Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Zimowanie w ulu Wielkopolskim


Recommended Posts

Witam, mam pytanie odnosnie czasu przejsciowego od miodobrania (polowa/koniec lipca) do ulozenia uli na zime.

Ule stoja w bardzo zielonym duzym miescie, wiec pozytak taki lub inny jest prawie do jesieni.

Miod zbieram jedank wlasnie w wyzej okreslonym czasie. Z regoly z poltorej nadstawki.

 

Nie wiem, czy mam zaraz po zebraniu miodu przygotowac ule do zimowania, czy tez zredukowac korpusy do gniazda.

Pszczol jest przeciez jeszcze sporo no i jakis tam pozytek tez jeszcze jest...

Link to comment
Share on other sites

45 minut temu, Iza napisał:

Witam, mam pytanie odnosnie czasu przejsciowego od miodobrania (polowa/koniec lipca) do ulozenia uli na zime.

Ule stoja w bardzo zielonym duzym miescie, wiec pozytak taki lub inny jest prawie do jesieni.

Miod zbieram jedank wlasnie w wyzej okreslonym czasie. Z regoly z poltorej nadstawki.

 

Nie wiem, czy mam zaraz po zebraniu miodu przygotowac ule do zimowania, czy tez zredukowac korpusy do gniazda.

Pszczol jest przeciez jeszcze sporo no i jakis tam pozytek tez jeszcze jest...

 

Ostatnie miodobranie u "spóźnialskich" chcę zrobić w ten weekend (31li- 1 sie). Równocześnie chcę skonfigurować ule do zimy i podkarmić każdą rodzinę 4 litrami 1:1. 

Tylko nie wiem, czy to ma przełożenie na Twoje pomorskie klimaty i Twój pomysł na ule wielkopolskie zimą. Mogą być inne niż u mnie (Lubelszczyzna/ Mazowsze, każdy pszczelarz ma swoją ilość ramek, które zostawia w ulu).

Edited by michal79
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.