Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

jakiej firmy miodarkę wybrać.


Recommended Posts

witam . Jakiej firmy miodarkę radialną  moglibyście polecić .

obecnie mam upatrzone 3 firmy :
1. LYSON - miodarka serii CLASSIC
2. KONIGIN
3. APIKOZ
U Łysonia podoba mi się najbardziej łatwość obsługi tutaj chodzi mi o sterownik premium,
natomiast u KONIGIN cena i blacha o 2 setne grubsza 

 a u APIKOZ oprócz ceny nie widzę znacznej różnicy .

z góry dzięki za pomoc

Link to comment
Share on other sites

Michal napewno nie poradze ci w kwestii wyboru miodarki ale chyba nie chcesz kupic tych firm?  Musisz sprecyzowac na jaki przerob miodu sie nastawiasz( liczba uli itp)  Dla mnie wystarczy 4-ro ramkowa a dla ciebie moze 40-sto ramkowa za mala. Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Obecnie posiadam około 450 uli ale dążę do liczby około 1500-2000 uli . zastanawiam się nad 2 miodarkami radialnymi średnicy fi1200mm tylko właśnie nie wiem której firmy wybrać najlepiej??? może miodarkę o takich parametrach innej firmy polecacie? tylko jakiej?

Edited by paziu
Link to comment
Share on other sites

 Wydaje mi się , że nie będziemy mogli poradzić Ci z wyborem bo podejrzewam , że mało kto na forum testował duże miodarki różnych firm i może sie pochwalić wiadomościami porównawczymi , chociaż to w sumie proste urządzenia techniczne i na minę trudno będzie się załapać i pewnie przy takiej liczbie uli i tak będziesz zatrudniał pracowników którzy którzy będą je obsługiwali  Jak biznesmen sam zadecyduj i na pewno dokonasz właściwego wyboru. Tak samo z tymi systemami sit. ? A w ogóle nie myślałeś o zatrudnieniu technologa który ustawi Ci linię produkcyjną obróbki ramek z miodem , a może któryś z producentów robi takie usługi kompleksowe. ? Jest okazja że będzie to nadzorował z pozycji producenta i da dłuższą gwarancję.i serwis ?

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

A ja powiem inaczej . Kto ma 450 rodzin ma miodarkę . Kto ma 450 rodzin jest obecny w sieci . Kto ma 450 rodzin i zamierza mieć 2000 nie zadaje pytań na forum . Podejrzewam że ktoś podszywa się pod istniejącą osobę .

Jak ? Mam rację ?

  • Lubię 4
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, daro napisał:

A ja powiem inaczej . Kto ma 450 rodzin ma miodarkę . Kto ma 450 rodzin jest obecny w sieci . Kto ma 450 rodzin i zamierza mieć 2000 nie zadaje pytań na forum . Podejrzewam że ktoś podszywa się pod istniejącą osobę .

Jak ? Mam rację ?

Być może Twój tok myślenia jest uzasadniony ? Albo mamy do czynienia z marzycielem widzącym w pszczelarstwie wielki biznes ?

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

jeżeli chodzi o linę do odsklepiania to miałem to w planach lecz jest ona niestety zbyt duża do mojej pracowni dlatego zastanawiam się nad rozwiązaniem mniejszym gabarytowo.

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, paziu napisał:

jeżeli chodzi o linę do odsklepiania to miałem to w planach lecz jest ona niestety zbyt duża do mojej pracowni dlatego zastanawiam się nad rozwiązaniem mniejszym gabarytowo.

i po tych słowach - totalny laik . W komórce masz pracownię ?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, paziu napisał:

pracownia to 1 pomieszczenie 10x6m przy czym  w niej trzymam cały sprzęt łącznie z cukrem i korpusami itp


Ja mam zaledwie 85 pni .
W sezonie nieco ponad setkę (120-130) , czyli jestem malutki .
Ale w pracowni około 6m.x 5m.  nie mieszczę się z miodarką , odstojnikami , suszarką , zamrażarką itp.
Miody muszę wynosić do kolejnego pomieszczenia .
Na mieszanie cukru nie mam czasu . Kupuję gotowe syropy . Magazynuję je oczywiście poza pracownią . W innym pomieszczeniu .
Mam 2 magazynki na ramki i korpusy nie licząc stolarni i pomieszczenia gdzie przy kominku zbijam i drutuję ramki .
Łącznie same magazynki na korpusy i ramki , to 2x tyle ile wspomniana pracownia i się w nich nie mieszczę !
Już myślę o kolejnej większej pracowni i o magazynku-chłodni na ramki z suszem .
Ty mając 450pni mieścisz się ze wszystkim w jednej pracowni razem z korpusami i cukrem . Szacun ?

