Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

siatka w dennicy


Recommended Posts

Witam jestem poczatkujacy i mam takie pytanie czy siatka do dennicy w zalaczonym linku ponizej bedzie dobra do dennicy chodzi mi o oczko czy nie bedzie za duze prosze o odpowiedz i z gory dziekuje;]

https://www.olx.pl/d/oferta/siatka-aluminiowa-do-dennicy-CID757-IDGCksO.html#987b3aa6fb

Link to comment
Share on other sites

Zasadniczo taka siatka powinna zdać egzamin jeżeli chodzi o wymiar oczka tylko zależy czy producent nie przeskoczył tolerancji i nie wykonał większych oczek niż deklarowane  , te na zdjęciu są jakieś takie duże , trzeba by to dokładnie sprawdzić. Poza tym polecam grubszą siatkę nie 0,5 mm tylko  z blachy. 1 mm.

Ja zamawiam do dennic siatkę w NetexPolu O oznaczeniu N8 o grubości 1 mm i zdaje egzamin. Siatka 0,5 jest za delikatna i łatwo ją uszkodzić niechcący podczas czyszczenia dennic. Polecam tą grubszą.

Poza tym N8 ma inne wymiary niż ta z Twojej oferty , romby są inne i trzeba by sprawdzić to w praktyce czy pszczoły nie przechodzą przez takie oczko jak w Twojej ofercie ?  W Siatce N8 NetexPolu jest sprawdzone że nie przechodzą bo używam ją cały czas. 

http://siatkacc.pl/oferta,11.html

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Ok dzięki za odpowiedzi, a żeby nie zakładać kolejnego tematu to mam jeszcze jedno pytanie a mianowicie wiem ze ule się robi z drzewa sosnowego i świerkowego a ja mam dostęp do drewna lisciastego, dębu i tu nasowa mi się pytanie czy mogę wykonać z tego drewna ramy do korpusów, powalek czy zrobić z tego dennice i daszki oczywiście środek(mam zamiar ściany wewnątrz i zewnatrz obić boazerią) by był z drewna świerkowego lub sosnowego czy są jakieś przeciwwskazania prócz tego że ul będzie odrobinę cięższy,chodzi mi o to czy będzie to miało jakiś negatywny wpływ na pszczoły. Wydaje mi się że nie ale z racji że jestem początkujący to wolę dopytać z góry przepraszam za dla niektórych głupie pytanie i dzięki za odpowiedź:) 

Edited by marpszczoly
Link to comment
Share on other sites

Mariusz sa rejony swiata gdzie o miekkie drewno nie jest "dostepne" i tam pszczelarze ule robia z twardego. Ule pokrzywione i ze szparami ale nikt tym sie nie przejmuje bo nie ma zimy. Twarde drewno to zimne trewno. Moim zdaniem jak juz tak to napewno nie mieszaj miekkiego z twardym. Innem aspektem to montaz konstrukcji. Bez nawiercania to wszystko chyba popeka?  No i wichrowanie chyba bedzie nie do opanowania. A czy nie lepiej sprzedac debine i kupic dwa razy tyle sosy? 

Edited by Beeman
  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Jak  chcesz podyskutować o drewnie na budowę ula to mamy już takie archiwalne wątki na forum ,  jak ten https://pasiekapszczelarska.pl/topic/105-to-jak-to-jest-z-tym-drewnem-jakie-najlepsze-na-ule/?tab=comments#comment-962 poczytaj trochę , ale jak byś chciał podyskutować i zadawać następne pytania odnośnie drewna to załóż swój nowy temat , lub pytaj w jakimś dowolnym temacie dotyczącym budowy uli drewnianych wg typu taki jaki zamierzasz budować , żeby nie pisać w temacie dotyczącym siatki do dennicy , bo robi się bałagan na forum , rozumiesz o co mi chodzi. ?

Dalej tu piszemy tylko o siatce na dennice. 

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Dąb jest tak drogi, że kupisz cztery razy tyle sosny?Jak Ci podpowiedziano , sosna , jodła , świerk- ten coraz trudniej dostać i wydziela dużo żywicy. Żywica nie jest szkodliwa dla pszczół!.

Daj sobie spokój z kombinacjami , będziesz później tylko żałował.

 

 

 

Miało nie być pisane tu o drewnie w temacie siatki !!!!!

Tadek11

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Tadek11 napisał:

Jak  chcesz podyskutować o drewnie na budowę ula to mamy już takie archiwalne wątki na forum ,  jak ten https://pasiekapszczelarska.pl/topic/105-to-jak-to-jest-z-tym-drewnem-jakie-najlepsze-na-ule/?tab=comments#comment-962 poczytaj trochę , ale jak byś chciał podyskutować i zadawać następne pytania odnośnie drewna to załóż swój nowy temat , lub pytaj w jakimś dowolnym temacie dotyczącym budowy uli drewnianych wg typu taki jaki zamierzasz budować , żeby nie pisać w temacie dotyczącym siatki do dennicy , bo robi się bałagan na forum , rozumiesz o co mi chodzi. ?

Dalej tu piszemy tylko o siatce na dennice. 

sory po prostu nie chciałem robić tyle tematów żeby nie było takiego spamu ale rozumiem już zakładam:) 

Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, marpszczoly napisał:

sory po prostu nie chciałem robić tyle tematów żeby nie było takiego spamu ale rozumiem już zakładam:) 

OK. Właśnie jest odwrotnie , bałagan jest wtedy jak jest temat np. o "siatce na dennice" a dyskusja schodzi na inne tematy i spamowaniu ulega temat o siatce  i  jak ktoś z netu szuka informacji o siatce do uli , to nie może jej znaleźć bo w temacie o siatce jest wszystko i drewno i typ ula i robi się jeden wielki jarmark różności.

Pozdrawiam  

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.