Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Fermentacja syropu cukrowego


Recommended Posts

Witam podałem ostatnia dawkę syropu cukrowego (4'5l na ul) dziś mija 4 dzień i czuć że syrop uległ fermentacji nie ma tego dużo może po 1 l na ul czy grozi coś pszczołom? Bo widzę że syrop wolno bo wolno ale jest pobierany nadal. 

I drugie pytanie czy jak mam ramkę za zatworem i pszczoły część syropu przeniosła ale nie wszystko jest do końca zasklepione czy można takie ramki jakoś przechować do przyszło rocznych odkladow ? 

Edited by marpszczoly
Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, Beeman napisał:

Mysle ze lepiej wylać takie resztki sfermentowanego syropu. Ja dodaje witaminę C co zakwasza syrop. 2:1.  Co do ramek to możesz wywirowac bez odsklepiania i takie będą ok

Gdzieś czytałem że nie za sklepiony pokarm posypuje się cukrem pudrem i niby wytrzyma ile w tym prawdy wiesz może? ?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marpszczoly said:

Gdzieś czytałem że nie za sklepiony pokarm posypuje się cukrem pudrem i niby wytrzyma ile w tym prawdy wiesz może?

Mysle ze pomyliles z piezga?  Nawet dojzaly miod pszczoly sklepia. Nie robia tego bez Kozery. Nawet jak jest dojzaly czyli ponizej 20% wody a nie zasklepiony ma marne szanse ze nie zfermentuje. (moja opinia) Ale to zalezy od wielu czynnikow. 

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, marpszczoly napisał:

mam ramkę za zatworem

spokojnie , jak się zrobi miejsce w gnieździe to zjedzą jak się tylko chłodniej  zrobi , bo teraz to jeszcze ciągle coś donoszą.

Edited by manio
  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, manio napisał:

spokojnie , jak się zrobi miejsce w gnieździe to zjedzą jak się tylko chłodniej  zrobi , bo teraz to jeszcze ciągle coś donoszą.

To może ona zostać za zatworem na zimę czy jest ryzyko wystąpienia pleśni? Sory za te pytania ale to mój pierwszy sezon?

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że najlepiej zapobiegać fermentacji. U mnie do pokarmu zawsze dodaję kwas cytrynowy, aby osiągnąć pH ~4 oraz tymol. Czasami jak mi zostanie z 30-50 litrów, to trzymam przez zimę i mam dla weselnych na początku sezonu. Oczywiście syrop jest zamknięty w szczelnej beczce. Wyżej Beeman pisał, że dodaje kwas askorbinowy, więc może samo zakwaszenie znacząco przedłuża przydatność syropu. U mnie syrop jest nieco słabszy, bo 3:2, a więc bardziej podatny na zepsucie, ale jak pisałem dodaje 2 składniki. Gdybyś kiedyś w przyszłości był zainteresowany jak dawkować tymol, to Ci napisze. Jest też wielu zawodowców, którzy stosują podchloryn sodu, ale ja tego nie polecam z kilku przyczyn.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, marpszczoly napisał:

To może ona zostać za zatworem na zimę czy jest ryzyko wystąpienia pleśni? Sory za te pytania ale to mój pierwszy sezon?

Zachowaj spokój , od przybytku głowa nie boli  , pokarm zniknie ani się obejrzysz. Jak  radzi Kolega Przedpiszący  ,  warto zakwasić pokarm  kwaskiem cytrynowym ( ja daję łyżkę stołowa na 10 kg  cukru) bo  nie tylko konserwuje pokarm , ale ułatwia pszczołom jego inwertowanie , nie krystalizuje na kamień. Teraz już tego nie zrobisz :) , ale spróbuj  w przyszłym roku.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

W dniu 15.09.2021 o 18:14, marpszczoly napisał:

I drugie pytanie czy jak mam ramkę za zatworem i pszczoły część syropu przeniosła ale nie wszystko jest do końca zasklepione czy można takie ramki jakoś przechować do przyszło rocznych odkladow ? 

Najprościej to ramkę wrócić z powrotem do gniazda pszczoły ją odparują i zasklepią, po przymrozkach można wyciągnąć i schować do suchego miejsca na pewno się nie zepsuje, będzie jak znalazł w razie zimnej wiosny czy do odkładów. PK

Link to comment
Share on other sites

W dniu 16.09.2021 o 07:41, manio napisał:

Zachowaj spokój , od przybytku głowa nie boli  , pokarm zniknie ani się obejrzysz. Jak  radzi Kolega Przedpiszący  ,  warto zakwasić pokarm  kwaskiem cytrynowym ( ja daję łyżkę stołowa na 10 kg  cukru) bo  nie tylko konserwuje pokarm , ale ułatwia pszczołom jego inwertowanie , nie krystalizuje na kamień. Teraz już tego nie zrobisz :) , ale spróbuj  w przyszłym roku.

