Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Plan hodowli w ulach wielkopolskich


Recommended Posts

Każdy styrodur będą podgryzywać. Nie ma znaczenia jaki producent. Podstawa to kleić i zabezpieczać go tak aby nie miały punktu zaczepienia. 

Na synthosie mam całą pasiekę korpusową. A co do ceny to masz jedna z lepszych ;)

Link to comment
Share on other sites

Nie rozumiem tego upierania sie przy styrodurze .Czy słyszał ktoś kiedyś  aby rujka osiedliła się w balocie styropianu?W starej dziupli  ,w starej stercie desek, na drzewie ,ale w styropianie?Przecież to jest produkt ropopochodny ,a co ma wspólnego pszczoła z ropą?

Link to comment
Share on other sites

a co w tych czasach jest takie naturalne... nawet ściany w domach są pokryte chemią, już nie mówię o eternicie

 

nikt tu sie przy styrodurze nie upiera... niech każdy trzyma pszczoły w czym mu się podoba

 

kiedyś mi ktoś mówił że często pszczoły osiedlają się u niego w  metalowej kopule kościoła... wchodziła rójka przez mały otwór i w żaden sposób nie można było jej wyciągnąć

 

ja bym sie tak składem chemicznym materiału nie przejmował jak różnymi upiększaczami dodawanymi do produkcji węzy gdzie później pszczoły ładują w to miód

 

kiedyś były miodarki odstojniki w ocynku i nic się nie działo a teraz tez robią wielkie halo

 

 

a tutaj jest pokazane gdzie mogą się nawet zadomowić pszczoły http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Ul-na-kolkach-wystraszyl-mieszkancow-Oliwy-n59951.html

Nie wiem czy zauważyłeś ale te pszczoły uznały to auto za dobry postój w czasie kiedy zwiadowczynie szukały ula .Na podszybiu auta jeszcze z klimatyzacją ,ciepło i wilgotno .muślisz że zbudowały by tam plastry ? Po zdięciu widać że im to nie w głowie.

A tak nie na temat to eternit sam w sobie nie jest niebezpieczny ,niebezpieczne są pyły eternitu,którego włoski pdczas wdychania wbijają się w tkankę płucną powodując obrzęk płuc .co powoduje inne powikłanie pulmunologiczne.

Link to comment
Share on other sites

nie wydaje mi sie ze takie fury maja klimatyzację... http://galeria.trojmiasto.pl/Samochod-w-ktorym-znajdowal-sie-roj-we-wtorek-zostal-zabrany-przez-wlasciciela-358162.html?id_news=59951&pozycja=0#fotoi raczej same by sobie jej nie włączyły nawet gdyby to auto ją miało... nie wiem co im tam w głowie siedziało... jak potrafią w opuszczonych budynkach plastry do sufitu pociągnąć i tam sie osiedlic to mnie nic nie zdziwi

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Dzisiaj przywiozłem pierwszą rodzinę od Pana Smotra z Tymbarku, bardzo sympatyczny człowiek i trochę się od niego dowiedziałem. Fajnie mi zapakował rodzinę, między ramki dał beleczki i potem gwoździami poprzybijaliśmy ramki, aby się pszczoły w transporcie nie pogniotły. Po przyjeździe do domu, chciałem szybko wyciągnąć gwoździe i beleczki, aby dokarmić przez powałkę, więc bez kombinezonu, rękawic itp. to zrobiłem.  Spieszyłem się, bo słońce zachodziło i się zimno robiło. Pszczoły strzepywałem i trochę palcami pomagałem im zejść z beleczek, liczyłem na jakieś żądła, a tu nic, może przy kolejnych rodzinach coś dostanę :P

Link to comment
Share on other sites

No i brawo tak trzymać ;), ja jak przywiozłem dwie pierwsze rodzinki następnego dnia miałem wolne, cały dzień leżałem na kocu i sobie patrzyłem jak pracują. Każdy co już ma wie że to uzależnia i na kilku rodzinkach raczej się nie skończy, trzymam za ciebie kciuki i nie przejmuj się pierwszymi niepowodzeniami, które na bank będą pamietam jak ja się wkurzałem jak mi się matka nieunasieniła w moim pierwszym odkładzie i wdały się trutówki (musiałem rozdzielić do uli z których wziąłem) a już się cieszyłem że mam trzy rodzinki :mellow:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.