Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

miód- reklamówka


Recommended Posts

Witam, wpadł mi ostatnio w ręce słoiczek miodu będący reklamówką jakiejś firmy z którą współpracuje druga połowa. Co mnie zastanawia- piszą na słoiczku, że to miód z ich pasieki miejskiej liczącej trzy pnie. Pasieka ponoć w Warszawie, miód wielokwiat, nieco ciemniejszy od mojego wielokwiatu. Mój zaczął krystalizować już niemal w trakcie kremowania. Ten będący reklamówką jest całkowicie płynny, niemal jak marketowy z "krajów Unii i poza Unii" po 18 zeta za 2.1 kg. Sam nie wiem co mam o ty mysleć, nie ukrywam, że coś mi nie pasuje...

Link to comment
Share on other sites

Krótko jesteś na forum i że Ci nie pasuje , to nie Tobie jednemu , marketing nowoczesny ma to do siebie , że nie ma nic wspólnego z prawdą i wszyscy marketingowcy to kłamczuchy do 6 potęgi i boją się jedynie sądu i ewentualnych kar ale mają sztaby prawników na usługach i prosty konsument nie będzie kopal się z koniami , ale w przypadku miodu o jakich karach mówimy ? ze kolor nie ładny ? lub nie krystalizuje ? Żaden sąd za to nie nałoży kary . Zresztą w Twoim przypadku darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda . ? Coś za dużo tych końskich porównań , może dzisiaj dzień konia ? koniu88.gif

Pozdrawiam

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, gajowy napisał:

Witam, wpadł mi ostatnio w ręce słoiczek miodu będący reklamówką jakiejś firmy z którą współpracuje druga połowa. Co mnie zastanawia- piszą na słoiczku, że to miód z ich pasieki miejskiej liczącej trzy pnie. Pasieka ponoć w Warszawie, miód wielokwiat, nieco ciemniejszy od mojego wielokwiatu. Mój zaczął krystalizować już niemal w trakcie kremowania. Ten będący reklamówką jest całkowicie płynny, niemal jak marketowy z "krajów Unii i poza Unii" po 18 zeta za 2.1 kg. Sam nie wiem co mam o ty mysleć, nie ukrywam, że coś mi nie pasuje...

 

Mogę tylko podać jako dodatkową obserwację, że miód z mojego toczka w obrębie Warszawy pochodzi ze strefy zapowietrzonej zgnilcem i nie można go wprowadzać na rynek.

To na minus tego słoiczka, co jest rozdawany przez tę firmę, bo nie powinni tego robić. Cała Wawa to jedna wielka strefa zapowietrzona (zaczęło się od północno- zachodniego skraju, wykryto na bielańskim toczku prowadzonym przez firmę "Pszczelarium"). 

 

Dla kolorytu dodam, że miałem kontrolę tego mojego toczka, która akurat wtedy miała miejsce, kiedy niezarejestrowany sąsiad dokarmiał zimowo swoje ule 200m dalej. Zakarmił rano i całe okolice były pełne jego pszczół szukających pożytku. Pani prezes, jego sąsiadka, doszła do swojego domku, ale już przez parę godzin nie wychodziła. Nietrudno sobie wyobrazić, co się działo podzas otwierania moich uli z panią weterynarz...

 

Na obronę mam to, że mój też nie krystalizuje. Jest duży dodatek robinii akacjowej. 

Edited by michal79
Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, Tadek11 napisał:

Michał przyjąłeś  do rozważań prawdę prawdziwą , a mamy jeszcze wg Tisznera ,  dwie inne prawdy ? odnośnie pochodzenia tego miodu.

