Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Plaster z miodem w słoiku


Recommended Posts

To nie reklamówki , bo te zwykle daje się bezpłatnie .
A to jest jedna z droższych form oferowanego miodu .
Pomysł nie jest nowy .
W Rosji praktykowany od wielu lat .
U nas też praktykowane od kilku .
Z tym , że zamiast zalewać dno miodem raczej daje się malutki pasek węzy na denko . Tutaj to marnotrawstwo wosku .
Minusem jest kitowanie słoika do powałki .
Później trzeba dokładnie oczyścić rant słoika , bo po zakręceniu nakrętki ciężko ją później odkręcić .

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Beeman napisał:

Jak pokazano na filmie, słoiki mają zakrętki. Wtedy gwint pozostaje czysty.

Fakt. Na tym filmie są nakrętki . Przegapiłem .
Znałem to, ale słoiki były stawiane bez zakrętek .
Chociaż ... Znając pszczoły , to i tak przykitują i pokrywki do powałki i na styku nakrętki i słoika .
One strasznie nie lubią szczelin .

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Rzeczywiście jest to produkt do szybkiej konsumpcji z miodami płynnymi i nie na zapasy zimowe jako ciekawostka edukacyjna dla dzieci i pewnie za taki słoiczek trzeba drożej zapłacić pewnie , bo większy jest nakład pracy pszczelarza.

Link to comment
Share on other sites

Najchętniej pszczoły budują plastry w słoikach i wypełniają je miodem na rzepaku .
Niestety po skrystalizowaniu nie wygląda to już tak atrakcyjnie .
Dlatego się w to nie bawię .
Sprzedaż jest incydentalna i raczej na imprezach plenerowych połączonych z warsztatami pszczelarskimi i degustacją .
Dla przykładu miody sekcyjne bez degustacji sprzedawały się sporadycznie . Od zera do 2-3 plastrów na jednej całodniowej imprezie .
Ale przy degustacji (fragmenty plastra na wykałaczce) sprzedaż wzrastała do ... nawet kilkunastu plasterków .
Niektórzy klienci łapią się nie tylko na plastry w słoikach , ale i na nietypowe kształty ramek.
Np młodzież lubi plasterki sekcyjne w kształcie serca .
Ja czasem oferuję miody które "można jeść na okrągło" ;)
zdjęcie1750.jpg

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Robi_Robson napisał:

Najchętniej pszczoły budują plastry w słoikach i wypełniają je miodem na rzepaku .
Niestety po skrystalizowaniu nie wygląda to już tak atrakcyjnie .

 

Pewnie tak jest. Dlatego może po wybudowaniu przez pszczoły - nie zalewać tych plastrów miodem a zakręcić słoik tak jak jest po wyjęciu z ula? 

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Robi_Robson napisał:

Najchętniej pszczoły budują plastry w słoikach i wypełniają je miodem na rzepaku .

 U mnie też, wyłażą i budują do pustych słoików po cieście na wierzbie jak im ciasno, nawet miałem  gdzieś fotkę ze zdjęciem jak się zrobił odkład w słoiku . PK 

Link to comment
Share on other sites

W dniu 22.11.2021 o 22:21, piotrpodhale napisał:

Jakiś czas temu w słoikach robiłem miód 2 lub 3 kolorowy niestety we wrześniu po skrystalizowaniu wszystkich miodów efekt się tracił i było po ptokach, zrezygnowałem szkoda roboty.

Rzepakowy z gryczanym , lub wrzosowym nawet po skrystalizowaniu wygląda dość atrakcyjnie .
Takie akurat zawsze znajdują amatorów.
duet.JPG

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, piotrpodhale napisał:

Fajnie miodki u ciebie inna kolorystyka. Ja nie mam białego miodu, mam nadzieję że taki kolorowy sprzedajesz drożej i ci się opłaca robota. 

Tak.
Kiedy wiosenny jasny był po 30zł. a letnie ciemne po 35zł. takie 2-kolorowe sprzedawały się (głównie dla turystów z Mazowsza ) po 50zł./szt.

W tym roku nie było czasu się bawić .
Żona z powodów zdrowotnych wypadła nam z miodobrań , a Córka i tak nie wyrabiała z wirowaniem .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.