Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

czy można pomalować ul z pszczołami?


Recommended Posts

Witam, pytanie jak w temacie. Jesienią zbudowałem ul ze sklejki, pomalowałem go jedynie mieszaniną oleju jadalnego z woskiem naturalnym, na gorąco. Teraz jednak pojawiają się na nim ciemne plamy. Dla estetyki bym go pomalował ale są w nim dwie rodzinki. I pytanie- można go czymś pociągnąć na "ciemno" ale tak by nie zaszkodzić pszczołom?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Maluje się oddzielnie , ul oddzielnie pszczoły . Razem się posklejają .A poważnie  jak warunki temperaturowe pasują farbie nic nie stoi na przeszkodzie, choć bardziej malowanie szkodzi pszczelarzowi i oprócz pędzla trzeba się zaopatrzyć w dobry pasek do portek . Ale etapami można i nic pszczołom się nie stanie . Nie maluj wlotka

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, gajowy napisał:

Witam, pytanie jak w temacie. Jesienią zbudowałem ul ze sklejki, pomalowałem go jedynie mieszaniną oleju jadalnego z woskiem naturalnym, na gorąco. Teraz jednak pojawiają się na nim ciemne plamy. Dla estetyki bym go pomalował ale są w nim dwie rodzinki. I pytanie- można go czymś pociągnąć na "ciemno" ale tak by nie zaszkodzić pszczołom?

Pozdrawiam

Ja maluję akrylem Luxens, kol. banana 5. Na pokost. Poczekaj jeszcze niech dobrze przygrzeje żeby dobrze wyschły po zimie. 

Link to comment
Share on other sites

W dniu 28.04.2021 o 14:58, Tadek11 napisał:

Ja swoje styrodury malowałem z pszczołami w ulu  farbą akrylową fasadową  , oprócz wylotków oczywiście , tylko najlepiej przed wieczorem , rano już suche.

Ja  kiedyś pomalowałem wieczorem korpusy styropianowe bez pszczół farbą akrylową (Magnat) .
Rano okazało się, że część farby spłynęła z rosą .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.