Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Chiński miód


Recommended Posts

To jest taka reklamówka mająca niewiele z prawdą. Pamiętacie kiedyś było u nas takie pismo "Kraj Rad " dotyczące luksusu życia w ZSRR papier był wyśmienity świecący ,  kolory też aż za cukierkowe ,  ale nawet do kibla się nie nadawał.

Nie wszystko złoto co się świeci ?

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

 To nie reklamówka i pszczoła nie  apis melifica czy melifera a apis cerana .Dlatego rabuje z czerwiem miód.

Co do Kraju Rad to zarobiłem 7 dni paki za stwierdzenie e gó**o i jajca w kiblu można sobie oberżnąć .

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, daro napisał:

To nie reklamówka i pszczoła nie  apis melifica czy melifera a apis cerana .Dlatego rabuje z czerwiem miód.

 

Nawrzucali teraz Chinole dużo takich reklamówek chwalących "swój Kraj Rad" czyli Chiny. 

Ile mam Ci pokazać tych reklamówek ? ? Tego jest teraz multum na YT , jakaś akcja promocji czy coś takiego . 

https://www.youtube.com/watch?v=8wNRGrmq3yk

https://www.youtube.com/watch?v=wyFD-eo3qic

https://www.youtube.com/watch?v=yCCL9w5-Rp8

 .........................................................................

..........................................................................

Tadek

 

Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, Tadek11 napisał:

Pamiętacie kiedyś było u nas takie pismo "Kraj Rad " ...    nawet do kibla się nie nadawał.

On się nawet palić nie chciał !
Nawet jako podpałka do pieca się nie sprawdził .
Trybuna Ludu to co innego .
Ta się dobrze paliła  i nawet skręta można było z niej zrobić ;)
 

9 godzin temu, michal79 napisał:

O co chodzi z tym czerwiem zasklepionym? To też przysmak?

W niektórych kulturach czerw jest większym przysmakiem jak miód .
I na pewno bardziej odżywczy ... Bogaty w dobrze przyswajalne białko .
Kilka lat temu słyszałem , że większość homogenatu trutowego produkowanego we Francji trafia do Chin .

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Robi_Robson napisał:

homogenatu trutowego produkowanego we Francji trafia do Chin .

 

Próbowałem... mdłe trochę. 

Słyszałem, że czerw błonkoskrzydłych po obróbce termicznej smakuje jak owoce morza. Ale jak tu obrobić plaster cały z czerwiem...  

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, michal79 napisał:

O co chodzi z tym czerwiem zasklepionym?

Tak ma apis cerana . Nie wyodrębnia zapasów od czerwiu= nie idzie odebrać miodu bez jatki.

Czego chińczyk nie zje co ma 4 nogi ? Stołu .

Dlaczego ? Bo dawno zjedzony .

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Tym Kolegom co się tak zachwycają Chinami i ich kulturą niech się zastanowią . Chiny są naszym konkurentem na runku miodu i wychwalanie Chin na forum pszczelarskim Polskim to niezbyt rozsądne zachowanie , nich Ci Koledzy porównają ceny miodu Chińskiego u nich na rynku  do naszego w Polsce oraz porównają rosnące ilości importu miodu z Chin , to  mina im zrzednie. Nie wszystko złoto co się świeci . 

Nie ma co tak wychwalać Chin pod tym względem. Trzeba zachować umiar i pisać prawdę i o jakości miodu Chińskiego i nie ulegać tak ich reklamie ? I informowć naszych klientów że rynek nasz zalewają ogromne ilości miodu Chińskiego i my ty na forum powinniśmy na forum podawać argumenty żeby później je przekazywać naszym klientom za Polskim miodem i jego wyższością a nie za Chińskim. 

https://www.portalspozywczy.pl/slodycze-przekaski/wiadomosci/producenci-miodu-w-unii-europejskiej-bija-na-alarm,181104.html

https://sadeczanin.info/wiadomosci/kupujesz-tani-miod-uwazaj-moze-byc-z-chin#gsc.tab=0

  • Zdezorientowany 1
Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Tadek11 napisał:

Tym Kolegom co się tak zachwycają Chinami i ich kulturą niech się zastanowią . Chiny są naszym konkurentem na runku miodu i wychwalanie Chin na forum pszczelarskim Polskim to niezbyt rozsądne zachowanie , nich Ci Koledzy porównają ceny miodu Chińskiego u nich na rynku  do naszego w Polsce oraz porównają rosnące ilości importu miodu z Chin , to  mina im zrzednie. Nie wszystko złoto co się świeci . 

