Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Miód Pitny - Przepisy


Recommended Posts

Jak by co, to nie widziałem tutaj jeszcze takiej propozycji.

 

 

Jakbyście szukali degustatora miodu pitnego, któremu moglibyście przesyłać małe próbki do oceny to się oczywiście nie krępujcie. Poświęcę się w tym szczytnym celu :P

Link to comment
Share on other sites

A czy to mierzenie blg jest takie istotne? Nie mam przyrządów i niewiem jak do tego podejść. Robiłem wina kiedyś tak na wyczucie i było wszystko dobrze.

Przepraszam, że pytam tutaj ale na forum winiarskim niemogę się jakoś odnaleźć.

Link to comment
Share on other sites

A czy to mierzenie blg jest takie istotne? Nie mam przyrządów i niewiem jak do tego podejść. Robiłem wina kiedyś tak na wyczucie i było wszystko dobrze.

Przepraszam, że pytam tutaj ale na forum winiarskim niemogę się jakoś odnaleźć.

   ;)

A ja przepraszam ,że dopiero dzisiaj ..... 

   Całkiem spokojnie obejdziesz się bez  przyrządu do mierzenia blg .... 

 Skoro kiedyś robiłeś wina i było dobrze to  i dziś też będzie .... dobrze . 

 Obserwowanie rurki fermentacyjnej  też Ci podpowie  o aktualnym 'stanie' fermentacji ... 

 Ostateczny 'smak' wina/miodu  zależy od Twego upodobania co do ....  Ty decydujesz , Ty 'kształtujesz' swoje wina/miody  - przed , w trakcie i po fermentacji .

 Stosowanie areometru wymaga wprawy, wiedzy i pewnej 'biegłości' w posługiwaniu się nim (uwzględnianie poprawek na niecukry, temperaturę , alkohol )

  PF 

 ps wczoraj (kiedy na forum zaczęło się tyle 'dziać'.... )  'robiliśmy' .... jabłeczniak ...  ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja miałem być pierwszy a jestem ostatni, nic to "ostatni beda pierwszymi :) " ale za to z jaką pompą :D nastawu razem ok 50 l w trzech wiadrach fermentacyjnych (mam juz upolowane dwa balony 15 l i 20 l brakuje mi jeszcze jednego) 

 

 

17461556075d4df3med.jpg

 

 

są to :

 

- trójniak wisniowy :D

- trójniak gryczany :D

- trójniak ziołowy :D (Imbir, wanilia, kardamon, chmiel i chyba coś jeszcze ale juz nie pamiętam musiałbym zajrzeć w kajet :D )

 

Dziękuję koledze z Bronowic z forum winiarskiego za pokazanie mi wszystkiego od samego początku teraz bedzie dużo łatwiej nastwić wedle tych nowe miody, mam wszystko zapisane co i jak bedę się wzorował przy następnych nastawieniach na tych notatkach :D

 

Aha startowaliśmy dla bezpieczeństwa z niższego blg  pod koniec fermentacji najwyżej sie domiodzi :) , pożywkę i dap dajemy na dwa razy teraz wsypaliśmy po 4 g z 6 g a po spadku blg o 10 dodaję po następne 2 g i ma być moc. Za trzy lata będę miał sporo super trunku do popijania :D

 

Aha najważniejsze dla mnie pszczelarza :D miody niesycone nawet w tym ziołowym został zagotowany tylko słoik miodu razem z przyprawami a reszta niesycona :D

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Gratulacje Łukasz. Poszedłeś na całość jak jeden z forum winiarskiego , który nastawił 12 różnych miodów w 12 miesięcy . Ja nie mam takich potrzeb  na trunki ,  a i miodu już niewiele mi się ostało nawet tego na własny użytek.

Może kiedyś popróbujemy. 

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj mierzyłem blg w tych trzech nastawach :)

 

Wisniak zszedł najlepiej ale i najwięcej bulgał to nie dziwota:) blg początkowe 32 a zszedł aż do 11 !!!! spadek 21 blg od poniedziałku to sporo dołożyłem mu po 2 gramy activitu organicznego i 2 g Dap za dwa dni znów zmierzę i domiodzę go słoikiem miodu :) oraz napowietrzyłem 

 

Gryczany blg początkowe 35 zszedł do 25 czyli książkowo o 10 blg więc dodałem jak wyżej w wiśniaku :)

 

Korzenny najsłabiej pracuje podobno tak ma być bo imbir w nim zawarty ogranicza drożdże, blg początkowe 31 spadło do 25, tu nic nie robiłem dam mu jeszcze ze 3 dni spokoju i wtedy dołożę pożywek i napowietrzę jak wyżej :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

U mnie ten zimowy z imbirem zatrzymał się na 17 blg i idę właśnie robić restart 

 

W sobotę razem z zakupem miodarki, kupiłem tez po drodze praskę do owoców pojemność 9 l będzie czym wyciskać owoce na miody owocowe oraz dla chłopców do picia :D

 

Najbardziej przypadła do gustu Jaśkowi, jak zresztą widać na załączonym zdjęciu :)

 

778add5402db419bmed.jpg

Link to comment
Share on other sites

A mój imbirowy miodek spadł do 6 Blg i już się ładnie wyklarował . Ładna prasa do winogron.

A młodych tak nie przyswajaj za bardzo. :D

 

Przypomniał mi się taki wierszyk.