 

Aluzju poniał. ;)

[tu wstawiłbym zdjęcie beczki na miejskim dachu z podpisem - "miód z naszego miejskiego dachu"]

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Tadek11 napisał:

Zresztą w Twoim przypadku darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda

No jeszcze by brakowało, żeby w tym zęby były?. A tak na poważnie, zastanawiam się tylko czy miód jest ok, czy nie. Pozwolić zjeść dzieciom, czy oddać komuś niewybrednemu.  Sam mam w dalszej rodzinie ludzi, którzy twierdzą , że miód z biedry jest równie dobry co od pszczelarza z pasieki a nawet lepszy bo zawsze płynny i trzy razy tańszy (minimum). Tak samo twierdzą na temat jajek ze wsi po złotówce. Spotkałem się nawet z krytyką, jak mogę takie "brudne" jajka dzieciom dawać, mogą salmonelli dostać, a w markecie czyściutkie jajko po 30-40 groszy. "A jajko jest jajko, tu się nie da nic sfałszować"

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, michal79 napisał:

Cała Wawa to jedna wielka strefa zapowietrzona (zaczęło się od północno- zachodniego skraju, wykryto na bielańskim toczku prowadzonym przez firmę "Pszczelarium"). 

  Nie wiedziałem, że aż tak źle koło Warszawy. Skupiłem się na tym ognisku w Józefowie bo to ze mną prawie po sąsiedzku

Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, gajowy napisał:

  Nie wiedziałem, że aż tak źle koło Warszawy. Skupiłem się na tym ognisku w Józefowie bo to ze mną prawie po sąsiedzku

 

Nie moja mapa, ale ma numery rozporządzeń itp, wydaje się spoko... Te zielone ptaszki, to uchylone z 2019. Reszta to wprowadzone strefy zapowietrzone (dzielnice?) w 2020.

 

Też nie możecie się doczekać dotacji na przezimowane rodziny pszczele? Pewnie każdy będzie chciał mieć więcej pszczółek wtedy. hurra ! Więcej pszczółek, jak najwięcej !!!

 

lxRHVKg.png

Edited by michal79
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, gajowy napisał:

Ten będący reklamówką jest całkowicie płynny, niemal jak marketowy z "krajów Unii i poza Unii" po 18 zeta za 2.1 kg.

W Warszawie jest w pewnych miejscach b.duzo akacji ta  może się i po roku nie skrystalizować .

Cytat

Spotkałem się nawet z krytyką, jak mogę takie "brudne" jajka dzieciom dawać, mogą salmonelli dostać, a w markecie czyściutkie jajko po 30-40 groszy. "A jajko jest jajko, tu się nie da nic sfałszować"

Da się . Jesteś tym co jesz , kura i jajko podobnie . Dodatek np. betakarotenu do paszy a z brudnymi jajkami to tylko do kobiety nie wolno . Kiedyś był taki szyld - Rolniku nie myj jaj przed skupem . ?

 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, gajowy napisał:

No jeszcze by brakowało, żeby w tym zęby były?. A tak na poważnie, zastanawiam się tylko czy miód jest ok, czy nie. Pozwolić zjeść dzieciom, czy oddać komuś niewybrednemu.  Sam mam w dalszej rodzinie ludzi, którzy twierdzą , że miód z biedry jest równie dobry co od pszczelarza z pasieki a nawet lepszy bo zawsze płynny i trzy razy tańszy (minimum). Tak samo twierdzą na temat jajek ze wsi po złotówce. Spotkałem się nawet z krytyką, jak mogę takie "brudne" jajka dzieciom dawać, mogą salmonelli dostać, a w markecie czyściutkie jajko po 30-40 groszy. "A jajko jest jajko, tu się nie da nic sfałszować"

 

No i taką mamy świadomość w narodzie , że dają się nabrać na byle co . Ale to taka wsiowa ruska mentalność , miałem kiedyś dawno temu sąsiada co miał krowy i odstawiał mleko do skupu , ale dla siebie chodził do sklepu GS i kupował mleko butelkowane  dla dzieci i swojej rodziny . No jak zrozumieć takiego ? 

Przeciętni ludzie są bardzo  mało świadomi i nawet nie chce im się pomyśleć , czyżby tak komuna i gorzała ich zdemoralizowała jak ruski naród , co to trzymają tego Putina i chwalą go w niebogłosy , że dobry car tylko urzędniki kradną , to  myślenie nie obce i u nas w Polsce.

