Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Gawron


Tadek11

Recommended Posts

6 godzin temu, Gawron napisał:

Witam. Mój pierszy post

Sublimacja kwasem szczawiowym, w obecności czerwiu,  co 4-5 dni i powtarzana z 4-6 razy, będzie palić czerw i doprowadzi do AFB. Dla Pana kwas mrówkowy może mieć, stosunkowo słabą skuteczność, lecz Tikcop pisze,  to nieprawda i dokumentuje na filmach.
Dwie metody: flotacja alkoholowa oraz zastąpienie alkoholu cukrem pudrem. Jest jakiś zawodowiec który w to wejdzie? Ciekaw jestem bardzo, jak wtedy  postępuje?

Witaj na forum ?

Dobrym zwyczajem na naszym forum jest napisanie o sobie kilku słów w pierwszych postach   i o swojej przygodzie z pszczelarstwem jak to się stało że zainteresowałeś się pszczelarstwem i w jakim rejonie masz pasiekę i co uznasz za stosowne.

Pozdrawiam

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tadek11 napisał:

Witaj na forum ?

Dobrym zwyczajem na naszym forum jest napisanie o sobie kilku słów w pierwszych postach   i o swojej przygodzie z pszczelarstwem jak to się stało że zainteresowałeś się pszczelarstwem i w jakim rejonie masz pasiekę i co uznasz za stosowne.

Pozdrawiam

W regulaminie forum nie ma obowiązku przedstawiania się.
Interesująco pisze tu Tikcop i Xpand. Dlatego


Dobre obyczaje ? A co to

  • Smutny 1
Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, Tadek11 napisał:

Witaj na forum ?

Dobrym zwyczajem na naszym forum jest napisanie o sobie kilku słów w pierwszych postach   i o swojej przygodzie z pszczelarstwem jak to się stało że zainteresowałeś się pszczelarstwem i w jakim rejonie masz pasiekę i co uznasz za stosowne.

Pozdrawiam

Lepiej gdyby Pan nie pisał o dobrych zwyczajach, bo nie jest tu różowo. I cham się odezwał, i obraża, i narusza regulamin, i pisze nie w temacie, a jest Pan na to bardzo uczulony, i  nie ma reakcji,  to takie dobre oby/zwy/czaje?
Cham daje rady o dobrych obyczajach , a sam nie wie co to, i za to wyje..li chama z Polanki  .Powitanie tajne? Ten z Kanady już się trzy lata wita.  stałe towarzystwo rozmowa przy piwie, ja nie piję.

  • Zdezorientowany 1
  • Smutny 2
Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, Gawron napisał:

W regulaminie forum nie ma obowiązku przedstawiania się.
Interesująco pisze tu Tikcop i Xpand. Dlatego


Dobre obyczaje ? A co to

 

Skoro tak znasz dobrze regulamin to prośba żebyś go przestrzegał.i na forum nie używał słów powszechnie uznawanych jako obraźliwe , jest to w regulaminie ?

Piszesz że jesteś z Kazachstanu ?, to może napisz coś nam o pszczelarstwie w Kazachstanie ?. Może jakieś zdjęcie jak wygląda pasieka w Kazachstanie , jakie macie pożytki dla pszczół , dla nas to jest egzotyczny kraj.

Pozdrawiam

  • Lubię 4
Link to comment
Share on other sites

Kolego Gawron. Nie musisz się przedstawiać to jest dobrowolne i w dobrym tonie.  W każdym forum panuje swoista atmosfera i jak tobie tu nieodpowiada to droga wolna.  Wyglada ze traktujesz to miejsce jak super market. Tylko ze tu nikomu nie płacisz wiec nie wymagaj odpowiedzi i nie tupaj nóżkami.  Na tym forum jest pare miejsc poświęcone użytkownikom. Przedstawiamy tam nasze pasieki , praktyki, sprzęt i tym podobne i nawet rzeczy niekoniecznie powiązane z pszczelarstwem.  

