Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Ceny miodów 2021


Recommended Posts

Ja sprzedaje w cenach podobnych jak Krzychu, ale miejscowe targowiska zawalone są „miodami" po 35-39 zł. I to wszystkie gatunki i kolory, nawet takie o których nigdy nie słyszałem, nie tak jak u mnie, tylko wielokwiat, akacja i lipa.

Link to comment
Share on other sites

A ja teraz sprzedaję miód bardzo oszczędnie ? Sprzedać miód i trzymać tracące na wartości z tygodnia na tydzień pieniądze to żaden interes.

Lepiej przy obecnej, dużej  inflacji i w perspektywie wejścia nowego jadu pisowskiego przytrzymać miód, po nowym roku będzie na bank droższy. PK

  

  • Lubię 2
  • Haha 1
  • Zdezorientowany 1
Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, piotrpodhale napisał:

perspektywie wejścia nowego jadu pisowskiego

Takimi hasłami wyborów się nie wygra, a zostanie rozczarowanie dlaczego przegraliśmy, kiedy tak pięknie wyszydzaliśmy. ? 

  • Lubię 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie, zmieniając temat - będzie miał kto do opchnięcia kilka słoików miodu, choćby po te 40 złotych? I zabrałby ze trzy na zlot 12 listopada?

Część mojego miodu wyprzedałem, a część rozdałem po rodzinie. Jakoś może by wystarczyło, ale jeszcze mój meblarz powiedział, że zrobi mi żyrandolopółkę, ale nie za pieniądze, tylko dwa słoiki mojego miodu (dostał wcześniej za dobrą robotę). I okazało się, że jednak za dużo mi wyszło, a pewnie w lutym zajrzy widmo miodowego głodu...

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, michal79 napisał:

Słuchajcie, zmieniając temat - będzie miał kto do opchnięcia kilka słoików miodu, choćby po te 40 złotych? I zabrałby ze trzy na zlot 12 listopada?

Część mojego miodu wyprzedałem, a część rozdałem po rodzinie. Jakoś może by wystarczyło, ale jeszcze mój meblarz powiedział, że zrobi mi żyrandolopółkę, ale nie za pieniądze, tylko dwa słoiki mojego miodu (dostał wcześniej za dobrą robotę). I okazało się, że jednak za dużo mi wyszło, a pewnie w lutym zajrzy widmo miodowego głodu...

Oczywiście znajdą się tacy pewnie , ale Michałku takie sprawy załatwiaj na komunikatorze prywatnych wiadomości , na publicznym nie wypada się z kimś umawiać ,  chyba to rozumiesz. ?
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

55 minut temu, Tadek11 napisał:

Oczywiście znajdą się tacy pewnie , ale Michałku takie sprawy załatwiaj na komunikatorze prywatnych wiadomości , na publicznym nie wypada się z kimś umawiać ,  chyba to rozumiesz. ?
Pozdrawiam

 

Zapytałem na publicznym bo nawet nie wiem kto będzie. Szczegóły oczywiście "na priv". A w moim poście jest cena miodu, więc pasuje do tematu :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Bohtyn napisał:

Takimi hasłami wyborów się nie wygra, a zostanie rozczarowanie dlaczego przegraliśmy, kiedy tak pięknie wyszydzaliśmy. ? 

Mam luksus że sobie mogę ponarzekać na jednych i drugich. Od rozczarowania być może gorsze uczucie sprzedawania swojego głosu za trzynostkę, śtyrostkę czy pińcet... PK

Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, Beeman napisał:

Kurcze skonczcie już z tym waszym rzadęm bo tak mieszaja ze u nas tez drożyzna. 

Inflacja, a inflacijka to różnica. U nas przykład saletra taki nawóz 300% do góry w ostatnim czasie.

Zresztą po co się plątać po świecie wracaj Bogumił do tego dobrobytu.

I nie zygajcie do mnie z tą polityką. PK 

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, piotrpodhale napisał:

U nas przykład saletra taki nawóz 300% do góry w ostatnim czasie.

No dali pińcet i saletra zdrożała , węgiel zdrożał  broni nie dali do chałupy i jak tu se pizdyknąć w łeb?

Jakoś zapomnieli ze dali po 2 dychy do ula . Mało ? Pobrali ?

Bogumił żyje w dobrobycie . Że zapindalać trzeba ? Nie trzeba , są wyspy kokosowe tam dopiero są kokosy . Szczury i kraby jak psy .  Załóżcie swoje partie , wygrajcie wybory .

