Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Zakończenie sezonu 2021 - 12 listopada - Spotkanie integracyjne.


Recommended Posts

Godzinę temu, Tadek11 napisał:

Do miodku to lepiej używać drożdży Johannesberg  lub Bayanusów ?

 

Akurat tu zaszczepiłem nastaw drożdżami, które przepracowywały mi półtoraka (mniej więcej na oko, po gęstości i słodkości oceniam). Ten z kolei, już nie pamiętam, czy był zaczyniony z winogron, czy z czerwonej porzeczki? 

Od kilku lat nie używam drożdży komercyjnych. Suszę skórki winogron z danego nastawu. Sprawdzałem kiedyś, czy przeżywają w ten sposób: po roku wrzuciłem je do słodzonej wody i fermenacja ruszyła w ciągu pół godziny. 

Edited by michal79
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Tadek11 said:

Do miodku to lepiej używać drożdży Johannesberg  lub Bayanusów ?

MIÓD drożdże MEAD YEAST 50G na miód pitny TRÓJNIAK - robią robotę

 

Link to comment
Share on other sites

48 minut temu, Bożena napisał:

Witam. Czy to spotkanie będzie w gronie męskim czy przewidujecie odstępstwa od zasad ?

 

Na pewno będzie moja żona i dwie córki. ;)

No i nigdy nikt nie patrzył na to, jak zarezerwowane dla jakiejś konkretnej płci, o pszczołach mówić i miód degustować można mając w sumie dowolną rzecz pod ubraniem ;) 

Edited by michal79
Link to comment
Share on other sites

W dniu 1.10.2021 o 11:57, Bożena napisał:

Czy to spotkanie będzie w gronie męskim czy przewidujecie odstępstwa od zasad ?

Nawet nie wyobrażam sobie , żeby miało się odbyć bez Ciebie .
Z tego co wiem , to niektórzy Koledzy wybierają się na Warmię razem z rodzinami .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja znowu z zapytaniem ?. Jeśli będę chciała  uczestniczyć w tym spotkaniu to proszę o przybliżoną datę spotkania, czy będzie to piątek po południu czy raczej  sobota, bo chcąc rezerwować pobyt bez noclegu  ciężko mi to zaplanować . Wiadomo już kto się wybiera ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kochani !!!

Z przyczyn obiektywnych, Malinowy Chruśniak nie da rady nas gościć. 

ALE NIE martwcie się! Poradzimy sobie.

Już mamy nową miejscówkę niedaleko. Wszystko dogadane (również osoby, które będą imprezować, a nie nocować). 

Miejsce to

Pensjonat i Restauracja u Renaty, Wyspiańskiego 7, Reszel

http://www.u-renaty.reszel.pl/

Wszystkich, którzy już się zarezerwowali w "Malinowym" przepraszam w imieniu gospodarza za niedogodności i proszę o rezerwowanie sobie pokoju "U Renaty" (697 441 734). 

Przekażcie też wszystkim, którzy nie czytają regularnie forum !

 

Darz miód.

Edited by michal79
Link to comment
Share on other sites

No chęci mam, jak mi budowa nie zepsuje planów to zapakuje Panią w auto i śmigniemy na wycieczke:D wszystko się wyjaśni w przyszłym tygodniu:) jeszcze tylko pszczoły pochować do "stebnika" zostanie, ale narazie jeszcze ciepło to się nie ma co spieszyc;D

Link to comment
Share on other sites

Z tego co się dowiedziałam, to każdy rezerwuje tylko nocleg ze śniadaniem. Nie było mowy o wspólnym spotkaniu, a jak tego nie zgłosimy to nikt nie przygotuje nam wspólnego stołu. Jeśli złożymy zamówienie to przygotują duży stół i  jakieś jedzenie . Czy chcecie siedzieć każdy w swoim pokoju??

Link to comment
Share on other sites

41 minut temu, Bożena napisał:

Z tego co się dowiedziałam, to każdy rezerwuje tylko nocleg ze śniadaniem. Nie było mowy o wspólnym spotkaniu, a jak tego nie zgłosimy to nikt nie przygotuje nam wspólnego stołu. Jeśli złożymy zamówienie to przygotują duży stół i  jakieś jedzenie . Czy chcecie siedzieć każdy w swoim pokoju??

 

Jak rozmawiałem z właścicielką pensjonatu, to wspomniałem że będzie dużo osób, że niektórzy przyjdą posiedzieć, a nie nocować. Tak że założyłem, też na podstawie zdjęć, że będziemy korzystać z większej wspólnej przestrzeni i ona o tym wie. Ale może trzeba wyjaśnić. 

