Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

ZGNILEC


Recommended Posts

Musisz wezwać lekarza i poprosić go o przepisanie oksytetracykliny  (odpowiednie dawki). Dodatkowo tymol, olejek cynamonowy z pewnością się sprawdzą i pewnie obniżenie PH w ulu - syrop.

 

Ps. Palenie uli na własną rękę jest mało opłacalne - jak zwrot kasy otrzymacie?

Link to comment
Share on other sites

Masz zgnilca? Przenieś zdrowe rodziny w inne miejsce, a chore pszczoły i ule spal. Odkaź strój i narzędzia. Jak jesteś początkujący to nie pokonasz tej choroby.

Tak odrazu niech i siebie podpali zniszczy źródło :D 

Link to comment
Share on other sites

To matoda starych dziadków - lanie leków na zaś. Na gruźlicę też bierzesz antybiotyki ? Nie masz ? No , to nie lej niczego zapobiegawczo, jak zobaczysz gnijące larwy włóż do komórki zapałkę jak zgnilizna ciągnie się za zapałką to masz przerąbane (amerykański). Jak nie idź do weterynarza kup polisulfamid , gniazdo bardzo ścienij , podkarm syropem ,ciepłym , wycofaj z użytku ,zabezpiecz przed rabunkami (wylot na jedną pszczołę), jak masz zmień matkę.

Zapobieganie to jaste plastry w gnieździe dobrze dopasowane gniazdo na zimę ( po to zaglądam po przymrozku) i silne zimujące rodziny.

Miałem raz z kupioną rodziną zwykły.

Link to comment
Share on other sites

 W Czechach jest odpowiednie lekarstwo na zgnilca europejskiego jak i amerykańskiego tylko w polsce jest ono zakazane, niedozwolone, brat prascuje w sanepidzie i mówił mi coś dziś

Link to comment
Share on other sites

Po pierwszym przymrozku , późnym rankiem  ,delikatnie zagladam i zabieram ramki do pierwszej  pszczoły. Jak pszczoły siedzą między ramką a zatworem dostawiam susz lub węzę. Tak węzę jak by brakło. Na wierzchu wstawiam łapki ( w drewniakch) z kiełbaską , okresowo sprawdzane.

P.S. Co do tego leku napisz na priv bo aż kopara mi opadła . Z tego co wiem nie ma takiego środka. Wiem na czym polega leczenie tej choroby ale skutek zawsze jest kiepski.

Link to comment
Share on other sites

Zgnilec jest choroba czerwiu nie pszczol  . Pszczoly nie moga byc glodne musza miec zapasy miodu i pierzgi i problemu nie bedzie ze zgnilcem .

A leczenie tak polisulfamid 2,5  cm na rodzine przez 5 dni po litrze syropu.

Zciesnianie gniazda na zime nic nie ma wspulnego ze zgnilcem w tym czasie czerwiu nie ma .

Link to comment
Share on other sites

 W Czechach jest odpowiednie lekarstwo na zgnilca europejskiego jak i amerykańskiego tylko w polsce jest ono zakazane, niedozwolone, brat prascuje w sanepidzie i mówił mi coś dziś

Również słyszałem od jednego gościa o tym lekarstwie i również kopara mi opadła i potraktowałem to jako pierdzielenie o szopenie.No ale jak druga osoba pisze z innego źródła to coś w tym musi być.

Podobno to lekarstwo jest na bazie rapicydu.Jak zweryfikować takie rewelacje?,Trzeba dorwać jakiegoś vćelara.

Link to comment
Share on other sites

Znacie jakieś lekarstwa na zgnilca, które dodaje, podaję się do pokarmu na zimowle?

Dobrze za karmione na zimę i z odpowiednią liczbą uliczek nie dostaną zgnilca .Zgnilec jest chorobą słabych rodzin gdzie pszczoła nie może ogrzać czerwiu ,czerw umiera a bakteria robi swoje.A jeśli już złapałeś syfa .TO uszykować nowy ul z ramkami węzy znaleść matkę podać na węzę ul stary odstawić w inne miejsce nowy z matką na stare miejsce pszczoły nie chorują więc wracają do nowego ula na węzę.Co zostanie ramki woszczyzna spalić ul można odkazić sodą kaustyczną .

Link to comment
Share on other sites

Dobrze za karmione na zimę i z odpowiednią liczbą uliczek nie dostaną zgnilca .Zgnilec jest chorobą słabych rodzin gdzie pszczoła nie może ogrzać czerwiu ,czerw umiera a bakteria robi swoje.A jeśli już złapałeś syfa .TO uszykować nowy ul z ramkami węzy znaleść matkę podać na węzę ul stary odstawić w inne miejsce nowy z matką na stare miejsce pszczoły nie chorują więc wracają do nowego ula na węzę.Co zostanie ramki woszczyzna spalić ul można odkazić sodą kaustyczną .

I co to da jak piszesz jak juz chcesz tak to pszczoly trzeba z ula wszystkie do rojnicy i na 3 dni do chlodnego tak zeby ten pokarm co pobraly i maja w sobie zjadly byly poste i dopiero po tych 3 dniach mozna dac ich na weze .Przetrwalniki zgnilca sa w miodzie .

Link to comment
Share on other sites

Dobrze za karmione na zimę i z odpowiednią liczbą uliczek nie dostaną zgnilca .Zgnilec jest chorobą słabych rodzin gdzie pszczoła nie może ogrzać czerwiu ,czerw umiera a bakteria robi swoje.A jeśli już złapałeś syfa .TO uszykować nowy ul z ramkami węzy znaleść matkę podać na węzę ul stary odstawić w inne miejsce nowy z matką na stare miejsce pszczoły nie chorują więc wracają do nowego ula na węzę.Co zostanie ramki woszczyzna spalić ul można odkazić sodą kaustyczną .

Zgnilec nie jest choroba slabych rodzin na zgnilca zapadna najsilniejsze rodziny .

Zakarmienie na zime i odpowiednia liczba obsiadywanych ramek nie ma nic z zgnilcem pszczoly moga zachorowac na zgnilca w lipcu ,sierpniu jak beda glodne larwa nie bedzie dozywiona i zgnilec jest .

Link to comment
Share on other sites

Zgnilec nie jest choroba slabych rodzin na zgnilca zapadna najsilniejsze rodziny .

Zakarmienie na zime i odpowiednia liczba obsiadywanych ramek nie ma nic z zgnilcem

pszczoly moga zachorowac na zgnilca w lipcu ,sierpniu jak beda glodne larwa nie bedzie dozywiona i zgnilec jest .

I to jest w zasadzie cała prawda o zgnilcu amerykańskim .

Dodam jeszcze , że początkiem choroby z widocznymi objawami klinicznymi może być też zaziębienie , lub przegrzanie czerwiu .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.