Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Ceny miodów 2021


Recommended Posts

Nie wiem czy nie za wcześnie na ten temat. 

Jak widzicie to w tym roku? 

Zostajecie przy starej cenie (sprzed roku) czy jednak podwyżka? Do ilu? 

Link to comment
Share on other sites

Pod Poznaniem, na wsiach, proponowana cena wielokwiatu wiosennego (tj. w rzeczy samej rzepakowego) to 36 zł za słoik 1,2 kg.... cen na inne, późniejsze miody, póki co bark 

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

W tym roku jeżeli będę miał co sprzedawać to zdecydowanie powyżej 40 zł za słoik 0,9 l. Z kim bym nie rozmawiał to nikt niema miodu, oczywiście nie dotyczy to naszego forum, tutaj leje się strumieniami?

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

W rzeczy samej, w sedno napisane, to rzeka przy której koryto Amazonki to wąski strumyczek.

 

Dla mnie średnia = ile wywirowane razem/ ile rodzin zazimowałem z myślą aby wziąść z nich miód.

 

Tym tokiem to 1/3 moich rodzin wcale się  nie popisała. Co prawda będę tłukł dopiero w sobotę ale już widać. Niestety w każdym przypadku była moja wina.

 

Częsta praktyka, bo następny pożytek za rogiem, przerzucić ramki do miodowców, a resztę przewieźć na nowy. To jaka średnia wyjdzie?

Link to comment
Share on other sites

W dniu 8.06.2021 o 09:00, Nacek napisał:

W tym roku jeżeli będę miał co sprzedawać to zdecydowanie powyżej 40 zł za słoik 0,9 l. Z kim bym nie rozmawiał to nikt niema miodu, oczywiście nie dotyczy to naszego forum, tutaj leje się strumieniami?

U mnie niestety też bardzo słabo bo większość czasu było zimno i padał deszcz. Większość co natargały to zjadły. Liczę na lipę i spadź, ale ja sobie mogę liczyć, a jak będzie to czas pokaże :) Jeśli chodzi o cenę, to minimum 50-55zł.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

W dniu 8.06.2021 o 09:00, Nacek napisał:

W tym roku jeżeli będę miał co sprzedawać to zdecydowanie powyżej 40 zł za słoik 0,9 l. Z kim bym nie rozmawiał to nikt niema miodu, oczywiście nie dotyczy to naszego forum, tutaj leje się strumieniami?

Strach napisać , że słabo bo od razu piszą ,że mają po trzy nadstawki. Ja się trochę zagapiłem z rzepakiem ( właśnie przekwitł) i źle się wiruje.Trzeba będzie wstawiać wykręcone miodnie pod gniazda do wysuszenia.

Na rynek z miodem nie pójdę konkurować z emerytami , więc sprzedam stałym, odbiorcom rzepakowy po 30zł/0,9  . Na rzepaku u mnie duża konkurencja i jak kto wywoził w dobrą lokalizację to w ostatnich dniach kwitnienia doniosły dużo . Dziś zauważyłem ,że rozkwitły akacje , lipy szerokolistne też lada dzień dołączą . Wszystko na raz i niestety nie wróży to urodzaju bo to kopia dwóch poprzednich lat.

Muszę poszukać chętnego na moje pszczoły i ule WP bo jakoś tracę zapał i siły , za dużo tego na mnie jednego. Z lipy pewnie będzie lipa, na spadź za sucho , ale i tak drożej jak po 35 nie wycisnę :)

 

Link to comment
Share on other sites

W sieradzkim sklepie pszczelarskim Regionalnego PZP miód ukraiński po 32zł.? Dobrze że już nie należę do tej wspaniałej organizacji pszczelarskiej wspierającej polskich pszczelarzy.

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, manio napisał:

sprzedam stałym, odbiorcom rzepakowy po 30zł/0,9 

To dosyć tanio, szkoda, że daleko, bo bym kogoś Ci podsyłał. Swoją drogą, możliwe że w tym roku będę miał więcej niż na rodzinne potrzeby, znajomi już się dopytują, czy będę sprzedawał, też trzeba będzie wtedy pomyśleć o cenie...

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, gajowy napisał:

To dosyć tanio

u mnie biedny region i ludzie mało zasobni , jakbym stanął na targu to bym cisnął po 35. Nie sprzedaję za to mniej niż 10 słoików :)

Sprawdzę przy okazji po ile sprzedają uliczni handlarze.

 

Link to comment
Share on other sites

Teraz, manio napisał:

Sprawdzę przy okazji po ile sprzedają uliczni handlarze.

 

  od kiedy sam się wziąłem za pszczoły, wiem, że miodu od "ulicznego handlarza" bym nie kupił. 

Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, gajowy napisał:

  od kiedy sam się wziąłem za pszczoły, wiem, że miodu od "ulicznego handlarza" bym nie kupił. 

u nas często to dorabiający emeryci-pszczelarze , starsi ludzie . Choć są i klasyczni stacze.

Link to comment
Share on other sites

W Trójmieście ludzie są w stanie dać za miod tyle ile podyktujesz, ale mimo wszystko "uczciwi kaszubi" wciąż zaniżają ceny sprzedażą "kaszubskiego miodu slonecznikowego" po 28 zł za słoik duży. 

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Krzychu napisał:

W Trójmieście ludzie są w stanie dać za miod tyle ile podyktujesz, ale mimo wszystko "uczciwi kaszubi" wciąż zaniżają ceny sprzedażą "kaszubskiego miodu slonecznikowego" po 28 zł za słoik duży. 