Wracając do pytania o miodarki ...
Nie sądzę , żeby ktoś na naszym forum posiadał te trzy miodarki w swojej kilkuset-pniowej (lub większej) pasiece , żeby miał porównanie i mógł doradzić .

Ja do tej pory mam 4 plastrową diagonalną na bazie stołu do odsklepiania .
Ale myślę o kasetowej 6 plastrowej .
Porównywałem te ostatnie Apikoza i Łysonia i z tych dwóch wybrałbym Łysonia . Lepsze wykonanie i brak problemów z serwisem .
Darek chwalił Konigina , ale inny mój Kolega z RKP w tym sezonie bardzo się na tej firmie zawiódł  .
Cały sezon nie mógł się doprosić o wymianę , lub naprawę . W końcu zniecierpliwiony zwrócił sprzęt do producenta (dystrybutora) .


 

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

mieszczę się tylko dzięki dóżej wysokości pomieszczenia(5m)  i elektrycznemu paleciakowi bez tego lipa. ale dzięki za odpowiedź czyli raczej pójdę w stronę łysonia.

Edited by paziu
Link to comment
Share on other sites

80 rodzin . 450 to 6 razy więcej 900 kopusów ,  6 palet słoików 12 kartonów nakrętek , 2 miodarki , 2 stoły do odsklepiania , umywalka szafa bhp . 5 palet cukru , 2 palety ciasta , uliki weselne zapasowe ramki. No robi my to mamy rozmach z polem do  pracy ... Bajkopisarz .

Zdjęcie jakieś zamieść i pamiętaj że google może wyszukiwać obrazem

108991_he1200-3_solidhub_ohnelogo_gespie

co to 15 kawałków ? Na bogato, jak ściemniać to po całości .

P.S . Jeszcze paleciak trzeba wstawić.? Że o podkarmiaczkach nie wspomnę . 250 szt to 45 x 45 mna 5 m

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, daro napisał:

A ! Robi chwalę miodarkę Łysonia ,
Konigina mam suszarkę .
Łysoń miodarki ma dopracowane , sam robi.

To coś pokręciłem. . .
Jak mi się uda dostać dotację , to może kupię jeszcze suszarkę , którą wspominasz.
Ale miodarki z tej firmy na pewno nie kupię .

Zastanawiam się , czy nie przenieść tematu do działu "Humor" ?
Trzeba naszemu nowemu Koledze przyznać , że ma poczucie humoru .
Na długie jesienne wieczory taki temat jak znalazł ;)

Link to comment
Share on other sites

W dniu 30.08.2021 o 19:49, Robi_Robson napisał:

Ja do tej pory mam 4 plastrową diagonalną na bazie stołu do odsklepiania .
Ale myślę o kasetowej 6 plastrowej .
Porównywałem te ostatnie Apikoza i Łysonia i z tych dwóch wybrałbym Łysonia . Lepsze wykonanie i brak problemów z serwisem .
Darek chwalił Konigina , ale inny mój Kolega z RKP w tym sezonie bardzo się na tej firmie zawiódł  .
Cały sezon nie mógł się doprosić o wymianę , lub naprawę . W końcu zniecierpliwiony zwrócił sprzęt do producenta (dystrybutora)

Kasetowa ma małą przepustowość , dobra radialna załatwia problem .  Jak kiedyś , kiedyś ,byłem sceptyczny do radialnej , to teraz sam się z tego śmieję . Ale jak mówią nie spróbujesz , nie przekonasz się .Firma Konigin ma swoje 5 minut , bo robili ( myślę , że robią nadal) solidny sprzęt . To powoduje długi czas oczekiwania . Oby nie obrośli w piórka ?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Zwracam się z zapytaniem. Mam 5 uli i nie będę zwiększał. Przeglądam miodarki i jedne maja atest PZH a inne nie. Jak podają atest PZH jest podstawą do sprzedaż miodu. Czy tenże atest jest konieczny. 3 ramkowe maja atest ale myślę o 4 ramkowej trochę droższej, ale te właśnie nie mają. I jeszcze, jedne są z nóżkami mocowanymi bezpośrednio do blachy bębna, to chyba mało trwale?  Zapewne najlepsze z obręczą na górze i na dole. Proszę o odp.

Edited by harcerz1020
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.