Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Pszczółki w Oslo


Recommended Posts

Przykro mi ale niestety nie ty tylko. Ten rok był trudny.  Jak dobrze pozbyłeś się warozy to wyglada ze wilgoć była przyczyna upadku.  Ja tez straciłem pare rodzin ale jak się ula otworzyło to pięknie pachniało.  Opisz jak zimowałes to napewno otrzymasz jakieś rady.  Niestety nikt gotowej recepty ci nie da.  Sam musisz do tego dojść.  Głowa do góry będzie lepiej. 

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Pszczółki w Oslo napisał:

Pomożecie mi znaleść jakiś artykuł o tym szukam i nic nie mogę znaleść!

Ale konkretnie o czym ? Upadki rodzin pszczelich zimą to statystycznie rzecz biorąc ryzyko wkalkulowane w hodowlę pszczół . Mnie kiedyś wiatr poprzewracał wszystkie ule w pasiece zimą i przeżyła tylko jedna rodzina. Pszczoły można wiosna kupić i przygotować się na następny sezon z większa starannością i po wyjaśnieniu przyczyny dlaczego w tym roku ci rodzinki upadły , to jest podstawa , wyjaśnić co mogło być powodem upadku.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Pszczółki w Oslo napisał:

Sprawdzałem swoje ule po zimie i okazało się, że wszystkie zmarły plus ta pleśń na ramkach!
Pomożecie mi znaleść jakiś artykuł o tym szukam i nic nie mogę znaleść!

No niestety ja też nie mogę znaleźć żadnego artykułu o tym , że zmarły ci wszystkie pszczoły :blink:
A gdzie mieli o tym pisać ?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

57 minut temu, Robi_Robson napisał:

A gdzie mieli o tym pisać ?

nikt się raczej tym nie chwali ( choć  znam przypadki że nawet statystyki swoich armagedonów publikowali jako dowód selekcji naturalnej , ale teraz już się chyba wstydzą ) , ale to zawsze bieda i rozczarowanie. Skoro plastry są zapleśniałe to pszczoły umarły jeszcze jesienią . Trzeba sprawdzić czy miały zapasy , czy miały zamarły czerw - to ważne dowody w sprawie. Czy są pszczoły w osypie , czy wciśnięte w puste komórki.  Przyczyną 99% takich sytuacji jest nieskutecznie zwalczana warroza. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Hej :) Potrzebuje informacji na temat pasiek prowadzonych przez Polaków w Oslo. Przez Polaków bo zależy mi na dobrym zrozumieniu tematu i braku bariery w zadawaniu pytań. Potrzebuję minimum 10 uli dla których dla każdej ramki musiałabym co tydzień do około początku września robić zdjęcia aby później dokonać analizę statystyczną na temat procentowego pokrycia ramki miodem, czerwiem, nektarem itp. Muszą te ule być na jednej pasiece ponieważ zależy mi na tym by pszczoły miały taki sam dostęp do pożywienia by porównać kondycje tych rodzin. Przyjechałam do chłopaka na wakacje do Oslo i pomyślałam, że to super przygoda by samodzielnie wykonać te zdjęcia a nie tylko polegać na kimś. Może się uda ! :D 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.