Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Pracownia


Krzychu

Recommended Posts

.... a to jeszcze "trzy grosze" .... tytułem wyjaśnienia 

 W zasadzie miodobranie w takim namiociku nie jest problematyczne . Wszystkie ścianki zeszyłem - jest owadoszczelny, wchodzi się jedną rozsuwaną (ustawiamy ,to wejście', jak nam pasuje ) i natychmiast po wejściu zasuwamy . W upalne dni to tam szwagier ma całkiem znośnie - no taki podział 'ról' - ja w kombinezonie (co z tego że cienki) 'pocę' się odbierając ramki z miodem i jednocześnie pobieżny przegląd gniazd (WZ z nadstawkami ) - On w przewiewnym zacienionym ... odsklepia i wiruje.

 Rozbijany jest każdorazowo przed .... po (bywa że na drugi lub trzeci dzień) składamy i do ... magazynku (ok. 1 km od ...). Wtedy te kilkanaście, -dziesiąt pszczół (którym '?udało' się 'wejść') uwalniamy podnosząc burty i zawijając na dach.

 I i.... tak naprawdę to nie wnoszę "tyle miodu" na trzecie tylko dokładnie połowę  z tego "tyle" (kolejny 'podział ról ze szwagrem ??)

 I i .... żeby nie było że Robert ... ja też już z zadyszką  i ... i  jeszcze posiłkuję się synem ?

 

PF

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, daro napisał:

Piotrze  w Rosji widziałem 400 rodzin wirowanych w takim namiocie . Bronek ceny altan coś min. 5 tysiaków .

Darek w taki jak ma Piotr ? To pewnie пищит и они ползут ?

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, daro napisał:

Piotrze  w Rosji widziałem 400 rodzin wirowanych w takim namiocie . Bronek ceny altan coś min. 5 tysiaków .

5 tysiaków za sam materiał. Jeszcze kilka dni musisz poświęcić na złożenie tego. Nie mówiąc o przygotowaniu podłoża 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, daro napisał:

Bronek ceny altan coś min. 5 tysiaków .

 

Myslę że nie zdradzę tajemnicę spowiedzi ;) .

Przed podaniem linku zapytałem o wrażenia tego co kupił .

Z  północy  kraju jest ;) .

Cytat

Koszty były takie jak w ofercie:
domek - 5000
gont - 500
okiennice - 500
transport - 1000
montaż - 1300
Jesteśmy mega zadowoleni, bo na żywo domek prezentuje się jeszcze lepiej niż na zdjęciach, chociaż jeszcze nie jest zaimpregnowany.

Nie mam żadnych  ,powiązań ;) ,po prostu kolega szuka też domku do apiterapii i się  zainteresowałem .

Domek do apiterapii 10tys . jest w nim tylko więcej , dwie skrzynki na ul i krata do leżenia na ulach .

  • Lubię 3
Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, mirek. napisał:

 za 5 tysi masz pracownie 2m x 4

jaki ci metraż potrzebny?

Ciasno !
U mnie jest prawie 2x tyle m2 i bywa w okresie miodobrań bardzo ciasno .

Foty z miodobrania nie mam , ale mam taką z okresu jeszcze przed ukończeniem prac wykończeniowych.
Zdjęcie0501.jpg

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, mirek. napisał:

podłoże bloczki betonowe po 6 zeta czyli taniocha

 

a za 5 tysi masz pracownie 2m x 4

jaki ci metraż potrzebny?

 

Tj Baru napisał post później, gdy wejdziesz w szczegóły oferty i zaczną doliczać do wyjdzie jeszcze z 4k więcej. A do tego dolicz wuykończenie wewnątrz czyli jakieś płytki lub panele zmywalne na ścianę, podłoga zmywalna...

Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, daro napisał:

Bronek ja myslałem też o apiteriapi i podobnym tropem jak znajomych moje myśli.

Ja myślałem nad takim domkiem ,ale chyba wykorzystam szopę którą miałem na zboże ,nad warsztatem,wysoko , dwie ściany wschodnia i południowa.

Jak patrzyłem to wyjdzie mi trzy stanowiska .Trza wykorzystywać to co jest ;)  .

Będzie dużo taniej i oryginalnie. Ale to pewnie za dwa lata.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, baru napisał:

Ja myślałem nad takim domkiem ,ale chyba wykorzystam szopę którą miałem na zboże ,nad warsztatem,wysoko , dwie ściany wschodnia i południowa.

Jak patrzyłem to wyjdzie mi trzy stanowiska .Trza wykorzystywać to co jest ;)  .

Będzie dużo taniej i oryginalnie. Ale to pewnie za dwa lata.