 

Było sobie kiedyś w szkole

piękne dziecię zwał się Janek

czuł  za wczasu Bożą wole

ze starymi suszył dzbanek

 

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Nóżki butelkowe :D Daro ma rację żony ;) będzie chwila to wstawię więcej zdjęć z tego wypadu w swoim temacie ;)

 

Praska nie tylko do winogron ale nawet jagody na niej wciskają mając odpowiednio drobny woreczek filtracyjny i trochę cierpliwości żeby od razu nie przekręcić za bardzo da się zrobić :)

Link to comment
Share on other sites

6 blg to bardzo ładnie zszedł :) a z jakiego blg startowałeś ??

 

Mój korzenny niestety staną na 17 blg, zlałem go z nad osadu i robiłem wczoraj restart w 5 l baniaku, ładnie pracuje będzie sukcesywnie dodawane co 2 dni po litrze, pół w zależności od potrzeb tak aby miał ok 10 blg do zapełnienia całej tej butli 5 l i potem wlany z powrotem do tego wiadra z resztą miodu powinno to wszystko ruszyć i spaść minimum do 10 blg a najlepiej jak najniżej to bedzie mocniejsze.

 

Gryczany jeszcze ładnie  pracuje i ma 8,5 blg i jedzie dalej :)

 

Wisniaka też zlałem już do szkła i wyniosę do piwnicy do 6-8 stopni podobno im chłodniej lepiej sie klaruje 

 

W sobote razem z praska i miodarką kupiłem jeszcze po drodze w Katowicach wagę gramówke waży co do 1/10 grama :) koszt 15 zeta, bedzie na odważenie pożywek dap i activit :D

 

02e83d288c26f576med.jpg

 

Zlany wiśniak już do szkła a z boku mała 5 z tym restartem bulga ostro :D

 

23878e4648a46cb9med.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

W oczekiwaniu na miód akacjowy…..

 

 d476da65ffc3.jpg

79d1dedc75e9.jpg

 

Miód pitny domowej roboty chodził za mną od dawna. Ponieważ, poza smakami miodów pitnych ze sklepowych półek w gębie nie miałem nigdy takiego domowego postanowiłem spróbować własnych sił. Zdecydowałem, że nie będę od razu robił wielkich ilości jednego rodzaju lecz przetestuje różne smaki. 12 gąsiorków 5l przyszło w zeszłym tygodniu. Na start trzy czwórniaki i jeden trójniak. I tak od lewej: tzw. litewski (czwórniak); tzw. ruski/polski (czwórniak); tzw. Dębniak/obozowy (czwórniak); tzw. korzenny (trójniak). Wszystko niesycone -  Wywar z szyszek chmielu, kwiatu czarnego bzu, przypraw korzennych, porzeczki przygotowywałem osobno. Natomiast patokę z wodą mieszałem na zimno w butlach 5l po wodzie mineralnej :)

Następne w kolejce będą miody z dodatkiem soków z owoców (wiśnie, maliny, jabłka, agrest). W międzyczasie jak się skuszę to jakiś trójniak lub dwójniak.

Korzystałem z przepisów/książki Jana Cieślaka „Domowy wyrób win owocowych, miodów pitnych……”

Podobno bazował na publikacji Teofila Ciesielskiego „Miodosytnictwo, sztuka przerabiania miodów i owoców na napoje” sprzed blisko 100 lat.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

No gratulacje za zaangażowanie. thumbsup.gif

Na forum winiarzy i miodosytników też jeden gość nastawił 12 różnych miodów w dwanaście miesięcy , więc widać poszedłeś w jego ślady http://wino.org.pl/forum/index.php

Ja mój miód pitny imbirowy właśnie  zlewam do kanistrów na sobotnie wesele mojego syna . Wyszedł świetny yes.gif . W tym roku nie miałem miodu do nowych nastawów , ale może po lecie coś nastawię nowego.

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za linka. Poczytam, może jakiś oryginalny przepis znajdę.

Heh, Te 12 gąsiorów to przypadek. Po prostu pakowane w paczkach po 6 szt. wychodziły atrakcyjnie cenowo (10,33 pln/szt.) wziąłem więc dwie paczki :P

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Słowo się rzekło i właśnie nastawiłem nowy miodek. Podczas wycofywania ramek z uli do zimowli , zostały mi na ramkach nie zasklepione resztki miodu , które pozostawione na zimę  mogły by zapleśnieć , więc wywirowałem te niezasklepione resztki z ramek i nazbierało się tego 12 litrów , a że pszczoły już zakarmione na zimę wiec co robić ? Wiadomo :D

Nastaw zrobiłem wg takiego przepisu proporcje dodatków na około 10 l nastawu. :

- skórka pomarańczy słodkiej,średnio suszona - 25 G
-- oregano kreteńskie (oreganium dictamus) - 11,5 G
-- korzeń dzięgla - 5,75 G
-- cynamon - 5,75 G
-- bylica skalna (ruperstia) - 5,42 G
-- tatarak - 11,5 G
-- kolendra - 11,5 G
-- cytwar - 11,5 G
-- kwiat muszkatułowy - 11,5 G
- drożdże Biowinu do miodów pitnych jedna paczka.
- kwasek cytrynowy - 6 G
- pożywki:  DAP

Ciekawe czy zgadniecie jak nazywa się ta receptura ?????

Zrobiłem pół- trójniaczek czyli coś pośredniego pomiędzy czwórniakiem i trójniakiem .

I jeszcze pozostało mi 4 litry miodu na jakiś inny nastaw ale nie mam pomysłu jeszcze na jaki ?

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.