Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Ceny miodów 2021


Recommended Posts

23 minuty temu, Krzychu napisał:

 

Wcale nie złe a odpowiednie. Drewno też podrożało. Z jednego i drugiego produkują korpusy. To musi odbić się na cenach miodu. 

Stał tak samo, a sprzęt w pracowniach to z czego jest? 

Nie zapominajcie , że naszym konkurentem są wielkie sklepy sieciowe i może podajcie ile podrożał miód w marketach i wtedy snujmy teorie o cenach naszych miodów. Wiem że ich miód nie ma porównania do naszego ale oni psuja cenę rynkową. ☹️ 

Poza tym nieuczciwi handlarze którzy powinni podawać pochodzenie miodu , a nie każdy u nich jest z Mazur , albo z Kaszub. I nowy ład z tym nic nie robi i faworyzuje tylko handlarzy o czym świadczą ostatnie kroki ministra rolnictwa w sprawie pszczelarstwa. 

Link to comment
Share on other sites

44 minuty temu, Tadek11 napisał:

Nie zapominajcie , że naszym konkurentem są wielkie sklepy sieciowe i może podajcie ile podrożał miód w marketach i wtedy snujmy teorie o cenach naszych miodów. Wiem że ich miód nie ma porównania do naszego ale oni psuja cenę rynkową. ☹️ 

Poza tym nieuczciwi handlarze którzy powinni podawać pochodzenie miodu , a nie każdy u nich jest z Mazur , albo z Kaszub. I nowy ład z tym nic nie robi i faworyzuje tylko handlarzy o czym świadczą ostatnie kroki ministra rolnictwa w sprawie pszczelarstwa. 

 

A czy cena miodu marketowego nie jest ustalana przez ceny pszczelarza? Na zasadzie "aby o 5 zł taniej niż u pszczelarza" 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tadek11 napisał:

Nie zapominajcie , że naszym konkurentem są wielkie sklepy sieciowe i może podajcie ile podrożał miód w marketach i wtedy snujmy teorie o cenach naszych miodów.

Na pewno nie są moim konkurentem .Malkontentów odsyłam do konkurencji . Miód w sieciówkach nie podrożał bo nie polski mój podrożał i nikt nie marudzi.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

25 minut temu, daro napisał:

Na pewno nie są moim konkurentem

Tego nikt nie wie . Klient nie przyzna się Tobie przeważnie że kupuje miód u konkurencji i nawet ten najzagorzalszy wieloletni klient , rozmawialiśmy często z kolegami pszczelarzami na ten temat , bo pytanie klient czasami przynosi do zwrotu słoiki po miodzie jak wie że opuszczę mu tą złotówkę na cenie za zwrot słoika  i Koledzy to potwierdzają , że przynoszą słoiki z innych pasiek po miodzie widać to z naklejek i nawet słoiki z marketów i jak to wytłumaczyć , wniosek nie ma wiernych klientów , kupują gdzie chcą i  zawsze inni są konkurencją na rynku. 

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Tadek to niech kupuje w markecie jak chcą woli a dobry miód wzrośnie do 100 i ci co cenią jakość kupią 

nie to pójdzie na pitny i też się sprzeda tylko ciiiiiiiiiiii

 

Link to comment
Share on other sites

44 minuty temu, Tadek11 napisał:

Tego nikt nie wie . Klient nie przyzna się Tobie przeważnie że kupuje miód u konkurencji i nawet ten najzagorzalszy wieloletni klient , rozmawialiśmy często z kolegami pszczelarzami na ten temat , bo pytanie klient czasami przynosi do zwrotu słoiki po miodzie jak wie że opuszczę mu tą złotówkę na cenie za zwrot słoika  i Koledzy to potwierdzają , że przynoszą słoiki z innych pasiek po miodzie widać to z naklejek i nawet słoiki z marketów i jak to wytłumaczyć , wniosek nie ma wiernych klientów , kupują gdzie chcą i  zawsze inni są konkurencją na rynku. 

Wiem na pewno. Nie jest konkurencją  dla  Mecedes Syrenka .

Słoiki zawsze mam nowe z zakrętkami nie do kupienia w okolicy . To że ktoś kupi miód w markecie ? To wolny kraj , jak spróbuje , wróci do mnie .

 

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Tadek11 napisał:

Nie zapominajcie , że naszym konkurentem są wielkie sklepy sieciowe 

To żadna konkurencja, zawsze mi brakuje miodu.

3 godziny temu, Tadek11 napisał:

Poza tym nieuczciwi handlarze którzy powinni podawać pochodzenie miodu , a nie każdy u nich jest z Mazur , albo z Kaszub. I nowy ład z tym nic nie robi i faworyzuje tylko handlarzy o czym świadczą ostatnie kroki ministra rolnictwa w sprawie pszczelarstwa. 