Edited by Beeman
  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

W dniu 19.08.2021 o 15:52, Beeman napisał:

Kolego Gawron. Nie musisz się przedstawiać to jest dobrowolne i w dobrym tonie.  W każdym forum panuje swoista atmosfera i jak tobie tu nieodpowiada to droga wolna.  Wyglada ze traktujesz to miejsce jak super market. Tylko ze tu nikomu nie płacisz wiec nie wymagaj odpowiedzi i nie tupaj nóżkami.  Na tym forum jest pare miejsc poświęcone użytkownikom. Przedstawiamy tam nasze pasieki , praktyki, sprzęt i tym podobne i nawet rzeczy niekoniecznie powiązane z pszczelarstwem.  

Tupanie nóżkami i markiet piszesz. Zmusiłem się przeczytać od początku temat sublimacji kwasu. To dyskusja ignorantów. Zrobicie nie tylko pszczole krzywdę ale i sobie. Poczytałem o kanadyjczyku,doszedł ja do uli słomianych. Syneczku ja by w twoim markecie nic nie pakupił. To jakaś groteska, czy egzotika. Ul langstrota, najlepsza książka na świecie to W. Rodinowa i I. Szabraszowa pod tytułem Moje pszczoły - z Pana pisania wynika, że dla Pana lietaraturia obca. Nie znasz jej. Gdyby znał, to by durnot nie wypisywał. Ja po prostu źle trafił, na ignoranty.
Widział filmy o Kanadyjskim pszczelarstwie, owszem można tylko podziwiać, w Polsce nie zastosujesz. 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Gawron napisał:

Tupanie nóżkami i markiet piszesz. Zmusiłem się przeczytać od początku temat sublimacji kwasu. To dyskusja ignorantów.

 

Nie podoba Ci się dyskusja u nas na forum to nie musisz czytać ani pisać na tym forum masz wybór , a jak będziesz obrażał uczestników tego forum  , wyzywał dyskutantów  od chamów i ignorantów  to łamiesz tym samym zapisy regulaminu forum i będziemy musieli podjąć inne kroki. Nie potrzeba nam na forum zadymiarzy i aspołecznych zachowań wszystko negujących i obrażających wszystkich naokoło. Ideą forum jest wymiana doświadczeń i pomaganie sobie nawzajem służąc radą i jak trzeba pomocą i nawet swobodną dyskusją  na tematy około pszczelarskie ale z poszanowaniem godności swoich adwersarzy. 

 

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Kolego piszesz ogólnikami   Napisz konkretnie co ci się nie podoba to może podyskutujemy. Uli słomianych nie posiadam wiec nie wiem o czym piszesz?  Wspomnianej książki nie czytałem.     W ogóle żadnej książki pszczelarskiej nie czytałem. Narazie nie mam na to czasu.  Może kiedyś zamiast robić pszczelarstwo będę o nim czytał.  Czy szkodzę pszczoła?  Mam nadzieje ze nie.  W trzy sezony z dziesięciu rodzin doszedłem do 150+.  Czy Kanadyjskie pszczelarstwo jest na wyższym poziomie jak Polskie?  Z mojego punktu widzenia nie sadze.  Wczoraj rozmawiałem z zawodowym pszczelarzem i on jest zadowolony z 50% przezimowanych rodzin. U mnie jest to 3-5%. I wcale mnie to nie zadawala.  Powodzenia. 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tikcop napisał:

A i co do Gawrona to słowo ignorant nie jest chamskie. Całe szczęście, że tu nie fejs z zamkniętą "grópką" kiszących się we własnym gronie paramagii. 

 

A słowo  cytat "ignorant"   użył w swoich postach Gawron dla ścisłości , ja je tylko zacytowałem , że takich słów nie powinno się używać  ? cytat niżej.

 

W dniu 20.08.2021 o 17:31, Gawron napisał:

Tupanie nóżkami i markiet piszesz. Zmusiłem się przeczytać od początku temat sublimacji kwasu. To dyskusja ignorantów.