Cosik Ci się Kolego pomerdało. Chiny nie są naszym konkurentem na rynku miodu , podobnie jak miód manuka . Co ma prezentacja kultury , a raczej kuchni , Chin do wychwalania ? Jak tam była cywilizacja nasi przodkowie siedzieli w jaskiniach . To że miód jest importowany z Chin to nie wina chińczyków a polaków  a raczej polskich organizacji pszczelarskich i  samych pszczelarzy i nie o chiny też chodzi. Mamy obok sąsiada z bezcłowym kontygentem - UA. Mam dobrych znajomych , rodzinę w UA ,to mam im w twarz pluć bo UA rynek psuje ? No sorry . To dopuszczone jest na rynku mieszanie miodu , to brak jest jasnej informacji na etykiecie skąd i w jakich procentach miód w słoiku . To chińczycy mają za nas załatwić ? Wszystko robią to porządki też mają u nas zaprowadzać ?

Ja tam lubię wschód . Miód od apis cerana nie wyprze  miodu od melifery .

 

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, daro napisał:

. To dopuszczone jest na rynku mieszanie miodu , to brak jest jasnej informacji na etykiecie skąd i w jakich procentach miód w słoiku . To chińczycy mają za nas załatwić ? Wszystko robią to porządki też mają u nas zaprowadzać ?

Ja tam lubię wschód . Miód od apis cerana nie wyprze  miodu od melifery .

 

No i o tym powinniśmy pisać , o tym że dozwolone jest w Polsce mieszanie miodów nie wiadomo skąd , a ocieplanie wizerunku w tym wypadku Chin , to stara taktyka znana ze Wschodu który ty tak lubisz , ale mam nadzieją , że nasi czytelnicy nie dadzą nabrać się na byle co ,  tylko niech śledzą liczby i ceny na miód w innych krajach nie tylko z Chin , ale jest jeszcze Ukraina , Turcja i inne.   Póki co nasze władze które rządza już 6 lat mają w du....e   pszczelarzy , i dopuszczają  neonikotynoidy bez żadnych warunków wstępnych ich zastosowania nawet w ogródkach działkowych w opryskach dla działkowców  i mają za bezcen głosy środowiska pszczelarskiego o szkodliwości , o której sam pisałeś że nawet dozwalają zaprawiania nasion rzepaku neonikotynoidami , co ma mieć podobno ( tego nie wiem) negatywny  wpływ na pszczoły.  

Link to comment
Share on other sites

Jak ktoś zna Wschód to wie czym się różni władza od ludzi. Nie ocieplam komunizmu ( ????? ) chińskiego ni władz . Jestem otwarty na ludzi a zwlaszcza kuchnię . To co kto powinien jeść i z jakiego kraju , to co kto powinien pisać i dlaczego .To już było . Mam nadzieję że nie wróci. U mnie w kuchni od Kaukazu , Chin po Francję i Belgię .Co lubię ja i moja rodzina

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, michal79 napisał:

I najważniejsze: larwa robotnicy A.Cerana nakłuta ostrzem o średnicy aparatu gębowego warrozy włącza jakiś mechanizm (bo uszkodzenie jest zerowe) i umiera.

możesz wskazać źródło ? Bo ja dotychczas czytałem tylko ,że larwa robotnicy ma za krótki cykl rozwoju (podobnie jak pszczoła zafrykanizowana) jak na potrzeby warrozy i dlatego rozwija się tylko na trutniach.

Edited by manio
  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/13/2021 at 10:21 AM, daro said:

.Dlatego rabuje z czerwiem miód.

Ja musle ze tak robi bo: #1 niski poziom kultury pszczelarstwa czyt. naturalne lub zacofane(kto co woli?)  #2 Budowa ula (brak nadstawek) #3 nic sie sie nie zmarnuje (larwy tez jedzenie)  Film tak syntetyczny, że aż nie naturalny. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.