Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Tawlina jarzębolistna


gajowy

Recommended Posts

  Czy ktoś z Was miał do czynienia z tawliną jarzębolistną? Pytam, bo coś podobnego rosło kiedyś na skraju lasu koło mojego rodzinnego domu. Rozrasta się świetnie, znosi dobrze chyba przycinanie i tu widzę szansę rozwoju mimo  bobrów za płotem.  taki filmik znalazłem:

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Lepiej późno niż wcale...

Miałem odmianę 'Sem', na szczęście pozbyłem się jej.

Nadzwyczaj uciążliwa, rozrasta się za pomocą podziemnych rozłogów.

Kwitnie obficie ale krótko (jak większość gat. z rodziny różowatych).

Szkoda zachodu - proponuję śnieguliczkę białą - przynajmniej dłużej kwitnie.

Link to comment
Share on other sites

38 minut temu, Quidam napisał:

Nadzwyczaj uciążliwa, rozrasta się za pomocą podziemnych rozłogów.

  Dzięki za odpowiedź. W międzyczasie pozyskałem trochę tej rośliny bo równiarka wyrwała sporo podczas prac drogowych. Nie wiem jaka odmiana, posadzone było przed wojną. Wg starych map był tam dom, potem wszystko zalesiono dekretem Bieruta. Na skraju zostały krzewy ozdobne- śnieguliczka, tawlina i tawuła, chyba  Douglasa. Co roku jak równiarka jedzie to trochę prostując drogę wjeżdża w te zarośla. Posadziłem nad rzeczką, zobaczymy czy będzie na tyle ekspansywna, by wygrać z bobrem. Jak przetrwa bobra- posadziłem w takim miejscu, ze nie będzie przeszkadzała nawet jak zarośnie całą możliwą przestrzeń. Wcześniej były tam spore zarośla derenia świdwy- moje pszczoły targały z niego pyłek. Po zimie zostały zatemperowane kikuty- bóbr był zadowolony.  Śnieguliczki w podobny sposób pozyskałem jeszcze więcej i obsadziłem skarpę  z wiejską żwirówką, i pszczoły się ucieszą i kurzyło się nie będzie. Zobaczymy tylko co się przyjmie.

Edited by gajowy
  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.