Co do tego miodu w poście wyżej , to ja bym go dzieciom nie dawał , nie wiadomo co to jest. 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, michal79 napisał:

Nie moja mapa, ale ma numery rozporządzeń itp, wydaje się spoko... Te zielone ptaszki, to uchylone z 2019. Reszta to wprowadzone strefy zapowietrzone (dzielnice?) w 2020.

 

Też nie możecie się doczekać dotacji na przezimowane rodziny pszczele? Pewnie każdy będzie chciał mieć więcej pszczółek wtedy. hurra ! Więcej pszczółek, jak najwięcej !!!

 

Michał ja tą mapę odczytuje inaczej niż Ty ? jak widać najwięcej jest tych pasiek zapowietrzonych niedaleko Mińsk Maz czyli moich okolic więc to i moje zmartwienie .

Zacznie się złodziejstwo , kradzieże uli i pszczół  ,  Polak potrafi !!!!

Obym nie miał racji .  

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, michal79 napisał:

 

Nie moja mapa, ale ma numery rozporządzeń itp, wydaje się spoko... Te zielone ptaszki, to uchylone z 2019. Reszta to wprowadzone strefy zapowietrzone (dzielnice?) w 2020.

 

 

 

lxRHVKg.png

Michał czy mógłbyś wrzucić linka do źródła tej mapy ?

Link to comment
Share on other sites

30 minut temu, Rafall napisał:

Michał czy mógłbyś wrzucić linka do źródła tej mapy ?

 

Źródłem tej mapy jest zapewne jakiś dziennik rozporządzeń, a sama mapa Googla jest aktualizowana prawdopodobnie ręcznie przez kogoś. Ostatnio 8 sierpnia 2020. 

 

Zgnilec Amerykański /8.08.2020 r./ – Moje Mapy Google

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

33 minuty temu, Tadek11 napisał:

Z tego co pamiętam mapy takie są robione przez PLW i oni publikują je regionalnie a w szerszej skali Urząd Wojewody

Ta a świstak siedzi i zawja w sreberka . To są inicjatywy prywatne .

Link to comment
Share on other sites

Mapę robi kolega z Ambrozji ,to jego pomysł i wykonanie gratis  . Pisał do ministra czy GLW żeby  usprawnili ,ujednolicili system zapisu ale na razie bez odzewu.

Co do miodu ,na Polance ktoś kupił miód gryczany  z banderolą PZP( która miała świadczyć że pszczelarz jest uczciwy.)

gość  ,dostał uczulenie .

Dał miód do zbadania na zawartość pyłku i okazało się że były tam pyłki z plantacji położonej 1500km od Polski ;).

 

Edited by baru
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

58 minut temu, Tikcop napisał:

Google twierdzi co innego!

 

53 minuty temu, daro napisał:

Ta a świstak siedzi i zawja w sreberka . To są inicjatywy prywatne .

 

Nie wiem jak u was ale u mnie PLW na swojej stronie ogłasza takie ogłoszenia pod sygnaturą Wojewody Mazowieckiego wraz z mapką terenów objętych zarazą.

http://piwminsk.pl/index.php/aktualnosci/afb/362-rozporzadzenie-nr-4-wojewody-mazowieckiego-z-dnia-29-maja-2020-r

Może to nie jest ta sama mapka  co podał Michał,  ale tereny objęte zgnilcem są zaznaczone terytorialnie podlegające naszemu PLW

Link to comment
Share on other sites

?

8 godzin temu, gajowy napisał:

Witam, wpadł mi ostatnio w ręce słoiczek miodu będący reklamówką jakiejś firmy z którą współpracuje druga połowa. 

Jak będziesz miał swój miód  ... też możesz "słoiczek miodu będący reklamówką" ... Twojego 

np.  

 

.... lub coś podobnego ....

PF

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

56 minut temu, PiotrekF napisał:

Jak będziesz miał swój miód  ... też możesz "słoiczek miodu będący reklamówką" ... Twojego 

  Swój miód zlałem w zwykłe słoiki, małe, tak żeby było łatwiej dzieciakom sięgać. Miałem go tyle, ze do najbliższego miodobrania cały zjedzą moje dzieciaki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.