 

Swoją drogą to dobrze że Gawron poprosił o skasowanie konta nic nowego nie wnosił  niby z Kazachstanu ( też nie uwiarygodnił że rzeczywiści stamtąd jest) a nie wie co to dobre obyczaje , tylko wszystko na okrągło negował i używał obraźliwych słów do uczestników forum.

I niestety , ale Ty Tomek przywołujesz fajsa , ale postępujesz właśnie jak na fejsie , czyli  cytat " moja racja musi być najmojsza" i jak ktoś jej nie podziela , tej racji znaczy , to   ................. wiesz o co chodzi ? nie będę pisał , to jest w domyśle , a jak nie wiesz o co chodzi ,  to przeczytaj swoją dyskusje we wcześniejszych wątkach.

Dla ciebie chyba , tak mnie się wydaje , słowo pluralizm wypowiedzi czy pluralizm poglądów to coś z innego Świata .  Tak jak ja robię tak róbcie i Wy i basta   i cale szczęście ? że nie używasz jeszcze takich słów jak Gawron dla dodania sobie wielkości i autorytetu  i oglądalności swoich filmów na YT.

 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Tikcop napisał:

Jakbyście nie wygonili z forum Klemensa to by wam opisał, że ta sublimacja nie taka straszna.

Oj wszędzie go ,,wyganiali ,, z Polanki , Michałowa , forum Pszczelarstwa , strony Jaronia . Karpacki napisał ze jeszcze nie wszedł a już go wywalali. ?

Tu nie jest  zamknięte kolo wzajemnej adoracji.   Gawron to na pewno nie Kazach, Ruski czy Ukrainiec. To Polak co rżnie głupa . Był tu Silwer i co jak co na pewno   Ukrainiec . Był na YT gość z krukiem i pszczołami.

Link to comment
Share on other sites

Boli ?

Mnie nie . Stary jestem i jak patrzę na to co mnie otacza , w pszczelarstwie zwłaszcza , popadam w zadumę .

Zadumuję  się jak mi się to w du**e pomieści ....

A Mirek spod Sandomierza ma wiele twarzy i lic , cóż zrobić choroba .Wiele osób w pszczelarstwie to ludzie słabi . Jedni ciałem inni głową .

Niczego żadna mi organizacja oprócz bata nie załatwiła . W 4 literach mam pomoc państwa w pszczelarstwie , poziom moich dochodów wzrósł na tyle że mogę robić ludziom miód dla przyjemności . ??

1404409802_rnsh4c_600.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Tikcop napisał:

A i co do Gawrona to słowo ignorant nie jest chamskie.

Tomaszu nie uruchamiaj się, bo nie masz racji. Było ale się jak zwykle potajemnie zmyłooo.

5 znamienitych prawników orzekło, rozumiecie, wiecie towarzysze itd....  ?

 

      

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Tikcop napisał:

A i co do Gawrona to słowo ignorant nie jest chamskie.

 

Ale grono prawników ze strony internetowej  synonim.net  orzekło " wiecie -rozumiecie " ? że:

 

Cytat

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Tikcop said:

Mam nadzieję, że kawa będzie smakować przy śniadaniu w Kanadzie dzisiaj.

 

Dziekuje kawa smakuje. Tak sie rozpisales ze nawet musialem zrobic jeszcze jedna.  Problem z tym ze poruszyles tyle tematow co by ksiazke mozna bylo napisac. Z wieloma operacjami i teoriami jakie przedstawiasz sie zgadzam i stosuje. Niestety mimo tego zbyt czesto negujesz to co robia inni. Moze kiedys zrozumiesz i zmienisz narracje i powiesz "ja tak robie i to u mnie daje dobre wyniki" zamiast "ja tak robie bo inni zle robia"   Z innej beczki: od czasu do czasu ktos wpada na forum i juz w trzecim poscie napada na innych i dzieli kto jest "madry" a kto "glupi" Nie dajmy się wciągnąć w te awantury. Ci ludzie nigdy nigdzie nie zagrzeja miejsca. 