Ani obecny ład (od TVP) ani poprzedni (ten od TVN) nic z tym nie robił. Obecni przynajmniej wprowadzili RHD na który przy okazji załapali się pszczelarze oraz możliwość prowadzenia działalności gospodarczej bez rejestracji no i 20+ . Pszczelarstwo jest branżą niszową i dlatego nikt nas poważnie nie traktuje.

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

W dniu 10.06.2021 o 11:53, Krzychu napisał:

 

Kwiatostanów lipy dużo, deszcze również zapowiadają...

Jak to jest z tą spadzią? Czy obfity deszcz wypłucze teraz ją już na cały sezon czy raczej ma szansę wystąpić jeszcze jeśli już jest a i mszyc dużo?

Teraz na ogródkach działkowych wszyscy narzekają u nas, że całe stoły i ławki oblepione mają - tak u nas między innymi na mirabelkach wystąpiła przy okazji rzepaku. 

 

Z reguły po obfitym deszczu spadź jest zmyta i robi się ze 3-4 dni przerwy. Mszyce siedzą głównie od spodu liści i deszcz im raczej niestraszny. W kilka dni narobią nowej. W piątek w pasiece niósł się zapach spadzi. W sobotę dobrze popadało , wczoraj zimnica, środa/czwartek powinny nosić.

Link to comment
Share on other sites

Wykorzystanie słoików po miodzie od klientów to nie jest nagminny faktem , ale mam takich klientów co corocznie kupują i po 30 słoików 0,9 miodu i to na własny i  użytek i najbliższej rodziny i co roku uzbiera im się bateria słoików i co mają z tym robić , do śmietnika szkoda im wyrzucać nie uszkodzonych słoików które mogą być z powodzeniem opakowaniem wielokrotnego użytku a i tak PLW zaleca mycie w zmywarce nawet nowiutkich słoików przed rozlaniem miodu do nich.

Pewnie mało kto z pszczelarzy tak robi  a może się mylę ? Nie wiem ? ?

 

11 godzin temu, Nacek napisał:

Obecni przynajmniej wprowadzili RHD na który przy okazji załapali się pszczelarze oraz możliwość prowadzenia działalności gospodarczej bez rejestracji no i 20+ . Pszczelarstwo jest branżą niszową i dlatego nikt nas poważnie nie traktuje.

RHD  czyli chodzi o wsparcie handlu  a nie o wsparcie pszczelarstwa. A jak ktoś mnie niepoważnie traktuje to ja mam takich gdzieś .

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, daro napisał:

No i ja paletę . Do tej pory wieźli do Zambrowa a po wyładunku do mnie .

 

No i ja również paletę w Pedropolu. Dziś właśnie przyszła

Link to comment
Share on other sites

W dniu 13.06.2021 o 21:56, Nacek napisał:

 

Ani obecny ład (od TVP) ani poprzedni (ten od TVN) nic z tym nie robił. Obecni przynajmniej wprowadzili RHD na który przy okazji załapali się pszczelarze oraz możliwość prowadzenia działalności gospodarczej bez rejestracji no i 20+ . Pszczelarstwo jest branżą niszową i dlatego nikt nas poważnie nie traktuje.

Z 2018 roku zapomniał kolega wymienić wybitny sukces obecnych nieudaczników jakim było dopuszczenie ograniczonych w stosowaniu w UE ze względu na olbrzymią szkodliwość dla pszczół trzech neonikotynoidów: klotianidyny, imidakloprydu i tiametoksamu.

Pokazaliśmy wstrętnej UE gdzie mogą sobie wsadzić swoje zakazy trucia pszczół i ludzi. ? PK

  

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Tadek11 napisał:

A jak ktoś mnie niepoważnie traktuje to ja mam takich gdzieś .

To by oznaczało, że wszystkich masz gdzieś.... Chyba, że jakaś Władza traktowała Cię poważnie - to wtedy zwracam honor.

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, vincent vega napisał:

To by oznaczało, że wszystkich masz gdzieś.... Chyba, że jakaś Władza traktowała Cię poważnie - to wtedy zwracam honor.

Vincent pisząc to nie tylko o władzę miałem na myśli ale też i innych i użyłem słowa "ktoś" a nie słowa "władza" czyli nadinterpretujesz moją myśl po swojemu .

Każda władza za zapędy autorytarne i ma prawo używać przemocy wobec swoich podwładnych i jej używa to znaczy tej przemocy,  taka jest natura władzy i wykonują ją ludzie , a ludzie jak sam wiesz są też omylni i nie mają cech Boskich i ulegną takim samym pokusom i grzechom . Wniosek nie ma władzy idealnej , to jest mit w który wierzysz chyba i słowo "Władza " idealizujesz , dlatego że za władzą stoją maluczcy ludzie grzeszni i ułomni tak samo rządni bogactwa i innych przymiotów ludzkich nie zawsze szlachetnych.

Każdej władzy musimy patrzyć na ręce jakakolwiek by nie była i tego się trzymajmy. A i jeszcze propos władzy przypomniało mi się takie stare mądre przysłowie które polecam wężykiem podkreślić. 