Nie znam Kaszub tak dobrze byłem ta raz na wczasach wiele lat temu i kilka razy przejeżdżałem samochodem i nie widziałem większych pól słonecznika . Prawdopodobnie są to miody Ukraińskie , które tonami można kupić u nas i przebiegli handlarze nabijają klientów w butelkę. U mnie wszystkie miody od handlarzy maja nazwę mazurskie. I nawet każdy znający się pszczelarz może już bo kolorze stwierdzić że to oszustwo. W ubiegłym roku jak wiecie nie był rok urodzajny w miody lipowe , a u mnie na ryneczku lokalnym u handlarzy był miód lipowy w dowolnych ilościach, jak klientom mówiłem że lipowego w tym roku nie ma , to mnie wskazywali że na ryneczku jest lipowy bez problemu można kupić.

Taki to mamy w Polsce Nowy Ład. ?   Wszyscy wszystkich oszukują na potęgę na każdym kroku i wszelkie informacje trzeba traktować podejrzliwie i nie dajcie się nabrać na byle co. ?Nowoczesny marketing  to właśnie nauka jak oszukiwać klientów. Chociażby u nas na forum ile reklam bez przerwy się włącza i próbują nas nabić w butelkę czy wystrychnąć na dutkach aby tylko cos kupić. Między postami co druga to jakaś reklama czegoś tam a jak włączymy program przeciw reklamowy to nie można w ogóle otworzyć forum tylko wyskakują komunikaty żeby wyłączyć najpierw zaporę.

Ale co tam ponarzekać sobie trochę można , bo czasami nawet trzeba. ?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

51 minut temu, Tadek11 napisał:

 U mnie wszystkie miody od handlarzy maja nazwę mazurskie. 

Nie tylko u Ciebie?  Ja podejrzewam że to manio niby udaje że u niego słabe zbiory a faktycznie rozsyła po Polsce cysterny miodu?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Tadek11 napisał:

Nie znam Kaszub tak dobrze byłem ta raz na wczasach wiele lat temu i kilka razy przejeżdżałem samochodem i nie widziałem większych pól słonecznika . Prawdopodobnie są to miody Ukraińskie , które tonami można kupić u nas i przebiegli handlarze nabijają klientów w butelkę.

 

Nie chciałem tego właśnie na głos mówić aby nikogo nie posądzać. Natomiast w Trójmieście i wgl w woj.pomorskim mówi się, żeby uważać na "ten lud" gdyż oni tylko między sobą są dobrzy, a obcego czyli z innej linii etnicznej - ogołocą. 

 

Godzinę temu, Tadek11 napisał:

Taki to mamy w Polsce Nowy Ład. ?

To dopiero wchodzi :D A a tamten problem jest od kilku lat

Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, manio napisał:

Z lipy pewnie będzie lipa, na spadź za sucho

 

Kwiatostanów lipy dużo, deszcze również zapowiadają...

Jak to jest z tą spadzią? Czy obfity deszcz wypłucze teraz ją już na cały sezon czy raczej ma szansę wystąpić jeszcze jeśli już jest a i mszyc dużo?

Teraz na ogródkach działkowych wszyscy narzekają u nas, że całe stoły i ławki oblepione mają - tak u nas między innymi na mirabelkach wystąpiła przy okazji rzepaku. 

 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Krzychu napisał:

Kwiatostanów lipy dużo, deszcze również zapowiadają...

w zaszłym roku tez dużo było kwiatów , a pszczoły ignorowały :(. Mam już własną osobista ( tymy rencamy) aleję lipową to widzę codziennie. Podobno zawiązki kwiatów powstają rok wcześniej , ale to tylko wróżba powodzenia.

Wiruję rzepak , wychodzi po 11 słoików 0,9 l z ula - jak u mnie to doskonale , tym bardziej że do rzepaku miały ze 3 km. Zdecydowanie muszę pożegnać warszawiaki poszerzane w każdej postaci bo pracy dużo więcej , a miodu tyle samo.

Edited by manio
Link to comment
Share on other sites

29 minut temu, manio napisał:

w zaszłym roku tez dużo było kwiatów , a pszczoły ignorowały :(. Mam już własną osobista ( tymy rencamy) aleję lipową to widzę codziennie. Podobno zawiązki kwiatów powstają rok wcześniej , ale to tylko wróżba powodzenia.

Wiruję rzepak , wychodzi po 11 słoików 0,9 l z ula - jak u mnie to doskonale , tym bardziej że do rzepaku miały ze 3 km. Zdecydowanie muszę pożegnać warszawiaki poszerzane w każdej postaci bo pracy dużo więcej , a miodu tyle samo.

 

U mnie zależność jest taka, że lipa jest co dwa lata a co 4 nektaruje doskonale. Jak teraz będzie to się okaże 

Link to comment
Share on other sites

W dniu 7.06.2021 o 16:48, Krzychu napisał:

Zostajecie przy starej cenie (sprzed roku) czy jednak podwyżka? Do ilu? 

 

Pewnie złe porównanie, bo zaraz ktoś powie, że nijak się ma jedno do drugiego, ale styropian w porównaniu z rokiem ubiegłym podrożał prawie o 100 %.

Link to comment
Share on other sites

22 minuty temu, irkor napisał:

 

Pewnie złe porównanie, bo zaraz ktoś powie, że nijak się ma jedno do drugiego, ale styropian w porównaniu z rokiem ubiegłym podrożał prawie o 100 %.

 

Wcale nie złe a odpowiednie. Drewno też podrożało. Z jednego i drugiego produkują korpusy. To musi odbić się na cenach miodu. 

Stał tak samo, a sprzęt w pracowniach to z czego jest? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.