Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Pracownia


Krzychu

Recommended Posts

52 minuty temu, Michał napisał:

O holenderce myślałem, ale drzwi 90cm i wysoki stopień mnie nie przekonały. Czasem trzeba cukier na palecie wrzucić - paleciakiem na stopień nie wjedziesz - wózkiem korpusy z miodem po płaskim do pracowni wtaszczę. Można mnożyć takie życiowe sytuacje. Holenderka przez to u mnie odpadła dość szybko.

 

Ręcznie wnosić, ręcznie :D

Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, Michał napisał:

A co ja za karę przy pszczołach robię? ;)

 

Zależy co kto lubi, ja lubię czasami pobiegać z ciężarami. Zaznaczam tylko, że, czasem (żeby nikt mi tu nie proponował przeładunków jakiś) :D

Link to comment
Share on other sites

10 tysięcy za barak budowlany to duża przesada - za te pieniądze postawisz budynek.

Mój kolega ostatnio kupił kontener samochodowy (chyba izotermę) 2x6 za 4 tysiące z którego zrobił pracownie. Widziałem - czyste, ładne, nie wymaga konserwacji, można w każdej chwili przenieść, duże drzwi (z boku i cały tył otwierany)- wejdzie każda miodarka. Trzeba tylko zagospodarować środek, doprowadzić prąd.

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, kubek33 napisał:

Mój kolega ostatnio kupił kontener samochodowy (chyba izotermę) 2x6 za 4 tysiące z którego zrobił pracownie.
Widziałem - czyste, ładne, nie wymaga konserwacji, można w każdej chwili przenieść, duże drzwi (z boku i cały tył otwierany)- wejdzie każda miodarka. Trzeba tylko zagospodarować środek, doprowadzić prąd.

Dobrze prawisz.
Jakiś czas temu pomagałem w sprzedaży kilkudziesięciu takich kontenerów .
Pochodziły z floty upadającej hurtowni spożywczej na Mazowszu specjalizującej się w mrożonkach .
Większość z avii i żuków ?
Ceny były od 1500zł.za lekko sfatygowane do 5-6tys. za kompletne , sprawne z agregatami .
Dziś ubolewam , że nie zaopatrzyłem się sam. Zajefajne na magazynek , kurnik , albo i na pracownię .
Wyliczyłem , że na kurnik 4m.x8m. koszt tradycyjnych materiałów to ponad 10tys.zł. (VAT-u nikt nie zwróci ! )
A w taki kontener tylko okno z demontażu wstawić , grzędę + gniazda
i byłby kurnik , że mucha nie siada ;)
Do pracowni nawet okno nie potrzebne . Tylko wodociąg podciągnąć  , rurę odpływową i prąd

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, kubek33 napisał:

10 tysięcy za barak budowlany to duża przesada - za te pieniądze postawisz budynek.

Mój kolega ostatnio kupił kontener samochodowy (chyba izotermę) 2x6 za 4 tysiące z którego zrobił pracownie. Widziałem - czyste, ładne, nie wymaga konserwacji, można w każdej chwili przenieść, duże drzwi (z boku i cały tył otwierany)- wejdzie każda miodarka. Trzeba tylko zagospodarować środek, doprowadzić prąd.

 

10 tys to malutko za taki barak w porównaniu do tego ile one kosztują nowe... No i są większe bo 2,5 x 6 m 

 

Ale np taki co mówisz :

https://allegro.pl/oferta/16r-kontener-zabudowa-4-2m-chlodnia-iveco-daily-vi-9960953656

Za 6 k też nie jest najgorszy,a nawet budżetowo cena : jakość może i lepsza opcja. Tylko, że akurat ten ma 2,1 x 4, 2 m... 

Edited by Krzychu
Link to comment
Share on other sites

58 minut temu, Robi_Robson napisał:

 

49 minut temu, Tadek11 napisał:

To jest dobre rozwiązanie , naczepa jest ocieplona , ma szerokie drzwi i na tyle długa że można jeszcze wydzielić część powierzchni do innych celów montując dodatkowe drzwi i okna.

 

I chyba w tym kierunku pójdę. 

Dzrzwi techniczne kosztują raptem 400 zł z ościeżnica. Okna też grosze. 

Nawet bym porobił jakieś obróbki drewniane przy oknach i krawędziach, zrobił więźbę aby zrobić dach dwuspadzisty dla wyglądu. 

