Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

rozmiar ramki


Recommended Posts

Dzień dobry, dobry wieczór,

Spełniam swoje marzenie i mam nadzieję  pasję. Zakupiłem niedawno ul warszawski poszerzany, wykonany przez stolarza przed prawie 20 laty. Kupiłem ramki do ula warszawskiego poszerzane Hofmanowskie i pasują. Mam jednak problem z ramkami do nadstawki. Nie pasuje m żaden wymiar. Może koledzy i koleżanki mi pomogą? Wymiar górnej części czyli nadstawki to 355 mm( szerokość) x 245 mm (wysokość), 385 mm (to wymiar miejsca na górną belkę ramki. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Sylwester napisał:

Wymiar górnej części czyli nadstawki to 355 mm( szerokość) x 245 mm (wysokość), 385 mm (to wymiar miejsca na górną belkę ramki. Proszę o pomoc.

Klasyczna nadstawka w ulu warszawskim poszerzanym to 1/2 wielkopolska . To ktoś zafantazjował i dał większą , ale za to nietypową. Masz dwa wyjścia : przerobić ramkę wielkopolską gniazdowa na Twój wymiar lub przerobić nadstawkę na klasyczny wymiar.

https://www.pasieka24.pl/index.php/pl-pl/biblioteczka-pszczelarza-z-pasja-ksiazki-pasieki/163-porady-pasieczne-michala-piatka/1680-wymiary-ramek

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

  • PiotrekF changed the title to rozmiar ramki
23 godziny temu, manio napisał:

/.../ Masz dwa wyjścia : przerobić ramkę wielkopolską gniazdowa na Twój wymiar lub przerobić nadstawkę na klasyczny wymiar.

 Możesz 'spełniać swoje marzenia i mam nadzieję pasję' postępując jak radzi manio ... lub samemu zrobić/robić potrzebne/pasujące ramki

 ?

 bo to nie takie trudne a i 'lepsze' zadowolenie/satysfakcja z ....

 

PF

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.