego, przystosowanego do transportu na dachu samochodu który przyda się nie tylko w pasiece.

Cena jest mniej istotna.

Co polecacie???

Link to comment
Share on other sites

Nic nie polecę konkretnego ale sam szukam czegoś 3x9 szczebli i ODRADZANO  mi osobiście "krause corda". O ile Krause jako krause jest podobno dobra firmą, to Corda się chwieje i wygina pod cięższym chłopem.  Tak przynajmniej mi mówili ludzie czyszczący rynny.

Link to comment
Share on other sites

Ja nic nie polecę ale z chęcią kupie coś dobrego dla siebie. U mnie w firmie goście mają taką drabinę ala podest może to być też ciekawe rozwiązanie ale w Polsce ciężko znaleźć taką w dobrym wykonaniu tzn Szwedzi mają ją dość ciężką ale jest na maxa stabilna ale na  malarską nie złożysz :D. Może można i ją władować do bagażnika (80% bagażnika klasycznego kombi) ale klasyczne to transport na dachu samochodu i też daje radę. Dołączam się do osób zainteresowanych opiniami o dobrym alu. Warto iść w malarską czy bardziej w te wersję ala podest ?? Wszystkie roje co zbierałem były ze standardowej więc ciężko powiedzieć (było ich tylko kilka bo moje matki są lotkowane :D i te zbierałem z przed lub pod ula)

Link to comment
Share on other sites

Jutro będę miał dwie sprawdzone marki.  Napiszę jakie ( z obydwóch korzystałem i nie gięły się bardzo nawet pod chłopem 120kg ale zapomniałem marki, jutro zadzwonię do właścicieli tych drabin) 

Edited by gajowy
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tikcop napisał:

A może kilkunastometrowa tyczka teleskopowa, z plastrem czerwiu na końcu? Najbezpieczniej dla łapacza bo stoi się na ziemi, dwie ręce wolne.

 

Proszę czytać ze zrozumieniem ..... drabina dla pszczelarza ...nie tyczka.... chcesz tyczkę - załóż wpis o tyczce.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, kubek33 napisał:

 

Proszę czytać ze zrozumieniem ..... drabina dla pszczelarza ...nie tyczka.... chcesz tyczkę - załóż wpis o tyczce.

No comments.

Edited by Tikcop
  • Zdezorientowany 2
Link to comment
Share on other sites

Używam drabiny Krause -nie corda  . Jestem zadowolony ! Co prawda jeszcze nie mam 120 kg na wadze ale intensywnie na to pracuję . W stosunku do innych marek jest tak z 100 zeta droższa , ale solidniejsza , od  chińczyka może i więcej droższa . Jest to 3 elementowa i służy do wszystkiego..Drzewa na których siada 90% rójek przycinam co roku , aby drabina nie była potrzebna . To ostatnie to nie żart. Sosenka przy pasiece wyłapuje prawie  wszystkie roje jak pamiętam i  wiążą się na wys tak z 1,5 metra . W nast. miejscach jabłonie załatwiają sprawę , reszta wymiana matek .  Ale drabina się przyda nie tylko w pasiece , warto kupić .

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, kubek33 napisał:

 

Potrzebuje sprzętu dobrego, stabilnego, przystosowanego do transportu na dachu samochodu który przyda się nie tylko w pasiece.

Cena jest mniej istotna.

Co polecacie???

Z takimi wymaganiami to tylko samochód strażacki z drabiną?

  • Lubię 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Jak drabina dla pszczelarza to taka do 4,5 mb. dwu przęsłowa lub teleskopowa z szeroką podstawą , wyższej drabiny  nie polecam bo ciężka i szkoda się połamać podczas korzystania z niej,  Gra nie warta świeczki. Lepiej poświęcić więcej czasu na przeciw działanie aby ograniczyć rojki co nie oznacza , że je całkowicie wyeliminujemy .

Polecam  przyciąć okoliczne wysokie drzewa lub ustawić pasieką z dala od wysokich drzew.

U mnie przy ulach są 4 wysokie świerki  około 8mb i właśnie zastanawiam się nad przycięciem ich o połowę i tylko raz w ciągu ostatnich kilku lat siadła mi rojka na świerku ale  dość nisko. A jak już siadają to na ogrodzeniu pasieki i  krzakach czarnej porzeczki czarnego bzu lub na dereniu   i są to raczej nie wysokie obiekty.