- Po dobrym Panie  , lepszy nastanie .

 Pozdrawiam ?

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Co do miodów to ja nawet nie wiem jaki w tym roku dokładnie mam. Zanim poszły pszczoły na rzepak to były idealne warunki dla mniszka a tego kwitło od cholery na łące. Potem równolegle z rzepakiem na tej samej łące te różowe miododajne kwiatki również w sporej ilości, pszczoły chętnie tam oblatywały bo do łąki 50 m a do rzepaku 500. Pod koniec kwitnienia rzepaku jeszcze przed miodobraniem spadź. 

Miód dopiero po 8 dniach zaczął się ścinać w słoiku  a teraz jest już skrystalizowany w konsystencji podróbki masła i jest żółciutki, toszeczkę od dołu kolor jasnozielonkawy.

Takiego jeszcze chyba nie miałem. 

Wilgotność 18%

W porównaniu z tamtym rokiem - po 2 dniach miód był już skrystalizowany i bialutki. 

 

Edited by Krzychu
Link to comment
Share on other sites

Tadek, bardzo przepraszam ale jeśli w kontekście "władzy, która wprowadziła RHD" tierdziz, że nie jeteś poważnie traktowany to o czym mam niby myśleć? O Twoich sąsiadach? klientach? Kolegach z forum??? Wybacz Tadeuszu ale dalej piszesz o mnie takie rzeczy jakbyś mnie znał conajmniej "z widzenia:... Nie znasz mnie jednak ale jednak wiesz w co wierzę i co idealizuję... Sorry ale pomyśl, to kto w końcu nadinterpretuje słowa innych? Ja, który odpowiadając na Twoje twierdzaenia w kontekście władzy czy Ty, nie znając mnie wcale wiesz jednak w co wierzę? Jakoś tak dziwnie się czuję czytając Twoje zarzuty pod moim adresem.... Ale OK - zostawmy to.

Link to comment
Share on other sites

Vincent ależ ja o Tobie personalnie nic nie napisałem tylko napisałem o tym że  Ty utożsamiłeś  moje słowo "ktoś" ze słowem "Władza" i chciałem tylko sprostować co ja miałem na myśli , "ktoś"  to nie "władza" tylko jakiś człowiek z nazwiska i imienia , ale nie miałem na myśli Ciebie , Ty chyba tego nie wprowadziłeś ,  to nie władza wprowadziła RHD tylko ludzie w jej imieniu , czym się kierowali nie wiem , chyba  żeby wzmocnić sektor handlowy pszczelarstwa   ( RHD)  a nie pszczelarstwo , widocznie na handlu widzieli większy interes dla władzy ( podatki)  niż na pomocy dla pszczelarzy w którym żadnego wymiernego interesu nie widzieli jak chociażby zapylanie  w rolnictwie, ale Tego nie wiem , więc pozostaje to zagadką.

Pozdrawiam i rzeczywiście nie ma co dalej deliberować , ale starajmy się pisać bardziej precyzyjnie.

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, Tadek11 napisał:

Vincent pisząc to nie tylko o władzę miałem na myśli ale też i innych i użyłem słowa "ktoś" a nie słowa "władza" czyli nadinterpretujesz moją myśl po swojemu [....] Wniosek nie ma władzy idealnej , to jest mit w który wierzysz chyba i słowo "Władza " idealizujesz [...]

 

Faktycznie, wymyśliłem sobie tą władzę i wstawiłem ją w Twoje usta... No cóż - chyba muszę powiedzieć przepraszam... I faktycznie, nic personalnie do mnie nie było, jak widać ubzdurałem sobie to wszystko w jakimś mrocznym widzie... Bo widać jak byk, że do jakiegoś Vincenta się zwracałeś a nie personalnie do mnie... To chyba też przepraszam, co nie??? Dobra, wygląda na to, że tak już jest na tym świecie - każdy gada co chce a i tak nikt nie słucha, hehehe.

Link to comment
Share on other sites

Więc Vincent pozostańmy w zgodzie  ? bo czasami skróty myślowe używane przez nas dla oszczędności klawiatury i pospiechu przy pisaniu , mogą być różnorako interpretowane i sam się tez wielokrotnie na tym złapałem , że co innego autor miał na myśli a co innego zostało przez innych zrozumiane. ?

A wracając do ceny miodów też rozważam w tym roku lekką korektę cen miodu w górę , wszystko drożeje , pensje w Polsce rosną , wiec czemu nie. Pisałem już o tym kiedyś , że mój nie żyjący już nauczyciel pszczelarstwa zawsze mówił , że 1 kg. miodu powinien kosztować tyle co 1 kg. dobrej szynki wędliny zrobionej zgodnie z starymi przepisami staropolskimi przez porządnych masarzy a nie tej marketowej , bo zawsze mawiał ze 1 kg szynki zjesz na raz , a 1 kg miodu nie dasz rady zjeść na raz. 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.