Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Suszarka


piotrpodhale

Recommended Posts

Składy GS , niektóre mają w ofercie siatki wszelakiego typu  na metry . Mają też nylonowe siatki . Dawniej  kupowano na sita .Choć już kończą z tym asortymentem.

Jeżeli nie możesz trafić na ten asortyment w Nowym Targu ,bo tak przypuszczam , ze jesteś z tych stron, to chyba najlepsze  wyjście allegro , są dostępne ocynkowe , nierdzewne , wszelaki rozmiar oczek.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, piotrpodhale napisał:

Poszukuję takiej gęstej siatki nadającej się na szuflady do suszarki do pyłku. Może ktoś to przerabiał i kupował i ma jakieś namiary. PK 

Nylonowe sprzedawane na metry w sklepach ogrodniczych . Oczko w sam raz do pyłku . Nie pruje się i nie rozsuwa tak jak niektóre plecione siatki druciane .
W Bartoszycach kupowałem od ręki w podrzędnym centrum ogrodniczym  na peryferiach .

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Osobiście nylonowej siatki bym nie montował do suszarki . Poszukaj z siatki tkanej z drutu nierdzewnego o oczku do 1 mm. Wiem , że jest dużo droższa , ale nie będzie się obwieszała powodując problemy z załadunkiem kaset do suszarki przez co suszarka będzie miał mniejszą ładowność. Nie jest dobra też siatka tkana gęsta o małym oczku z drutu cienkiego bo też się obwiesza.

Link to comment
Share on other sites

Przerabiałem temat siatki tkanej przy poławiaczach pyłku i musiałem wszystkie szufladki budować jeszcze raz, bo zawsze gdzieś się pojedyncze włókna metalu zaplątały. Siatka jedynie cięto-ciągniona. 

Link to comment
Share on other sites

Tkaną metalową odradzam.

Mam trzeci sezon plastykową ogrodniczą i się sprawdza .
Piąty sezon też pewnie wytrzyma . Może i mnie przeżyje ?
Jest cały prawie czas w ciemności, a temperatura w suszarce praktycznie nie przekracza 40 stopni .

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Suszarka moja była wielokrotnie modernizowana i rozbudowywana. Najstarsze kasety mają około 35 lat i jeszcze długo posłużą. Raz tyko dokupując siatkę sprzedający wysłał mi inną siatkę jak zamówiłem. Błąd zrobiłem , że jej nie odesłałem bo była zbyt drobna z cienkiego drutu i teraz te kasety mi się obwieszają i w tych kasetach pyłek nie schnie jak w pozostałych . Jeszcze raz chcę podkreślić , że tkana z drutu nierdzewnego jest wielokrotnie droższa , ale myślę , że warto zainwestować te pieniądze.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Xpand said:

Ale moskitiery mają często dodatki włókna szklanego.

Masz racje sa robione z włókna szklanego ale sa pokryte czyms co je chroni. I ta powloka jest dosc twarda.  Oczywiscie nie polecam np. jako polawiacz do propolisu bo klej wiazacy włókna robi je kruche. Moje ramki w suszarce sa malych gabarytow. 

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, lech napisał:

Jeszcze raz chcę podkreślić , że tkana z drutu nierdzewnego jest wielokrotnie droższa , ale myślę , że warto zainwestować te pieniądze.

Całkowita zgoda , drut jest masywny , po docięciu wzdłuż tego samego drutu nic się nie snuje ,odplata ,  , zawsze można zabezpieczyć bok listewką lub płaskowniczkiem , nie ma prawa ( nie powinno) się obwieszać . Jeżeli siatka z drutu nierdzewnego obwiśnie to nylonowa ma prawo się oberwać .Przy jednej i drugiej  siatce można wkomponować podpory poprzeczne-listewki .

Za plastikiem przemawia cena i dostępność , nierdzewka to raczej allegro.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Robi_Robson napisał:

Jest chyba ze 40x droższa od plastykowej .
Ale kto bogatemu zabroni .

Ile Ci tego potrzeba ?

W wypadku sprzedaży pyłku kwiatowego z przeznaczeniem do spożycia przez ludzi należy pamiętać o dopuszczeniu materiałów biorących udział w produkcji do kontaktu z artykułami spożywczymi. Jest to ważne bo tylko jakością możemy konkurować z sieciami handlowymi.

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Miodarka z nierdzewki z atestem, stół z nierdzewki, odstojnik z nierdzewki, pracownia z nierdzewki, woda z badaniem, pszczelarz z dokumentami na nosicielstwo a siatka do suszarki z plastiku niewiadomego składu bez atestów??? Zaiste, dziwna jest taka muzyka...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.