 

Mysle, że bardzo ładny domek można zrobić z tego w bardzo niskich kosztach 

 

Ma ktoś pomyśl jak to przetransportować gdy przywiozą i zrzuca na podwórek? 

 

 

Edited by Krzychu
Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, Krzychu napisał:

chyba w tym kierunku pójdę. 

Dzrzwi techniczne kosztują raptem 400 zł z ościeżnica. Okna też grosze. 

Nawet bym porobił jakieś obróbki drewniane przy oknach i krawędziach, zrobił więźbę aby zrobić dach dwuspadzisty dla wyglądu. 

 

Mysle, że bardzo ładny domek można zrobić z tego w bardzo niskich kosztach

Mój brat takie coś popełnił z kontenera zdjętego z Lublina. Dach dwuspadowy  kryty gontem bitumicznym, od strony podwórka przykręcił listwy a do nich deskę olchową nieobrzynaną do kantu. Wygląda jak mała chatka, bardzo estetycznie. Ten konkretny za  mały na pracownię, służy jako kanciapa na rowery. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, gajowy napisał:

Mój brat takie coś popełnił z kontenera zdjętego z Lublina. Dach dwuspadowy  kryty gontem bitumicznym, od strony podwórka przykręcił listwy a do nich deskę olchową nieobrzynaną do kantu. Wygląda jak mała chatka, bardzo estetycznie. Ten konkretny za  mały na pracownię, służy jako kanciapa na rowery. 

 

 

 

I dlatego pójdę w ten pomysł raczej. 

Obecnie w mojej altance jest miejsca 2,5 x 3,5 m więc jak będzie ciut więcej to będzie już luksus 

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Krzychu napisał:

Ma ktoś pomyśl jak to przetransportować gdy przywiozą i zrzuca na podwórek?

Najlepiej przygotować zawczasu podmurówkę na wymiar w miejscu z dobrym dojazdem .
Zamówić fachowy transport z hds-em żeby od razu postawili tam gdzie ma stać docelowo .
Budę z dostawczaka 2x4m. ciągałem wciągarką elektryczną po okrąglakach .
Podnosiłem do wypoziomowania podnośnikiem pneumatycznym "bałwankiem"
Ale coś o długości 13,6x2,5m. waży sporo więcej .

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, piotrpodhale napisał:

Bez sensu robić dla siebie i nie zrobić okna i w dzień świecić światło. 

Krzychu pracuje w Trójmieście .
Jak przyjeżdża do domu , to w dzień odbiera ramki z uli, a nocami wiruje ;)

Oczywiście wygodniej z oknem. Wchodząc na chwilę z pełnymi rękami nie trzeba szukać wyłącznika .
Dobrze zainstalować w górnej części okna rurki dla wylatujących pszczół .
Podobne jak wyloty dla trutni w poławiaczach

Link to comment
Share on other sites

24 minuty temu, piotrpodhale napisał:

To ciekawe kiedy śpi. ?

Miodobranie w dwie osoby, jedna odsklepia i kręci a druga przywozi ramki na bieżąco. Fakt faktem okienko bym chciał, a koszt niewielki :)

Link to comment
Share on other sites

 Czasem trafiają się tanio różne "perełki". Jak budowali odcinek A1 bedący obwodnicą południową Warszawy, można było kupić za 500PLN bardzo przyzwoity domek letniskowy, drewniany, kryty blachą. Warunek- zabrać go w dwa tygodnie bo potem wchodziły spychacze. Teraz np.:

https://www.olx.pl/oferta/pawilon-handlowy-warszawa-domek-18m2-CID3-IDI8vBn.html#f0f17e309e

 Oczywiście trzeba jeszcze skalkulować transport, niemniej jeśli się bardzo nie śpieszysz to może upolujesz jakąś okazję bliżej siebie.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście trzeba śledzić lokalne ogłoszenia ,na OLX czy inne ,  wiele firm teraz po pandemii będzie upadało szczególnie małych bez kapitału i będą chcieli zwracać sobie koszty i  można coś dla siebie upolować. Z drugiej strony jak tak czytam posty Krzysztofa , to w sumie nie wiem , czy chce po 5 latach ( podatek ) sprzedać działkę obecną czy nie , biorąc pod uwagę przepszczelanie okolicy i sąsiadów  , czy nie chciał by kupić sobie działki w innym miejscu , możliwe że tańszym , ale z dala od sąsiadów i z lepszymi pożytkami i tam zainwestować w rozwój pasieki , czy chce ograniczyć pszczelarstwo do kilku rodzinek i spoko czekać na emeryturę w dotychczasowej lokalizacji. To są pytania do Krzysztofa i nie musi nam na nie odpowiadać , ale każdy kto w coś inwestuje powinien sobie takie pytania zadać .

