Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Ule a praca...


Recommended Posts

To są sprawy indywidualne i każdy będzie miał inne możliwości i nie zaprzątaj sobie tym głowy , o wiele ważniejsze jest umieć sprzedać później swoją prace w postaci produktów pszczelich -  o tym pomyśl .noel.gif

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

dla mnie najwazniejsze jest czy dam rade sie zaopiekowac wlasciwie dana iloscia rodzin. Po co mi 40 uli, jak  pszczoly ma od 3lat, a wiec moje doswiadczenie jest male, do tego pracuje caly tydzien , a zdarza sie ze i w soboty i niedziele tez , mam rodzine i jak daro pisze polezec tez trzeba. Zaczynalem od 4 rodzin, w drugim roku zimowalem 14, ale po zimie laczylem i zostalo mi 10, i teraz tez zimuje 15, co bedzie na wiosne - zobaczymy, a po za tym baza klientow tez musi nadazac za rozrastajaca sie pasieka, wracajac do tematu nie chce miec teraz 20, 30, czy 40 rodzin bo wiem ze nie dam rady sie zaopiekowac taka iloscia po co maja sie roic czy chorowac, ale lata leca doswiadczenia przybywa i klientow tez, byc moze za jakis czas bede chcial miec wiecej pszczo :D  :D  :D l i zaczne pracowac dla siebie , a nie dla kogos B)  B)

Link to comment
Share on other sites

1 osoba niepracująca zawodowo lub posiadająca nielimitowany czas pracy zawodowej ogarnie około 80 uli. Jak pracujesz podziel to przez pół i jak ma Daro będzie 40 uli. Można kosztem czasu dla rodziny i urlopu /zimowego :lol: / wziąć urlop na większe midobranie / zimowe zakarmianie.

 

Dla przyjemności to jest kilka uli. Więcej to obowiązek i zysk. Doświadczony pszczelarz z przyjemnością ogarnie kilkanaście uli, więcej ma dla zysku.

 

Sok_mir w jakiej cenie jest miód we Francji?

Link to comment
Share on other sites

1 osoba niepracująca zawodowo lub posiadająca nielimitowany czas pracy zawodowej ogarnie około 80 uli. Jak pracujesz podziel to przez pół i jak ma Daro będzie 40 uli. Można kosztem czasu dla rodziny i urlopu /zimowego :lol: / wziąć urlop na większe midobranie / zimowe zakarmianie.

 

Dla przyjemności to jest kilka uli. Więcej to obowiązek i zysk. Doświadczony pszczelarz z przyjemnością ogarnie kilkanaście uli, więcej ma dla zysku.

 

Sok_mir w jakiej cenie jest miód we Francji?

od 5euro w gore za sloiczek 500g, pszczelarze  amatorzy czyli tacy do okolo 30-50 rodzin sprzedaja tylko w takich, czasami w mniejszych sloikach, profesjonalisci czyli tacy co maja wiecej np 600 rodzin maja tez wieksze opakowania ale u nich cena jest tez wyzsza.

Link to comment
Share on other sites

 Ja mam 40 rodzin, pracę i cały dom na głowie. Przez lata wymyślałam sobie taki ul przy którym będzie mniej pracy i doszłam do tego że średnio oszczędzam o połowę czasu w pasiece. Organizacja jest bardzo ważna tak samo jak kilka godzin tylko dla samego siebie, ,dlatego przy tej ilości spasowałam . Przy dobrym roku 40 rodzin daje ładną sumkę  a i  pozwala mieć coś z życia dla siebie :)

Link to comment
Share on other sites

Do tej pory pracowałem w delegacji i do domu przyjeżdżałem tylko na weekendy. W tamtym roku staruszek na wiosnę obciął trzy paluchy na krajzedze i musiałem zająć się swoimi 40-oma na tamten czas rodzinami i 35-oma ojca warszawiakami. Co prawda cała sobota i niedziela w ulach i dawałem rade, Tylko przy wirowaniu pomagała mi mama. Ale jak się robi to co się lubi to nie ma problemu 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.