  • Lubię 3
Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, Beeman napisał:

Z innej beczki: od czasu do czasu ktos wpada na forum i juz w trzecim poscie napada na innych i dzieli kto jest "madry" a kto "glupi" Nie dajmy się wciągnąć w te awantury. Ci ludzie nigdy nigdzie nie zagrzeja miejsca. 

Polać !

Link to comment
Share on other sites

Cytat

trwa dyskusja o polskiej literaturze pszczelarskiej, jaka ona cenna, a na innym forum ich  guru forumowy pisze, iż  w ogóle żadnej książki pszczelarskiej nie czytał. Straty zimowe ma  3-5%, zapewne zmałpował ode mnie. I wcale  to go nie zadowala.  To wcale  to nie zadawała jest bardzo mocne. Pokazuje - Nadęty w swojej pysze do kwadratu.

Tam ten popaprany nazywa się Horn . Tu, podobnie jak Talibom na Białorusi , biją mu brawo . Kto jest gorzej pogięty ?

Link to comment
Share on other sites

"trwa dyskusja o polskiej literaturze pszczelarskiej, jaka ona cenna, a na innym forum ich  guru forumowy pisze, iż  w ogóle żadnej książki pszczelarskiej nie czytał. Straty zimowe ma  3-5%, zapewne zmałpował ode mnie. I wcale  to go nie zadowala.  To wcale  to nie zadawała jest bardzo mocne. Pokazuje - Nadęty w swojej pysze do kwadratu." 

 

Daro jak sie domyslam to napisal nasz kolega Gawron na innym forum.  Jak sie domyslam pod innym nikiem.  W dwoch linijkach tekstu jast tyle klamstwa i bez sensu ze prawie szkoda do tego sie odnosic.  A jednak...

K.Gawron juz zapomnial co napisal pare dni temu. 

On 8/20/2021 at 11:31 AM, Gawron said:

najlepsza książka na świecie to W. Rodinowa i I. Szabraszowa pod tytułem Moje pszczoły

 A po paru dniach juz zachwala polskie cenne ksiazki.   To ze ja nie czytalem ksiazki pszczelarskiej nie swiadczy ze sa one do niczego lub autorzy sa glupsi ode mnie. A on niestety to sugeruje. 

3% strat mnie nie zadawala? Oczywiscie ze nie.  Szkoda kazdej rodziny i nawet kazdej pszczoly ktora nie doczekala kwiatkow na wiosne. Czy to jest pycha? Jak tak, to coz jestem pyszny.

 

4 hours ago, daro said:

3-5%, zapewne zmałpował ode mnie.

 A gdziez to k.Gawron napisal o jego stratach zimowych?

Biedny nieszczesliwy czlowiek. 

Link to comment
Share on other sites

32 minuty temu, Beeman napisał:

to napisal nasz kolega Gawron

Przepraszam ale w psychiatryku nie mam kolegów . Napisał na forum Polanka z którego się wypisałem a nie zostałem wywalony . Choć wolałbym to drugie . ?

Link to comment
Share on other sites

W dniu 22.08.2021 o 07:28, Xpand napisał:

Faktem jest, że byli użytkownicy forum, którzy reagowali bardzo źle na wypowiedzi tej osoby.

Faktem jest ,że administracja subiektywnie kasowała drastyczne wypowiedzi tego typa i wcale nie o pszczelarstwie. W rezultacie protestujący przeciw takim szowinistycznym wypowiedziom wyszedł na durnia, a  E.Koch wyszedł na pokrzywdzonego i niezrozumianego przez motłoch wybitnego pszczelarza. Nic straconego bo internet pełen jego postów , choć nie zagrzał miejsca długo na żadnym forum. Nie wystarczyło mu pisanie tylko o pszczelarstwie - bo to nie wzbudzało żadnych kontrowersji .

Szkoda ,ze skasowano zamiast umieścić to w koszu ku przestrodze i pamięci .  Sądząc po kulturze wypowiedzi ,  Gawron to jego kolejne wcielenie.

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.