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Ekhmmmm

? Zaproponowano Ci, Krzysztofie,  'wizję' swojej pracowni na Twojej działce ?

gdy pytałeś 

W dniu 14.01.2021 o 19:36, Krzychu napisał:

Pracownia pszczelarska to niezbędne miejsce aby móc wirować i rozlewac miód. Pytanie - w jaki sposób Wy macie to rozwiązane? 

Chodzi mi o miejsce. /.../

Też planujemy podobną 'pracownię' (magazynek raczej) a tymczasem stosujemy ....:

 'namiocik' ( jak na... załączonym 'obrazku').... do miodobrania .

 

Samo rozlewanie odbywa się już 50 km od .... na trzecim piętrze?

 Ale jeśli

 

W dniu 14.01.2021 o 20:56, Krzychu napisał:

Na działce, która prawdopodobnie za 5 lat pójdzie na sprzedaż to nie wiem czy /.../ 

Masz:

W dniu 14.01.2021 o 19:36, Krzychu napisał:

/.../ 

Ja osobiście mam w altance ogrodowej, po remoncie pod SB. Zauważyłem lecz, że znowu wymaga remontu a koleiny remont nie ma sensu/.../

  to może jednak ma sens  "kolejny remont" . Mógłby na ten określony czas (5 lat) być skalklowany w rozsądnej kwocie ....

.....  po zmianie decyzji (owe 5 lat) można będzie wtedy 'planować'  na dłuższą perspektywę .....'chodzenia koło pszczół'

 

PF

 

 ps 

 tak już dygresyjnie : moja 'wizja' 'magazynku-pracowni' na tej łące różni się diametralnie od 'wizji' szwag?ra 

20170703_140753.jpg

20170703_140808.jpg

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, PiotrekF napisał:

Ekhmmmm

? Zaproponowano Ci, Krzysztofie,  'wizję' swojej pracowni na Twojej działce ?

gdy pytałeś 

Też planujemy podobną 'pracownię' (magazynek raczej) a tymczasem stosujemy ....:

 'namiocik' ( jak na... załączonym 'obrazku').... do miodobrania .

 

Samo rozlewanie odbywa się już 50 km od .... na trzecim piętrze?

 Ale jeśli

 

Masz:

  to może jednak ma sens  "kolejny remont" . Mógłby na ten określony czas (5 lat) być skalklowany w rozsądnej kwocie ....

.....  po zmianie decyzji (owe 5 lat) można będzie wtedy 'planować'  na dłuższą perspektywę .....'chodzenia koło pszczół'

 

PF

 

 ps 

 tak już dygresyjnie : moja 'wizja' 'magazynku-pracowni' na tej łące różni się diametralnie od 'wizji' szwag?ra 

20170703_140753.jpg

20170703_140808.jpg

 

Fajnie namiocik wygląda, czy pszczoły nie pchają się tam? :)

W tym roku jeszcze wyremontuję go, a być może w następnym postawie kontener izotermicznyn. W końcu można będzie go przewieźć w razie co. 

 

PS. Chce Ci się tyle miodu nosić na 3 piętro? :D

Link to comment
Share on other sites

Piotrek ładnie to wygląda ten namiocik, ale pszczoły Ci nie przeszkadzają podczas użytkowania w późniejszych miodobraniach ? Bo pierwsze miodobranie w roku to jakoś poszło by ogarnąć w takim namiocie , ale już później następne , nie wiem , czy by moja zona.gifpomagierka do odsklepiania wytrzymała w takim namiocie. 

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Krzychu napisał:

 

Chce Ci się tyle miodu nosić na 3 piętro? :D

Łatwiej Mu miód zanieść na 3 piętro , jak mieszkanie przenieść niżej :D

A swoją drogą ja wchodząc do Piotrka dostawałem zadyszki i bez odstojników .
Sam mieszkam na parterze i 6 stopni schodów jest w sam raz ;)

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.