Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

daszki na ule- z czego robicie.


Recommended Posts

Witam, czy możecie polecić tanie rozwiązanie jeśli chodzi o daszki na ul warszawski poszerzany? Wolę unikać papy a za czapkę z blachy powlekanej krzyknęli mi 70 zeta. Nie ukrywam, że wolałbym znaleźć coś tańszego.

Pozdrawiam.

MM

Link to comment
Share on other sites

Co do blachy offsetowej, myślałem, że jest tylko w mniejszych arkuszach, takich raczej na ul wielkopolski, dziś wchodzę na olx, a tu arkusze, że i "warszawiaka poszerzonego", dwurodzinnego pokryje. Na tym się skupię.

Godzinę temu, Nacek napisał:

Blacha offsetowa.

Rozumiem, że to miękka aluminiowa blacha. Obgina się ja samemu, czy raczej w zakładzie co robi gięcie blach?

 

Edited by gajowy
Link to comment
Share on other sites

gajowy blachę offsetową gniesz w rękach. Oczywiście kup sobie do tego młotek gumowy + wytniesz jakaś listewkę na wymiar, aby dobijać/równać zagięcia. Blachę tniesz nożykiem do "tapet", też od jakiejś listewki/linijki, potem zaginasz i ładnie odpada. U siebie, wyciętą na wymiar blachę, zaginam bezpośrednio na daszku i dobijam gumowym młotkiem przez listewkę. Rogi robię bez przecinania blachy, bo tak to powinno wyglądać dla szczelności, blachę na rogach obrabiam zwykłym dłutem do drewna i zaginam, potem dobijam młotkiem przez listewkę :)Dla siebie kupuje arkusze w okolicach 70cm x 100cm, dzięki temu starcza mi jeszcze na ul odkładowy do zimowania, więc jak pisałeś na duże ule też będzie :)Dobrze, że papy unikasz.

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Dzięki wszystkim za podpowiedzi, już mam dwa źródła blachy offsetowej w odpowiednich rozmiarach, teraz tylko negocjacja ilości i ceny bo ogłoszenia dotyczą większej ilości niż potrzebuję.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.