Czytałem , że kwasek cytrynowy dodaje się precyzyjnie 1 gram na kilogram cukru.

Link to comment
Share on other sites

Należy wszelkimi sposobami dążyć do tego, żeby nie zostawały poza gniazdem pszczół na zimę żadne ramki z syropem.

Przed karmieniem na zimę, u mnie nie ma zmiłuj się, (nawet gdy pszczoły wylewają się na ściany za gniazdem) ustawiam tylko 7 ramek, daję do 10 kg cukru w syropie. W tym czasie poza gniazdem i za zatworem nie ma prawa być żadnej ramki , lub dzikiej nadbudowy z lata na ściance ula. Po takim karmieniu nie ma problemów z zacieśnianiem, ani z nieobsiadanymi nadliczbowymi ramkami na wiosnę.

Próba przechowywania ramek z syropem bez pszczół, to takie babranie się i niepotrzebne męczenie pszczół.

Link to comment
Share on other sites

W dniu 18.09.2021 o 16:17, Bohtyn napisał:

daję do 10 kg cukru w syropie.

To u mnie wychodzi z inwertu 13,5 kg suchej masy, a więc jakieś 16 kg pokarmu zaklepionego i zastanawiam się czy nie mało. 

 

Ty za to słoikujesz potem na wiosnę? 

Link to comment
Share on other sites

20 godzin temu, Krzychu napisał:

To u mnie wychodzi z inwertu 13,5 kg suchej masy, a więc jakieś 16 kg pokarmu zaklepionego i zastanawiam się czy nie mało. 

 

Ty za to słoikujesz potem na wiosnę? 

Należałoby te kg dokładnie przeliczyć na zostawione powierzchnie plastrów w gnieździe do zimy.

Ja w tym roku dałem, dokładnie wyszło po 9.kg na  7 ramek w ulu.

Oczywiście dodać trzeba do tego to co zostało im w tych 7 ramkach nad czerwiem.

Odpada mi problem z ujmowaniem ramek zarówno teraz jak i na wiosnę.

Wiosną "słoikuje " ,ale zależnie od pogody. Wolę dać (i one też wolą) czysty cukier z czystą przegotowaną wodą,

niż przemrożony i skiśnięty lub zapleśniały syrop, traktowany wcześniej amitrazą z popękanej od mrozu ramki przechowywanej gdzieś w szopie lub w garażu.?

 

 

Edited by Bohtyn
Link to comment
Share on other sites

W dniu 18.09.2021 o 16:17, Bohtyn napisał:

u mnie nie ma zmiłuj się

Warszawiaki to inna bajka jak korpusowe z niską ramką .

Ja z powodu pogody , to warszawskie-zwykłe na tą zimę zostawię chyba na komplecie ramek (kilkanaście) .
Zakarmione porządnie , bo kilkudziesięcioma kilogramami miodu (2 lata nie odbierany) .
Nie żartuję ;)

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Robi_Robson napisał:

warszawskie-zwykłe na tą zimę zostawię chyba na komplecie ramek (kilkanaście) .
Zakarmione porządnie , bo kilkudziesięcioma kilogramami miodu (2 lata nie odbierany) .

 

Robi, robisz jakiś test? :D 

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Robi_Robson napisał:

Warszawiaki to inna bajka jak korpusowe z niską ramką .

Ja z powodu pogody , to warszawskie-zwykłe na tą zimę zostawię chyba na komplecie ramek (kilkanaście) .
Zakarmione porządnie , bo kilkudziesięcioma kilogramami miodu (2 lata nie odbierany) .
Nie żartuję ;)

Ja jestem skrobi d..a emeryt i odbieram ile się da. ? 

Link to comment
Share on other sites

a ja nigdy z gniazda nie pobieram i wiele z miodni im oddaje

 

 

a i tak mimo wczesnego odbioru nawłoci 

z tydzień za wcześnie ale taki los

i tak 6 produkcyjnych i 2 odkłady dostały już  z 50kg cukru 

dostana jeszcze raz 10kg i koniec do następnej zimy:P

 

Edited by mirek.
Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, mirek. napisał:

a ja nigdy z gniazda nie pobieram i wiele z miodni im oddaje

Mi w tym roku zalały gniazda lipą tak jak niektórym nawłocią, a nadstawki suche. 

Musiałem z gniazda odbierać. Nie miałyby gdzie czerwić :)

Link to comment
Share on other sites

a to mam taką rodzine co są zawzięte

i nie chcą gniazda na 3 korpusach i miodnia prawie pusta a górny korpus gniazdowy zalany od deski do deski

na nawłoć je tak z premedytacją zostawiłem i się sprawdziło

Edited by mirek.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.