 

Edycja po szybkiej rozmowie z właścicielką: Mamy wspólny stół, restauracja jest zamknięta i koordynować tutaj, co kto je, ile... itd. to ja się nie podejmę. Proponuję picie i przekąski - metodą "składkową". 

Edited by michal79
Link to comment
Share on other sites

Zapewne jakieś załączniki każdy weźmie z sobą, jeśli chodzi o jedzenie to ja wolałabym niczego nie targać z sobą bo będę jechała prosto z pracy. Myślę , że jakieś przekąski możemy zamówić i koszt dzielony na wszystkich. Zarezerwowałam nocleg i kolację chciałabym zjeść jak coś ?. To tylko moje zdanie, by nikt nie pomyślał, że się rządzę. Dostosuję się do opinii wszystkich. Namawiam do spotkania, Reszel jest urokliwym miasteczkiem z pięknym gotyckim zamkiem, który warto zwiedzić. Pozdrawiam.

 

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Bożena napisał:

Zapewne jakieś załączniki każdy weźmie z sobą, jeśli chodzi o jedzenie to ja wolałabym niczego nie targać z sobą bo będę jechała prosto z pracy. Myślę , że jakieś przekąski możemy zamówić i koszt dzielony na wszystkich. Zarezerwowałam nocleg i kolację chciałabym zjeść jak coś ?. To tylko moje zdanie, by nikt nie pomyślał, że się rządzę. Dostosuję się do opinii wszystkich. Namawiam do spotkania, Reszel jest urokliwym miasteczkiem z pięknym gotyckim zamkiem, który warto zwiedzić. Pozdrawiam.

 

 

Super pomysł!

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

W dniu 29.10.2021 o 16:57, Bożena napisał:

 Zarezerwowałam nocleg i kolację

Wnioskuję z tego , że nocnej odwózki z Twoim Kierowcą nie będzie !?

W takim razie mimo , że moje miejsce zamieszkania jest prawie w zasięgu wzroku ( i z górki) , to nie pozostało mi nic innego jak też zarezerwować jeden nocleg U Renaty .
Jeśli ktoś będzie jeszcze rezerwował miejsce i będzie szukał kogoś do wspólnego pokoju, to można mnie dopisać .
Rozliczymy się na miejscu .
Mój tel 516-474-612
Robert

Michale .
Jako Gospodarz naszego spotkania mógłbyś już wstępnie określić godzinę rozpoczęcia  "panelu dyskusyjnego" .
Wiadomo , że w podróży różnie bywa i jedni przyjadą wcześniej, a inni później . Ale warto przyjąć z grubsza jakiś czas oficjalnego otwarcia wydarzenia :)
 

Link to comment
Share on other sites

Ehem... 

a zatem jako Dozor... ahemm.... Gospodarz spotkania, proponuję zacząć o 17:30.

 

Rbbyo2f.png

Również z racji nowo obranej funkcji czuję się zobowiązany poruszyć dwie zasady bezpieczeństwa sanitarnego:

- wszystkich uczestników spotkania obowiązuje dezynfekcja gardła, minimum 40% alkoholem, na początku imprezy. I to zarówno niezaszczepionych, jak i zaszczepionych, bo ci drudzy też roznoszą, a często myślą, że nie roznoszą i to tylko katar,

- kaszel i kich - tylko w zgięcie łokcia, ewentualnie pod stół. I ważna uwaga, bo potem będą telefony: nie mam na myśli łokcia osoby siedzącej obok.

 

To odbębniwszy formalności, mam nadzieję będziemy rozmawiać i wspominać sezon przyjemnie, bezpiecznie, przy muzyce i w koleżeńskiej atmosferze. Ci, co na Andrzeja, z tymi co 'trza' głosować. Ci, co na 'marsz', z tymi, co na 'strajk'. Północ z Południem. Wschód z Zachodem. A Centrum ze wszystkimi. Łączą nas pszczoły.  

  • Lubię 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, michal79 napisał:

będziemy rozmawiać i wspominać sezon przyjemnie, bezpiecznie, przy muzyce i w koleżeńskiej atmosferze.

Osoby grające na instrumentach proszone są o zabranie ich ze sobą .
Jak dobrze pamiętam ( byłem 2x) to u Renaty jest obszerna sala z kominkiem wymarzona do wieczornych spotkań muzycznych przy gitarach , akordeonie , fletni, harmonijce itp.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.