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, piotrpodhale said:

U nas przykład saletra taki nawóz 300% do góry w ostatnim czasie.

W najblizszym czasie wszystko pojdzie bardzo do gory. Ekoszolomony pozamykali kopalnie,elektrownie (atomowe, weglowe). Nawozy, zywnosc, cement itd. potrzebuje duze ilosci energii a tej zaczyna brakowac. Wszystki wegiel idzie do chin. Im wolno a na nas narzuca sie jakies chore ideologie i podatki. A ludzie to lykaja jak pelikany. A tych co to nie dostosowuja sie to sie likwiduje. U nas juz zaczynaja wywalac z pracy jak sie nie zaszczepisz. Zamordyzm jak za komuny. 

  • Lubię 3
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Beeman napisał:

W najblizszym czasie wszystko pojdzie bardzo do gory. Ekoszolomony pozamykali kopalnie,elektrownie (atomowe, weglowe). Nawozy, zywnosc, cement itd. potrzebuje duze ilosci energii a tej zaczyna brakowac. Wszystki wegiel idzie do chin. Im wolno a na nas narzuca sie jakies chore ideologie i podatki. A ludzie to lykaja jak pelikany. A tych co to nie dostosowuja sie to sie likwiduje. U nas juz zaczynaja wywalac z pracy jak sie nie zaszczepisz. Zamordyzm jak za komuny. 

Jest u was telewizja Polonia?

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Beeman napisał:

Nie wiem, w domu telewizji nie ogladam.  Jedynie w pracy na przerwach cos rzuce okiem. 

Pytam bo jakoś tak dziwnie piszesz jakbyś miał przedawkowaną. My mamy prezesa co nas przed tym wszystkim złem wybroni ha.. :)

Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, michal79 napisał:

Słuchajcie, zmieniając temat - będzie miał kto do opchnięcia kilka słoików miodu, choćby po te 40 złotych? I zabrałby ze trzy na zlot 12 listopada?

Mam jeszcze ze 300 słoików . A może nawet więcej ...
Do listopada na pewno jeszcze będzie .
I na pewno nawet jak zapomnę zabrać , to poradzimy sobie .
Oprócz wielokwiatu będą też medalowy i perłowy ;)

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
W dniu 9.10.2021 o 09:35, Robi_Robson napisał:

Mam jeszcze ze 300 słoików

Ja mam mniej, ale jeszcze jest co sprzedawać, zawsze chętnie trzymam miód do nowego roku. Ciekawe jak tam koledzy dostosowali się do apelu premiera i opuścili 5zł na słoiczku ???

 

Ps. Wielbiciele obecnego dobrobytu nie powinni zostawiać takiego apelu bez echa.?

  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, piotrpodhale napisał:

Ciekawe jak tam koledzy dostosowali się do apelu premiera i opuścili 5zł na słoiczku ???

Ja tam nie mam co opuszczać bo miodu dawno nie mam . Nie mamy ( wszyscy ) organizacji pszczelarskich . Organizacji dbających o dobre zrozumiany interes pszczelarzy, bezpośrednio przekładających się na dobrobyt samych pszczół . Jak to poprzednia władza mówiła ch , d , i kamieni kupa  ? Mamy 20 zet do rodziny . Mało ? To otwarcie drzwi .Jest już gdzie nogę wsadzić tyle że nie ma komu tego robić .Poziom wynagrodzeń i cen tak wzrósł że pszczoły to hobby bez wielkich pieniędzy . Ale nikt nie bije na alarm . Miód traktuje się na równi z kartoflami , cukrem czy innymi produktami. Nie potrzeba jałmużny a normalnej regulacji rynku . To rynek wytycza ceny Cena to punkt przecięcia się krzywych popytu i podaży .Można sobie chcieć . Po 45 PLN  obniżka na 35 PLN . Pytam się Łaj ? Ano nikt nie chce kupić  bo do ciasta można w markecie ... Taka władza sraka władza  a robić nikt za nas nie będzie . Nikt nikomu nic nie da . Władza nie powinna pozwalać nas okradać . Dopuszczenie importu na taką skalę rożnego badziewia kopie nas w 4 litery . To poprzednia władza miał pomysł dopuszczenia prywatnego importu miodu z UA bez badań w ilości 500 kg 

NA OSOBĘ ! .   Nie politykujcie .

