Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Miód Pitny - Przepisy


Recommended Posts

😉

Tadeusz !

W K -owie też gorąco 😉 powyższe porady specjalnie na upały : nie jestem przekonany (upał i alkohol??)

 

... ale oczywiście zdarza się pić i w upały 😉.... wbrew p/w twierdzeniu "za bardzo rozcieńczony" ,tyczącemu czwórniaków czy piątaków , akurat te z Kostką (i więcej) lodu w/g mnie są 'akuratne' 😉😉

 

Akurat, no tak się złożyło , wczoraj : z pierwszej do drugiej fermentacji .... agrestniak , porzeczniak i czarno-porzeczniak (czwórniaki).... czyniłem .... gorąco było jak .... jak nie wiem co ....po pierwszej wstępnej degustacji (ze szwagrem) 'czy aby ...'  dalsze już z kostkami lodu ....ale potem też było mi gorąąąąąąąco 😉😉 

 

Generalnie każdemu (obdarowanemu ... pitnym) polecam ; 'z kostką lodu' lub 'mocno schłódzone' .... jakże 'lepiej' smakuje 

😉

 

PF

 

 

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, PiotrekF napisał(a):

Tadeusz !

W K -owie też gorąco 😉 powyższe porady specjalnie na upały : nie jestem przekonany (upał i alkohol??)

Oczywiście Piotrek wszystko z umiarem i z lodem 🙂 

Link to comment
Share on other sites

W dniu 20.08.2023 o 19:48, PiotrekF napisał(a):

Generalnie każdemu (obdarowanemu ... pitnym) polecam ; 'z kostką lodu' lub 'mocno schłódzone' .... jakże 'lepiej' smakuje 

😉

 

PF

Został mi jeszcze jeden z tych podarowanych ...
Z 2014r.
Ale żal otwierać .
Wszak miody i wino w przeciwieństwie do kobiet im starsze , tym lepsze ;)

DSC_0000362.jpg

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, Robi_Robson napisał(a):

Fakt .
Twoja wciąż smakuje tak samo 🤣

 

"Czesała se grzebieniem

szczotkowała szczotkum

smarowala se miodem

co by była słodkum "

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Hey. Dzisiaj z ciekawosci nastawilem maly baniaczek(4.5L) miodu kawowego, trojniak.  To moj pierwszy niesyconny. Po 12 godzinach ladnie bąbluje. Recepta to 2x miod wielokwiat, 2x kawa(Irlandska), 2x woda+ drożdże.  Jedna czesc to 750ml.  Mysle ze za duzo kawy ale "pozyjemy, zobaczymy" 

W planach Miod niesycony Vermut. Niestety narazie nieznalazlem zioł/przypraw. 

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

W dniu 22.08.2023 o 02:01, Robi_Robson napisał(a):

Został mi jeszcze jeden z tych podarowanych ...

Świetny pomysł na etykietę. Mam nadzieję, że się nie obrazisz, jeśli ją naśladuję?

Link to comment
Share on other sites

No to dobrze  Boguś , że mi przypomniałeś o miodach pitnych  😁 , stoi u mnie w balonie jeszcze w piwnicy  miód pitny maliniak czwórniaczek , co go latem nastawiłem i trzeba się nim zająć przed Świętami 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.