Widziałem coś takiego w Bartoszycach na strychu nad garażem .
Niestety kiedy widziałem wszystko było już puste .
Powód ... To było na osiedlu domków jednorodzinnych .
Sąsiedzi szybko wypatrzyli i doprowadzili do likwidacji .

Link to comment
Share on other sites

W dniu 20.01.2021 o 19:52, Robi_Robson napisał:

Widziałem coś takiego w Bartoszycach na strychu nad garażem .
Niestety kiedy widziałem wszystko było już puste .
Powód ... To było na osiedlu domków jednorodzinnych .
Sąsiedzi szybko wypatrzyli i doprowadzili do likwidacji .

 

Od dłuższego czasu rozglądam się za jakąś działką budowlaną, żeby w przyszłości postawić dom i pasiekę stacjonarną... Naprzeglądałem mnóstwo ofert w internecie. 

Wniosek tylko taki, że lepiej dołożyć i znaleźć działkę siedliskową na odludziu, z zabudowaniami do rozbiórek lub remontu. 

Na każdej budowlanej tuż za rogiem będzie kolejny dom, kolejny sąsiad, z 4 stron osaczony przez sąsiadów. Pszczół tam nie ukryjesz.

Na działce siedliskowej jest pole do popisu, o ile jest jeszcze $ na to

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Krzychu napisał:

 

 lepiej dołożyć i znaleźć działkę siedliskową na odludziu, z zabudowaniami do rozbiórek lub remontu. 

Na każdej budowlanej tuż za rogiem będzie kolejny dom, kolejny sąsiad, z 4 stron osaczony przez sąsiadów. Pszczół tam nie ukryjesz.

Na działce siedliskowej jest pole do popisu, o ile jest jeszcze $ na to

Tylko leśniczówki , lub siedliska na koloniach .
Choć zimową porą bywa czasem problem z komunikacją .

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Pisaliście o kontenerze. Ja nie mam SB, więc mnie np. taki kontener w zupełności wystarcza na magazynek (miód i tak wiruję w kuchni w domu), choć zaczyna w nim brakować już miejsca. Za to plusem ogromnym jest szerokość wejścia i cena takiej konstrukcji. Mam w nim stół do zbijania i drutowania ramek, szafę na ciuchy pszczelarskie i regały na przybory. Z lenistwa nie zrobiłem pod sufitem listewek na wieszanie ramek i całe regały są teraz zastawione ramkami.

Zdjęcie z zewnątrz:

b7f60ff2973f6c49med.jpg

 

A tu wewnątrz, gdy się urządzałem:

880c1c1086378315med.jpg

 

Tylko podejrzewam, że powyżej 15-20 uli, to takich kontenerów będzie potrzebne ze dwa, a wtedy prostą kalkulacją wychodzi, że lepiej od razu w coś większego inwestować.

  • Lubię 3
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Żaki-Czan napisał:

Pisaliście o kontenerze. Ja nie mam SB, więc mnie np. taki kontener w zupełności wystarcza na magazynek (miód i tak wiruję w kuchni w domu), choć zaczyna w nim brakować już miejsca. Za to plusem ogromnym jest szerokość wejścia i cena takiej konstrukcji. Mam w nim stół do zbijania i drutowania ramek, szafę na ciuchy pszczelarskie i regały na przybory. Z lenistwa nie zrobiłem pod sufitem listewek na wieszanie ramek i całe regały są teraz zastawione ramkami.

Zdjęcie z zewnątrz:

b7f60ff2973f6c49med.jpg

 

A tu wewnątrz, gdy się urządzałem:

880c1c1086378315med.jpg

 

Tylko podejrzewam, że powyżej 15-20 uli, to takich kontenerów będzie potrzebne ze dwa, a wtedy prostą kalkulacją wychodzi, że lepiej od razu w coś większego inwestować.

Mi się podoba i by mi wystarczyło to. 

Co robiłeś w srodku tuż po zakupie? 

Link to comment
Share on other sites

Mam taki na jeden z pasiek do 30 uli wystarczy .

Ja miód wiruje w domu ,ale na pasiece jest gdzie ramki schować i cały sprzęt,usiąść z sąsiadem jak przyjdzie pogadać ..

Mam wejście z boku ,a z tyłu gdzie była winda zrobiłem, sobie okno. Jeszcze zbiornik z kranikiem  na wodę i zlew .

Wykładzina taka sama ;)

Link to comment
Share on other sites

@Krzychu odmalowałem go w środku, położyłem wykładzinę i umeblowałem. Styropian już był w ścianach, instalacja oświetleniowa jest również w środku, więc jakiś panel plus aku i masz światło wewnątrz. Konstrukcja na tyle lekka, że możesz w jakiś sensowny sposób to przestawiać, jeżeli miejsce Ci się znudzi.

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.