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

 

19 godzin temu, kubek33 napisał:

Potrzebuje sprzętu dobrego, stabilnego, przystosowanego do transportu na dachu samochodu który przyda się nie tylko w pasiece.

Cena jest mniej istotna.

Co polecacie???

  Ostatnio często używałem drabiny 3x9 szczebli. Woziłem ją na dachowym bagażniku. Bez problemu sam ładuję i sam zdejmuję choć auto wysokie.  Była pożyczana od sąsiada, mam zamiar kupić własną. Była to Krasue ale nie "Corda" (corda jest chyba robiona przez krause'a pod markety budowlane, niedawno bricoman miał ją po 330zeta, teraz niektórzy ją sprzedają po 450. Za tyle to chyba można kupić porządnego krausa). Raz rójka mi usiadła na czubku cienkiej sosenki. Akurat nie miałem drabiny. Po godzinie poleciała sobie dalej.

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tadek11 napisał:

tylko raz w ciągu ostatnich kilku lat siadła mi rojka na świerku ale  dość nisko.
A jak już siadają to na ogrodzeniu pasieki i  krzakach czarnej porzeczki czarnego bzu lub na dereniu   i są to raczej nie wysokie obiekty.

Farciarz .
U mnie większość  jak nie na dzikiej róży , głogu , to na rokitniku , lub oliwniku .
Sporadycznie na jabłonkach , lub leszczynach .
 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
W dniu 9.12.2020 o 21:13, kubek33 napisał:

Potrzebuje sprzętu dobrego, stabilnego, przystosowanego do transportu na dachu samochodu który przyda się nie tylko w pasiece.

Cena jest mniej istotna.

Co polecacie???

https://www.alve.pl/linia/drabiny-aluminiowe/drabiny-czesciowe-uniwersalne/drabina-aluminiowa-profesjonalna-forte,240,326

Używałem, bardzo przyzwoite.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, daro napisał:

Ja tam kolegom rolnikom radzę kupno jak najdłuższej . Czemu ? Bo śpią jak wchodzą i schodzą . Lepiej się wyśpią . ?

   Chyba nie zrozumiałem????

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ponowie temat czy takie coś było by by dobre?? stosuje ktoś coś takiego czy to raczej wynalazek ??

  • Zdezorientowany 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, gajowy said:

   Może jestem niedomyślny ale nie wiem o co konkretnie pytasz?

O Jezu masz rację dopiero teraz widzę. Chodzi mi o drabinę teleskopową

 

 https://allegro.pl/oferta/drabina-teleskopowa-prz-wys-r-6-6m-nowa-generacja-9542904441?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_dom_budownictwo&ev_adgr=Dachy,+garaże,+ogrodzenia+i+bramy,+prace+na+wysokości,+schody+oraz+sprzęt+budowlany&gclid=Cj0KCQjwp86EBhD7ARIsAFkgakjBwO3hcrlkP0hCRADflJeY2yrkm2oVfz0dHEjYvsLKXvKi32sHPs8aAhQTEALw_wcB

 

ostatnio znajomy co korzysta w pracy powiedział mi, że poza plusem że się fajnie składa to nic więcej. Trzeba delikatnie się z nią obchodzić bo jak piach czy inny syf dostanie się to ponoć zaczyna się kapa. Co do przewożenia to też trzeba uważać bo jak się coś na nią położy i niedaj boże się coś zkrzywi to też lipa. 

 

@Robi_Robson @piotrpodhale 

 

czy może jednak taka https://allegro.pl/oferta/drabina-krause-multimatic-4x4-szczeble-5-5m-120694-7887960190?reco_id=7d861582-aea8-11eb-8876-246e96321100&sid=1cd3d0f84797ee9dbaaf52fac42b60e8c157c38c529f4e34b5162f65fddea227

Edited by Brzytwiarz
Link to comment
Share on other sites

Żadnej z nich nie miałem.
Zwykła 3-składowa ( 3x7szczebli  ) o nośności 150kg. w zupełności mi wystarczała do momentu jak od przyczyny zewnętrznej się złamała .
Dała się wozić nawet w osobówce.
Teraz kupiłem 3x9 szczebli . Za parę dni będę wiedział co jest warta ;)
Ta już niestety nie do każdego auta się zmieści .

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.