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
  • Zdezorientowany 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, daro napisał:

Nie politykujcie .

sam politykujesz. Mi się władza podoba bardzo , tak bardzo że aż do mdłości.2dziura.gif Poza tym ta władza swoją siermiężnością i buractwem jako żywo przypomina mi dzieciństwo i beztroską młodość . Odpuszczam już wyścig  szczurów , w części dzięki pszczołom. Sprzedaję większość wytworzonego przez moje pszczoły miodu , resztę rozdaje najbliższym - bez limitu , ile zechcą i bez pytania.

Jak uznam ,ze jest za tani to nie sprzedam tylko ograniczę ilość uli . Żadnego 5 zł nikomu nie dam bo to demoralizujące . 51finger.gif Nie jestem przeciwnikiem wsparcia uboższych , czy mniej zaradnych , ale podstawowym warunkiem powinna być praca. Bez pracy to bez wsparcia bo nawet zasiłek musi mieć działanie pedagogiczne.0bicz.gif

Kto nie ceni miodu i nie zwraca uwagi na to co zjada to i tak mojego miodu nie kupi .0tongue.gif Nie żałuję im tego ze sklepu , to nie są moi konkurenci . Śpię spokojnie. Mam  jeszcze kilkadziesiąt słoików , ale odmawiam sprzedaży "jednosłoikowcom" - takie mam zasady. Po  jeden słoik to do Biedronki. Manio sprzedaje tylko miody kolekcjonerskie :)

Pomożecie ? - już to słyszałem i ręce same mi się składają ... Może warto sobie przypomnieć ?

7a36df05a2400f0cm.jpg

Edited by manio
  • Lubię 3
Link to comment
Share on other sites

20 minut temu, manio napisał:

sam politykujesz. Mi się władza podoba bardzo , tak bardzo że aż do mdłości

Mi się każda władza nie podoba ( za wyjątkiem władzy   mojej żony). Nie politykuję .

Manio ja już Ci pisałem  podobnie myślimy inaczej piszemy . Gest u mnie stały zwłaszcza jak kto mi się do 4 liter dobiera w niecnych celach . Pomoc dla biednych to praca a uczciwą zapłatę . Dla mnie zawsze PiS to socjaliści widać po wściekłości lewicy i braku pomysłu co by tu rozdać . Kiedyś była taka piosenka - ,, do roboty , do roboty ,, . 

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, daro napisał:

Gest u mnie stały zwłaszcza jak kto mi się do 4 liter dobiera w niecnych celach .

 

Skojarzył  mi się kawał apropo o niecnych celów ?

 

Sędzina pyta poszkodowaną w sądzie:

- A czy Pani czuła , że oskarżony wkłada Pani rękę do biustonosza w celu okradzenia Panią z pieniędzy ?

- Tak czułam , ale myślałam że on to robi w uczciwych zamiarach

 

I teraz pytanie ? a jak się będzie dobierał do 4 liter w uczciwych zamiarach ? jak wtedy z tym gestem ? ?

 

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

No właśnie kto tu politykuje??? Może dla niektórych to straszna polityka, ale niestety to życie tu i teraz, a nie bajeczki o doganianiu zachodu.

Dzisiaj byłem u kolegi prowadzącego sklep ze zdrową żywnością. Opowiadał że co najmniej kilkunastu klientów po apelu premiera upomniało się o te głupie 5zł. Obraca to w żart, ale w rzeczywistości nie ma się z czego nabijać. Koszty utrzymania takiego biznesu w ostatnim czasie wzrosły o połowę. Sam rachunek za prąd to 600zł, a opłata dystrybucyjna na tym rachunku to dodatkowe 700zł. Ile można dźwigać ceny towarów, wreszcie dojdzie się do ściany że nic nikt nie kupi i po ptokach.

Nasuwa się wniosek, fajnie było panie premierze jak się kupowało głosy za pieniążki bez wartości i nie słuchało się nikogo że to się źle skończy? Teraz wyciąga się rączki pomóżcie bo narobiła się ? inflacja...

 

 

 

 

                

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, Tadek11 napisał:

I teraz pytanie ? a jak się będzie dobierał do 4 liter w uczciwych zamiarach

Toś widział żem chłop . Nie ma uczciwych zamiarów w dobieraniu się do chłopskiego tyłka.

  • Lubię 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.