Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Utylizacja starego Apiwarolu


Recommended Posts

10 minut temu, michal79 napisał:

W jaki sposób pozbywacie się starego, niezużytego Apiwarolu? Wet, u którego kupowałem powiedział, że nie zajmuje się utylizacją tego...

Nie wiem jak u Ciebie bo to domena samorządu lokalnego , ale u mnie są wyznaczone dni w roku w których są przyjmowane przeterminowane leki przez firmę która ma podpisaną umowę z Samorządem na wywóz śmieci i odpadów. Zapewne masz taka umowę podpisaną z lokalnym samorządem więc zwróć się do nich z tym pytaniem , bo chyba płacisz za śmieci ?

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

32 minuty temu, michal79 napisał:

Dzięki! Chyba w aptece mam punkt odbioru leków, tylko myślałem że ludzkich.

 

a z dymkiem nie może pójść? 

Patrz ile ton szkodliwej emisji dziennie tworzą huty, elektrownie, produkcja akumulatorów, paneli fotowoltaicznych... a ile dopiero wulkany?

I wszystko trujące.

Niepotrzebnie się zamartwiasz kilkoma tabletkami, jak pójdzie z dymkiem na otwartym powietrzu to nic się nikomu nie stanie. 

 

Edit: ewentualnie przedzwoń do Biowet do Puław. Oni może chętnie to przyjmą w celu recyklingu? 

Edited by Krzychu
Link to comment
Share on other sites

49 minut temu, Krzychu napisał:

 

a z dymkiem nie może pójść? 

 

Jestem mocno wrażliwy na dym z Apiwarolu. Jeśli nie miałem porządnych zabezpieczeń, to z regularnością szwajcarskiego zegarka tydzień po odymianiu miałem zapalenie gardła.

Musiałbym to ognisko rozpalić w masce MP5, do tego z aktualnym filtrem... 

Edited by michal79
Link to comment
Share on other sites

W dniu 24.09.2021 o 14:53, michal79 napisał:

 

Jestem mocno wrażliwy na dym z Apiwarolu. Jeśli nie miałem porządnych zabezpieczeń, to z regularnością szwajcarskiego zegarka tydzień po odymianiu miałem zapalenie gardła.

Musiałbym to ognisko rozpalić w masce MP5, do tego z aktualnym filtrem... 

Zalej wodą i wlej do kanalizy. Spływa tam o wiele więcej szkodliwych substancji. Serio to temat na forum internetowe?  ;);)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Turqs napisał:

Zalej wodą i wlej do kanalizy. Spływa tam o wiele więcej szkodliwych substancji. Serio to temat na forum internetowe?  ;);)

Z takim nastawieniem, to my do niczego psze pana nie dojdziemy.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Beeman napisał:

Mysle ze to byl sarkazm

 

 

Sytuacja była by poważna , gdyby chodziło o utylizację większej ilości apiwarolu , bo jeżeli rozmowa jest o paru tabletkach , które utraciły już ważność i zapewne swoją "dobroć " w cudzysłowie już oddały w mieszkaniu czy magazynku Michała tam gdzie przechowuje to już musztarda po objedzie , jak został w nich jakiś niewielki procent " dobroci" skoro nie nadają się do  stosowania  i producent twierdzi ze  lek przeterminowany jest nieaktywny.  Sytuacja była by poważna gdyby Michal miał kilka lub kilkadziesiąt kilogramów , wtedy z tych kilogramów pewnie została by jakaś większa porcja "dobroci " która mogła by się przedostać do środowiska  i gra była by warta świeczki i nawet wywóz do firmy utylizującej odpady medyczne w specjalnych retortach gdzie są one spalane w bardzo wysokiej temperaturze . Bylem kiedyś na takich pokazach w Gdańsku w firmie która to zajmowała się utylizacją medycznych i niebezpiecznych odpadów i widziałem jak to robią . Przy paru tabletkach ? ? spalić na powietrzu lub na jakimś ognisku .

Miej proporcjum mocium Panie ?

Link to comment
Share on other sites

W dniu 26.09.2021 o 10:34, michal79 napisał:

Wielkie rzeczy zaczynają się od pościelenia łóżka.
- stare przysłowie marines

Oczywiście, że to był sarkazm z mojej strony. 
Skoro już popełniłeś ten błąd i je zakupiłeś i nie wykorzystałeś to zostaje jedno aby się nie zmarnowały. Udaj się do organizacji pszczelarskiej swojej lub okolicznej. Zapytaj czy ktoś nakrapia przeterminowane tabletki aby je wzmocnić. Jestem przekonany, że szybko ktoś wyciągnie po to rękę.  Lub napisz na fb.

W taki sposób się po części nie zmarnują. A jak oddasz do do punktu zbioru takich odpadów to myślisz jak skończą? w magiczny sposób przestaną istnieć? Tak jak @Tadek11 napisał, pójdą z dymkiem :) 

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.